Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Ulubione marki sprzętu turystycznego.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Z polskich producentów oferujacych szeroką gamę produktów najlepszy jest:
Campus
0%
 0%  [ 0 ]
Bergson
16%
 16%  [ 1 ]
HiMountain
16%
 16%  [ 1 ]
WolfGang
0%
 0%  [ 0 ]
Pajak
0%
 0%  [ 0 ]
F7 pro
0%
 0%  [ 0 ]
Alpinus
16%
 16%  [ 1 ]
Wisport
16%
 16%  [ 1 ]
Feel Free
0%
 0%  [ 0 ]
Fjord Nansen
33%
 33%  [ 2 ]
Wszystkich G³osów : 6

Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 20-06-2007, 01:02    Temat postu: Ulubione marki sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat ma na celu przeprowadzenie sondażu, który pozwoli mi pisać o nieznanych Wam jak dotąd producentach sprzętu outdoorowego.

Wszyscy znają Campusa i Bergsona. Ktoś kojarzy kanadyjskiego Arcteryxa- a może jest zainteresowany kupnem ekwipunku tej marki.

Zaznaczam, że w temacie nie należy kontrować wypowiedzi innych i ustosunkowywać sie do nich w żaden sposób o ile autor POSTU o to nie poprosi.

Niech każdy pisze za co ceni daną markę odnosząc ją do konkretnego rodzaju ekwipunku- np. tak jak ja do butów.




Osobiście bardzo lubię buty marki SALOMON. Mam dwie pary (półbuty i treki). Firma produkuje szeroka gamę obuwia na każdą pogodę i warunki terenowe. Są wygodne, wytrzymałe i posiadają rewelacyjna podeszwę CONTagrip, która według mnie bardzo dobrze sprawuje sie na błocie. Na lodzie wszystko sie ślizga (tu potrzeba raków). Salomon w swoich bytach stosuje solidna gruba i gładka gumę, zabezpieczającą nosek buta przed otarciami. W moich półbutach guma nie odkleiła sie ani trochę po prawie 3 latach użytkowania. łato sie tez ja czyści z zabrudzeń gdyż ma gładka powierzchnie. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zaciskowy system wiązania środkowego największego haczyka od sznurowadeł. Taki bajer stosowany jest w butach wysokich. Wykonane są z solidnego plastiku, który nigdy nie zawiódł. Nie ma dzięki temu korozji na haczykach tak jak na tradycyjnych metalowych. System zaciskowy trzyma kostkę sztywno nawet w sytuacji nagłego rozwiązania się sznurowadeł na górnych hakach.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Pepech
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 28 Mar 2006
Posty: 57
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 21-06-2007, 19:35    Temat postu: Re: Ulubione marki sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moją ulubioną firmą zawsze będzie Alpinus - ale nie alpinus dzisiejszy tylko ten z przed paru lat, prawdziwy. Była to firma która jako jedna z niewielu potrafiła zrobić sprzęt dla szerokiej grupy użytkowników, od tego zaczynałem jako dziecko Smile)

W związku z tym, że Alpinus w zasadzie nie istnieje, głosuję na HiMountain jako ich głównego spadkobiercę. Co więcej, mam u nich 10% zniżki (chyba jak wszyscy członkowie PTTK).

Moim zdaniem można dzisiaj kupić dużo dobrych i bardzo dobrych produktów zarówno produkcji polskiej jak i zagranicznej, ale warto raczej kierować się rozsądkiem niż brać wszystko co polskie Smile

Z ciekawszych polskich marek wymienię jeszcze trzy: Małachowski, Alvika i oczywiście kultowy Marabut.

Z zagranicznych polecam Vaude - całkiem konkurencyjne ceny i świetna jakość i Tensona (są promocyjne softshelle w Olimpie!).

PS. Wybiera siÄ™ ktoÅ› w Tatry w te wakacje? Smile
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group