Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Wybieramy siedem cudów Polski

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Zabytki, przyroda i ciekawe miejsca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 06-09-2007, 14:28    Temat postu: Wybieramy siedem cudów Polski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Spośród prawie 400 budowli i konstrukcji zgłoszonych przez internautów do plebiscytu "Wybieramy siedem cudów Polski" kapituła w składzie: Anda Rottenberg - historyk sztuki, Elżbieta Piskorz-Branekova - etnograf z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Olgierd Budrewicz - podróżnik, pisarz i varsavianista, Grzegorz Buczek - architekt urbanista, członek zarządu Towarzystwa Urbanistów Polskich, Rafał Szmytke - prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Paweł Lisicki - redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", wybrała 27 obiektów.

Od 31 sierpnia do 19 września (godzina 12.00) można oddać głos na kandydatów z listy nominowanych"

http://www.rzeczpospolita.pl/cudapolski/formularz.jsp

Wsród nich jest nasz Kanał Elbląski

"Statki pokonują go dzięki pochylniom, na platformach wózków kolejowych. Jedyne takie rozwiązanie techniczne na świecie, pochodzi z XIX w."

Zachęcam do głosowania.
Powrót do góry
Hamlet
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 14 Sie 2007
Posty: 9


PostWys³any: 09-09-2007, 10:50    Temat postu: Re: Wybieramy siedem cudów Polski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda że TYLKO jeden obiekt z naszego regionu został zgłoszony. Przecież mamy się czym pochwalić...
_________________
Jeżeli kręci Cię nurkowanie - skafander i głębina, zajrzyj ![/url]
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 11-09-2007, 09:29    Temat postu: Re: Wybieramy siedem cudów Polski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zagłosowałem na Chochołów. Zrobił na mnie duże wrażenie gdy bylismy na rajdzie Tatry-Podhale.
O ile nie specjalnie podoba mi sie muzyka ludowa z tamtego regionu o tyle architektura zachowana w tak pierwotnym stanie.
Byłem w kilku krajach naszej wspaniałej Europy i zauważyłem pewna prawidłowosć: żadne to odkrycie ale spostrzegłem że wielki wpływ na to jak turyści postrzegaja dane miejsce ma spójnosc architektoniczna. Alpejskie wioski, południowe domostwa otoczone winnicami czy wioski rybackie w Norwegii. Domki sa podobne do siebie a nawet jesli niektóre sa nieco inne to jednak chołduja charaktreystycznemu lokalnemu stylowi.
W naszym kraju wies to najcześciej "groch z kapustą". Każdy buduje dom jaki mu sie podoba. W ten sosób mijając kolejna wioske nie zapamietujemy w niej nic szczególnego. Wynika to generalnie z biedy naszego kraju- widac to jeszcze na prowincji. Ludzie buduja z czego tylko mogą i nie dbaja o spójnosc architektoniczną.
Mamy w Polsce piekne skanseny ale to nie Chochołów...

W Chochołowie ludzie żyją w tradycyjnych drewnianych domach od pokoleń. Prawie cała wieś zachowuje niepowtarzalny podhalański charakter.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Zabytki, przyroda i ciekawe miejsca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group