Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

...a może by własny namiot...eeeee drogo....eeee ale warto

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-03-2006, 23:15    Temat postu: ...a może by wÅ‚asny namiot...eeeee drogo....eeee ale warto Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W góry czy na wakacyjny weekend na pole namiotowe? A może na zimowe spacerki w Karkonosze czy Bieszczady.

...bo namoit to jest DOM- i tu nie ma co oszczędzać !

Pytanie czy jest potrzebny "domek jednorodzinny", "mieszkanko" czy "schron przeciwhuraganowy".
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-03-2006, 23:18    Temat postu: Re: ...a może by wÅ‚asny namiot...eeeee drogo....eeee ale warto Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Namiot to niezależność, to dostep do miejsc o jakich byś nawet nie śnił ,że zobaczysz je oświcie...i wreszcie dobry namiot daje Ci poczucie, że do świtu dotrwasz !

Tylko jaki to dobry namiot ?

Czy wszystkie namioty nadają się na każdy wyjazd i pogodę?

No powiedzcie...
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.


Ostatnio zmieniony przez Kwiatek dnia 26-03-2006, 23:19, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-03-2006, 23:19    Temat postu: Re: ...a może by wÅ‚asny namiot...eeeee drogo....eeee ale warto Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy, w jaki sposób masz zamiar zastosować namiot. Na pewno na rajdy zimą, lub w górach, lub na rajdy wędrowne warto zabierać lekkie, 2-3 osobowy namioty. Jeśli mamy natomiast biwakować kilka dni w jednym miejscu przy niezbyt złośliwych warunkach atmosferycznych, które opisałem wyżej, to można zabrać duży namiot na 4-5 osób z przedsionkiem, gdzie będzie można złożyć bagasz. Sam nosiłem na wyprawy mojego mamuta, w sumie się sprawdza i jestem z niego zadowolony, ale na rajdy ektremalne i survival to raczej zabrałbym marabuta.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-03-2006, 23:22    Temat postu: Re: ...a może by wÅ‚asny namiot...eeeee drogo....eeee ale warto Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...i tu sie zgadzam, ale namiot to nie tylko wielkość i wygląd. jest jeszcze konstrukcja, rodzaj materiały namoitu i tropiku, sposób rozbijania i waga- to takie najważniejsze cechy.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-11-2006, 21:53    Temat postu: Re: ...a może by wÅ‚asny namiot...eeeee drogo....eeee ale warto Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to prawie idealne sa marabuty - zwłaszcza za ich zewnętrzny stelaż - po prostu rewelka.
Co prawda stary śp. alpinus miał taki i tez go siobie wszyscy chwalili , no tylko że alpinusa już nie ma a to co z niego pozostało ... to wole nie ryzykowac i zainwestowałem w sprawdzonego marabuta.
jeszcze jakby był kilka deko lzejszy to byłby cacy , no ale to się wiąze z wielkością i użytym cienszym/słabszym materialem , a tak to jest namiot nie do zdarcia na wiele lat
Powrót do góry
weroni_ka
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 04 Pa¼ 2007
Posty: 7


PostWys³any: 04-10-2007, 20:21    Temat postu: Re: ...a może by wÅ‚asny namiot...eeeee drogo....eeee ale warto Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i stało się: przyinwestowałam w namiot, materace, kuchenkę, spiwory i niezbędne akcesoria, żeby w końcu było jak należy i z przykrością stwierdzam, że byłam chyba tylko raz na wypadzie pod namiot, a potem przerzuciłam się na domki. niestety nasz klimat nie pozostawia złudzeń. Ostatnio na Mazurach mocno się zastanawiałam, jak ludzie radzą sobie pod namiotem, bo wyglądało jakby się chmura oberwała....
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 04-10-2007, 21:35    Temat postu: Re: ...a może by wÅ‚asny namiot...eeeee drogo....eeee ale warto Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No co kto lubi - niektórzy i przy -15'C śpią w namiocie Smile
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 23-10-2007, 00:08    Temat postu: Re: ...a może by wÅ‚asny namiot...eeeee drogo....eeee ale warto Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dla mnie sezon dopiero sie zaczyna- namiot mole wpierniczają w szafie a rakiety śnieżne łapią kurz Wink
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group