Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Czyżby szykuje się nowa "Rozpuda"...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Å»eglarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 14-11-2007, 09:50    Temat postu: Czyżby szykuje siÄ™ nowa "Rozpuda"... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robiąc tradycyjny poranny przegląd prasy, natknąłem się na bardzo ciekawy artykuł, który powinien zainteresować głównie mieszkańców Braniewa, Elbląga, czy Krynicy Morskiej.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4670147.html?skad=rss

Dokładnie mówiąc ustępujący rząd przeznaczył sporą sumkę na przekopanie mierzei Wiślanej.
Zalety:
Arrow Szansa na rozwój Elbląga i Braniewa, otwarciem im bezpośredniej drogi na morze (od maja Rosjanie blokują ruch polskich statków po ich części Zalewu Wiślanego).
Arrow Skrócenie drogi na morze.
Wady:
Arrow Starcie z ekologami, którzy powołają się na europejskie prawo "Natura 2000" (powód, prawem chronione jest cała Mierzeja Wiślana).
Arrow Koszt nie jest mały i nie wiadomo, czy nowy rząd będzie chciał prowadzić projekt, który przygotowała poprzednia ekipa rządząca.

Jestem ciekaw, jaki finał będzie miała sprawa.

Dodana ciekawostka: Zapraszam do zapoznania się z obszarami ochronnymi, które chroni prawo Natura 2000:
http://www.natura2000.org.pl/index_areas.php
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 14-11-2007, 22:10    Temat postu: Re: Czyżby szykuje siÄ™ nowa "Rozpuda"... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja jestem za przekopem Smile Tylko nie chce mi się podawać argumentów bo spać mi się chce Laughing
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 14-11-2007, 22:35    Temat postu: Re: Czyżby szykuje siÄ™ nowa "Rozpuda"... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Głowa, szansa na rozwój Braniewa jest mała, bo do Zalewu Wiślanego mamy jakieś 7 kilometrów, a rzeka Pasłęka nie nadaje się do żeglugi. Natomiast jeżeli chodzi o "Naturę 2000" to moim zdaniem jest to najgorsze zło ostatnich lat. Np. na naszym terenie ciężko o jakiekolwiek tereny inwestycyjne, bo prawie wszystko to obszar chroniony. Jesteśmy powiatem o największym bezrobociu, a blokuje nam się szanse na rozwój. Powiem Wam jako ciekawostkę, że przez tą śmieszną "Naturę 2000" skanalizowanie niektórych gospodarstw domowych w naszym powiecie graniczy z cudem, bo zagraża to kilku ptaszkom. Przecież to jest parodia...
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 14-11-2007, 23:22    Temat postu: Re: Czyżby szykuje siÄ™ nowa "Rozpuda"... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdyby przestrzegano prawa tak jak "Natura 2000" to pewnie nie byłoby tylu skandali w życiu politycznym, ale tak nie jest. Trudno się nie zgodzić z stwierdzeniem, ze te prawo jest maksymalnie wykorzystywane do przerwania inwestycji.

Osobiście jestem za budową kanału, jeśli to ma poprawić kondycje regionu i ułatwić kontakt zalewu z morzem.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Å»eglarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group