Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie kr─Öpuj si─Ö i wypowiadaj si─Ö (nie ograniczaj si─Ö tylko do przegl─ůdania). Zapraszamy tak┼╝e do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Czy┼╝by szykuje si─Ö nowa "Rozpuda"...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> ┼╗eglarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Głowa
Ranga: super gaduła

Do│▒czy│: 04 Maj 2005
Sk▒d: Olsztyn

PostWys│any: 14-11-2007, 09:50    Temat postu: Czy┼╝by szykuje si─Ö nowa "Rozpuda"... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robi─ůc tradycyjny poranny przegl─ůd prasy, natkn─ů┼éem si─Ö na bardzo ciekawy artyku┼é, kt├│ry powinien zainteresowa─ç g┼é├│wnie mieszka┼äc├│w Braniewa, Elbl─ůga, czy Krynicy Morskiej.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4670147.html?skad=rss

Dok┼éadnie m├│wi─ůc ust─Öpuj─ůcy rz─ůd przeznaczy┼é spor─ů sumk─Ö na przekopanie mierzei Wi┼Ťlanej.
Zalety:
Arrow Szansa na rozw├│j Elbl─ůga i Braniewa, otwarciem im bezpo┼Ťredniej drogi na morze (od maja Rosjanie blokuj─ů ruch polskich statk├│w po ich cz─Ö┼Ťci Zalewu Wi┼Ťlanego).
Arrow Skr├│cenie drogi na morze.
Wady:
Arrow Starcie z ekologami, kt├│rzy powo┼éaj─ů si─Ö na europejskie prawo "Natura 2000" (pow├│d, prawem chronione jest ca┼éa Mierzeja Wi┼Ťlana).
Arrow Koszt nie jest ma┼éy i nie wiadomo, czy nowy rz─ůd b─Ödzie chcia┼é prowadzi─ç projekt, kt├│ry przygotowa┼éa poprzednia ekipa rz─ůdz─ůca.

Jestem ciekaw, jaki finał będzie miała sprawa.

Dodana ciekawostka: Zapraszam do zapoznania si─Ö z obszarami ochronnymi, kt├│re chroni prawo Natura 2000:
http://www.natura2000.org.pl/index_areas.php
Powrˇt do gˇry
Bartosz

Do│▒czy│: 22 Sie 2006
Sk▒d: Olsztyn / Wawa

PostWys│any: 14-11-2007, 22:10    Temat postu: Re: Czy┼╝by szykuje si─Ö nowa "Rozpuda"... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja jestem za przekopem Smile Tylko nie chce mi si─Ö podawa─ç argument├│w bo spa─ç mi si─Ö chce Laughing
Powrˇt do gˇry
Kula

Do│▒czy│: 21 Cze 2005
Sk▒d: Gda┼äsk

PostWys│any: 14-11-2007, 22:35    Temat postu: Re: Czy┼╝by szykuje si─Ö nowa "Rozpuda"... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

G┼éowa, szansa na rozw├│j Braniewa jest ma┼éa, bo do Zalewu Wi┼Ťlanego mamy jakie┼Ť 7 kilometr├│w, a rzeka Pas┼é─Öka nie nadaje si─Ö do ┼╝eglugi. Natomiast je┼╝eli chodzi o "Natur─Ö 2000" to moim zdaniem jest to najgorsze z┼éo ostatnich lat. Np. na naszym terenie ci─Ö┼╝ko o jakiekolwiek tereny inwestycyjne, bo prawie wszystko to obszar chroniony. Jeste┼Ťmy powiatem o najwi─Ökszym bezrobociu, a blokuje nam si─Ö szanse na rozw├│j. Powiem Wam jako ciekawostk─Ö, ┼╝e przez t─ů ┼Ťmieszn─ů "Natur─Ö 2000" skanalizowanie niekt├│rych gospodarstw domowych w naszym powiecie graniczy z cudem, bo zagra┼╝a to kilku ptaszkom. Przecie┼╝ to jest parodia...

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrˇt do gˇry
Głowa

Do│▒czy│: 04 Maj 2005
Sk▒d: Olsztyn

PostWys│any: 14-11-2007, 23:22    Temat postu: Re: Czy┼╝by szykuje si─Ö nowa "Rozpuda"... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdyby przestrzegano prawa tak jak "Natura 2000" to pewnie nie byłoby tylu skandali w życiu politycznym, ale tak nie jest. Trudno się nie zgodzić z stwierdzeniem, ze te prawo jest maksymalnie wykorzystywane do przerwania inwestycji.

Osobi┼Ťcie jestem za budow─ů kana┼éu, je┼Ťli to ma poprawi─ç kondycje regionu i u┼éatwi─ç kontakt zalewu z morzem.
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> ┼╗eglarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla ka┼╝dego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.