Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Jaką lustrzankę Cyfrową kupić?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
P3dr0s
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 02 Pa¼ 2007
Posty: 108
Sk±d: Olsztyn City

PostWys³any: 27-03-2008, 10:17    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam jako "jamnikowiec" odwiedzenie SAF Jamnik.


Cytat:
SAF "Jamnik"
DS-3 pok. 05
ul. Oczapowskiego 9
10-718 Olsztyn - Kortowo
tel. (089) 5233342, 5234493, 5233357

Spotykamy siÄ™ we wtorki o godzinie 20.


Trochę swego czasu spędziło się w ciemni... Smile
_________________
Czasem tak, czasem nie...

>> Mój blog o tych co parkować nie "umią" <<
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 27-03-2008, 10:39    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jamnik znam-dzięki, tesh w nim kiedyś byłam, ale chyba przed Tobą;-)))
a jakieś NIEstudenckie są w tym pięknym mieście?
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-03-2008, 11:26    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no a ja polecam Kółko "Myszki"

a aparat... kupiłem niedawno "Pentaxa K100D Super"

i jest Super Wink
tzn jestem b.zadowolony
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
P3dr0s
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 02 Pa¼ 2007
Posty: 108
Sk±d: Olsztyn City

PostWys³any: 27-03-2008, 13:16    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

orsini napisa³:
Jamnik znam-dzięki, tesh w nim kiedyś byłam, ale chyba przed TobąWink))
a jakieś NIEstudenckie są w tym pięknym mieście?


Tu licytował sie nie będę, kto był kiedy Wink

A do poznania aparatu i jego obsługi polecam książki, fora i takie tam inne pomoce

- Trochę praktycznych porad jak robić dobre zdjęcia
- Tu też trochę przydatnych informacji od strony praktycznej
- Jak wyżej tu też można trochę poczytać
_________________
Czasem tak, czasem nie...

>> Mój blog o tych co parkować nie "umią" <<
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 30-03-2008, 21:05    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałem się nie włączać, ale jednak się włączę Smile

jedyne słuszne rozwiązanie to po prostu - robić zdjęcia. Namawiam Was gorąco żebyście szukali inspiracji w takich fotografiach jakie Wam się podobają i nie tylko w fotografiach. Warto robić dużo własnych zdjęć i to nad nimi się zastanawiać - analizować kompozycję, oświetlenie itd.
Dużo wartościowych materiałów jest w sieci - chociażby te linki co kolega wyżej podał, różne galerie:
f2.art.pl, www.photosight.ru, może jeszcze obiektywni.pl, ciekawe blogi: strobist.blogspot.com, no mnóstwo, mnóstwo naprawdę.

Na obsługę aparatu (jest w instrukcji) lub wybór kółka foto naprawdę szkoda czasu, wtedy jest duże ryzyko, że zamiast fotografami staniecie się technikami fotografii.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 30-03-2008, 21:22    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dużo prawdy Michu napisał w tym temacie. Też zaliczyłem epizod w "Myszkach", ale teraz wole działać na własną rękę, robiąc zdjęcia takie, jakie ja chce i kiedy mam na to ochotę. Zawsze sobie chce zostawić wolnej, kreatywnej ręki.

Teraz już jestem zdecydowany, jaką lustrzankę sobie kupić, wstępnie jestem już umówiony na wizytę w kilku sklepach o tematyce fotograficznej i może już niedługo będzie miał debiut mój nowy sprzęt do uwiecznienia chwili.
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 30-03-2008, 21:27    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michu C napisa³:
Na obsługę aparatu (jest w instrukcji) lub wybór kółka foto naprawdę szkoda czasu, wtedy jest duże ryzyko, że zamiast fotografami staniecie się technikami fotografii.

Pewnie sporo w tym prawdy. Ja interesuje się kołami z jeszcze innego
powodu - można tam poznać ludzi, którzy może chcieliby wybrać się
czasem na WSPÓLNE wyprawy fotograficzne. Nawet taki spacer po
okolicach z Olsztyna z aparatem fajniejszy jest w grupie niż samemu...
No i można się nauczyć dużo, nie tylko o technikach, ale i o pięknych
miejscach, których się nie znało.
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 02-04-2008, 14:36    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nieprawda, swoich błędów sie nie widzi.
Co z tego, ze mam instrukcję obsługi jak jestem zielona z późniejszej obróbki?książek nei bardzo rozumiem;-))) i naprawdę szybciej łąpię jak mi ktoś poprostu pokaże.
A te Myszki to co to i gdzie się mieści?
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 02-04-2008, 17:19    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

orsini napisa³:
nieprawda, swoich błędów sie nie widzi.


Być może Ty nie zauważasz swoich błędów. Są jednak tacy którzy swoje zauważają. Analiza własnych zdjęć to fundament fotografii.

orsini napisa³:

A te Myszki to co to i gdzie się mieści?


To jest koło fotograficzne na uwm, ul. Żołnierska 14c, czyli zaraz obok bratniaka/grawitacji, niemal naprzeciw piwiarni. Spotkania są we wtorki o 19.00. Ktoś chętny do pomocy w nauce obróbki zdjęć na pewno się tam znajdzie Wink
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 11-04-2008, 08:59    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michu C napisa³:
orsini napisa³:
nieprawda, swoich błędów sie nie widzi.


Być może Ty nie zauważasz swoich błędów. Są jednak tacy którzy swoje zauważają. Analiza własnych zdjęć to fundament fotografii.

a to ciekawa teoria-znaczy się ci którzy widzą własne błędy to właściwie powinni ich nie robić. Sami mistrzowie fotografii-bo widza własne błędy plus wiedza z książki i wystarczy :lol: :lol:

Ale kiedyś było takie ogólnoolsztyńskie koło fotograficzne, nikt nie kojarzy?;-(
nazwy nie pamiętam, więc nijak w necie nie widzę;-(
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group