Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie kr─Öpuj si─Ö i wypowiadaj si─Ö (nie ograniczaj si─Ö tylko do przegl─ůdania). Zapraszamy tak┼╝e do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat
Co nam daje turystyka:))

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> Turystyka piesza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
ciepla
Ranga: stały użytkownik

Do│▒czy│: 18 Lut 2005
Sk▒d: olsztyn

PostWys│any: 27-05-2005, 15:47    Temat postu: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy nie zastanawialiscie si─Ö czasem po co nam to wszystko??Dlaczego co tydzie┼ä,miesiac,rok wyruszamy na kolejny szlak,przemierzajac po kilka,kilkana┼Ťcie kilometr├│w w┼éa┼Ťciwie nie wiedzac nigdy do ko┼äca po co??Czy pami─Ötacie swoje pierwsze wedr├│wki i rajdy,pierwsze "osiagniecia", i co po tym czuli┼Ťcie??Zachecam do podzielenia si─Ö swoimi przemy┼Ťleniami Laughing

Okna Kielce
Powrˇt do gˇry
Głowa
Ranga: super gaduła

Do│▒czy│: 04 Maj 2005
Sk▒d: Olsztyn

PostWys│any: 27-05-2005, 17:03    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Turystyka pozwala mi si─Ö uwolni─ç na jaki┼Ť czas od problem├│w, z kt├│rych sk┼éada si─Ö ┼╝ycie codzienne. Umo┼╝liwia r├│wnie┼╝ zwiedzenie i zobaczenia, jak ┼╝yj─ů ludzie w innych regionach kraju i ┼Ťwiata, oraz umo┼╝liwia poznania w czasie trwania trasy wielu ciekawych ludzi, a tak┼╝e mo┼╝na poprawi─ç sobie kondycje fizyczn─ů.

Pozdrawiam.

Do│▒czy│: 15 Lut 2005

PostWys│any: 27-05-2005, 22:25    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rajdy to wolno┼Ť─ç... przygoda - mo┼╝liwo┼Ť─ç robienia rzeczy kt├│rych na codzie┼ä nie robimy (bo co┼Ť tam)... mo┼╝liwo┼Ť─ç przebywania z super lud┼║mi - takimi jak Wy... sprawdzian dla swoich warto┼Ťci - w obliczu du┼╝ego cz─Östo zm─Öczenia, bardziej naturalnej rzeczywisto┼Ťci - okazuje si─Ö jacy my tak naprawd─Ö jeste┼Ťmy...chwile euforii przy postrzeganiu pi─Öknych krajobraz├│w.
Powrˇt do gˇry
Milan

Do│▒czy│: 17 Lut 2005

PostWys│any: 27-05-2005, 22:59    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tylko kierownik ma przechlap Wink Wink Laughing
Powrˇt do gˇry
admin1
Site Admin

Do│▒czy│: 14 Lut 2005

PostWys│any: 28-05-2005, 10:23    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdanieh: Turystyka nas odr├│znia od zwyk┼éych szarych ludzi... My zamiast siedziec pod blokiem lub przed TV i pic piwo.... itd. to my spedzamy czas aktywnie i zdrowo. Tak┼╝e nasza turystyka jest dla nas hobby - wiec nie jestesmy tacy "nijacy" - jeste┼Ťmy warto┼Ťciowymi ludzmi. Turystyka - to tak┼╝e przyjemny odpoczynek na ┼éonie natury z daleka od ┼Ťmierdz─ůcego miasta.

Tak┼╝e poprzez turystyke stajemy sie patriotami bo poznajemy swoj─ů ojczyzn─Ö (o ile nie uprawiamy masowej turystyki np do Grecji). Poznajemy histori─Ö i przyrod─Ö. Przy okazji spedzamy czas z ludzmi kt├│rych lubimy prze┼╝ywajac razem niezapomniane przygody. Poddajemy na pr├│b─Ö swoj─ů wytrzyma┼éo┼Ť─ç psychiczn─ů i fizyczn─ů podczas d┼éugich w─Ödr├│wek cz─Östo w niepogod─Ö. Tak jak pisali przedm├│wcy zapominamy o naszym szarym ┼╝yciu... o problemach... a najlepsze okre┼Ťlenie = "wolno┼Ť─ç i przygoda": Wolno┼Ť─ç = wolno┼Ť─ç od problem├│w, mozna okre┼Ťli─ç ┼╝e w turystyce (lub/i w g├│rach) mamy sw├│j drugi ┼Ťwiat, w kt├│rym jeste┼Ťmy troszk─Ö innymi ludzmi (przewa┼╝nie szcze┼Ťliwsimi). Mo┼╝e dla niekt├│rych to pierwszy ┼Ťwiat. A przygoda - s┼éowo samo wzbudza w nas pozytywne emocje... ka┼╝dy chyba wie o czym pisz─Ö. Chyba trudno okre┼Ťli─ç zwyk┼éymi s┼éowami czym tak naprawde jest dla nas turystyka. No bo czym s─ů dla nas ogniska wieczorami ze spiewaniem przy gitarze, czym s─ů dla nas w─Ödr├│wki po szlaku, przygody, romzowy z ciekawymi ludzmi, poznawanie nowych miejsc, delektowanie sie krajobrazem i przyrod─ů... tu chyba trzeba by─ç poet─ů aby to opisa─ç co sie czuje.
Kto raz si─Ö wspi─ů┼é na szczyty
l czo┼éem si─Ögn─ů┼é chmur,
Ten zawsze t─Öskni─ç b─Ödzie
Do niebotycznych g├│r...

Pamietam sw├│j pierwszy rajd w 1994. Mia┼éem chyba ze 12 lat i pojechali┼Ťmy w Karkonosze z nauczycielem kt├│ry w SP26 prowaszi┼é ko┼éo turystyczne PTTK. Jak na pierwszy raz te g├│ry by┼éy dla mnie ogromne... jakies "obce"... wszytko by┼éo takie nowe i nieznane... wogole czu┼éem sie jak Alicja w krainie czar├│w - ale w┼éasnie to by┼éo tym czym┼Ť co Tygryski lubi─ů najbardziej. Jak wtedy Karkonosze wydawa┼éy si─Ö pot─Ö┼╝ne i ja wovec nich stawa┼éem sie pokorny tak samo by┼éo 2 lata temu z Tatrami gdy ujrza┼éem ich pot─Ög─Ö i pi─Ökno.

Mozna tez sie zastanowi─ç co zrobi─ç aby turystyka klasyczna czyli tzw turystyka (wysoko)kwalifikowana nie umar┼éa w dzisiejszych czasach. Jak myslicie co jest powodem ┼╝e taka turystyka zanika?? moim zdaniem to kasa, a wiekszo┼Ť─ç z tych co maj─ů kase ida do biura turystycznego kt├│re oferyje gotowe wycieczki autokarowe - takze chyba ludzie staj─ů sie leniwi i nie chce im sie w─Ödrow─ç z plecakiem. Inna kwestia ┼╝e mo┼╝e niekt├│rzy nie s─ů swiadomi ile przyjemno┼Ťci daje taka turystyka jak─ů myuprawiamy. Du┼╝o jest osob kt├│re wol─ů sp─Ödzi─ç czas na dyskotce lub przed TV niz ruszy─ç d... w las lub w g├│ry... mo┼╝e my powinni┼Ťmy dawa─ç przyk┼é─ůd innym (tym nie┼Ťwiadomym) ┼╝e turystyka to cos wspania┼éego... czekam na wasze wypowiedzi...
Powrˇt do gˇry
Michu C

Do│▒czy│: 15 Lut 2005

PostWys│any: 28-05-2005, 14:10    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

by─ç mo┼╝e powodem zanikania turystyki jest to ┼╝e ludziki mocno szukaj─ů dr├│g na skr├│ty... Chc─ů oni otrzyma─ç przyjemno┼Ť─ç jak najni┼╝szym kosztem, i nie chodzi mi tu o kas─Ö... W turystyce tak si─Ö nie da - trzeba ruszy─ç dupsko za miasto, cz─Östo zarwa─ç noc w podr├│┼╝y (co dla mnie akurat stanowi jedn─ů z wi─Ökszych atrakcji - serioserio:), chodzi─ç z ci─Ö┼╝kim worem na plecach po b┼éocie, albo w ┼Ťniegu po kolana. Ludziom po prostu nie chce si─Ö podejmowa─ç tego typu wysi┼ék├│w. Kasa og├│lnie jest. R├│┼╝nica jest taka ┼╝e jak turysta ma 100z┼é to wydaje to na jak─ů┼Ť wycieczk─Ö-na op┼éacenie podr├│┼╝y, ewentualnie nocleg├│w, jedzenia. Co z tego mamy? Pi─Ökne wspomnienia. Niestety ┼éatwiej wyda─ç przyk┼éadowe 100z┼é na kilka flaszek, pu┼Ťci─ç bankiet i si─Ö napru─ç. Z tego te┼╝ s─ů wspomnienia Smile Tylko kt├│re z nich s─ů bardziej warto┼Ťciowe?

p.s. a inna sprawa ┼╝e mo┼╝na pojecha─ç na rajd i dopiero tam da─ç w palnik Razz wtedy dopiero jest jazda Razz
Powrˇt do gˇry
Głowa

Do│▒czy│: 04 Maj 2005

PostWys│any: 28-05-2005, 22:39    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mo┼╝na si─Ö z tob─ů zgodzi─ç Michu C, ale jest jeszcze jedna kwestia. Ostatnio w modzie jest podru┼╝owanie samochodem, co mo┼╝e wp┼éyn─ů─ç na rozplanowanie wyjazdu. Przyk┼éadowo, kto┼Ť rzuca has┼éo jedziemy, to ekipa pakuje co jest potrzebne i sobie jedzie gdzie chce. Dlatego to nie wymusza organizowania zorganizowanej trasy. Jednak ta forma turystyki nie zape┼éni klimatu, jakie mieli┼Ťmy na wsp├│lnych rajdach na bunkry i Wamie. Mo┼╝e tkwi problem w nastawieniu ludzi Question
Powrˇt do gˇry
GoŠ

PostWys│any: 28-05-2005, 23:04    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krygowski wyrazi to w nast─Öpuj─ůcy spos├│b: "...Nic nie znaczy najpi─Ökniejszy krajobraz, je┼Ťli nie jest wsp├│┼étw├│rc─ů prze┼╝ycia. Bez wzrusze┼ä i prze┼╝y─ç mo┼╝e by─ç pi─Ökny, jest zimny jakby r┼╝ni─Öty w krysztale.." /4/119/ / Nie od g├│r to jednak zale┼╝y lecz od warto┼Ťci, jakie tkwi─ů w cz┼éowieku. Trzeba je rozwija─ç...Dla jednych g├│ry s─ů tylko rumowiskiem g┼éaz├│w, dla innych najwspanialsz─ů architektur─ů ponad przemijaniem i trwaniem, dla innych wiecznym niedosytem i niespe┼énieniem. Czym b─Öd─ů dla Was -od Was tylko zale┼╝y. Kochajcie je -b─Öd─ů coraz pi─Ökniejsze!..." /1/8/

Do│▒czy│: 18 Lut 2005
Sk▒d: olsztyn

PostWys│any: 31-05-2005, 21:27    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie turystyka zawsze b─Ödzie si─Ö wi─ůza─ç z harcerstwem i nie tylko.Bo przecie┼╝ bez sensu jest siedzie─ç ca┼éy rok w harc├│wce,a zreszt─ů nawet w regulaminach zdobywania stopni i sprawno┼Ťci harcerskich s─ů zadania zwi─ůzane z uprawianiem turystyki i poznawaniem przyrody.

To w┼éa┼Ťnie na rajdach,ma si─Ö najwi─Öksze pole do popisu,to z nich wynosi si─Ö najwi─Öksze wspomnienia,ktos mo┼╝e pomy┼Ťle─ç,┼╝e co to za wspomnienia,przej┼Ť─ç si─Ö np.noc─ů dooko┼éa gimu.Ale gdy komu┼Ť uda si─Ö to dokona─ç wraz z 50 innych ludzi,nie jest w stanie nawet opisa─ç tego uczucia,turystyka tworzy wsp├│lnote mi─Ödzy lud┼╝mi uprawiaj─ůcymi j─ů,ale przede wszystkim jest pewnego rodzaju sztuk─ů ┼╝ycia w┼Ťr├│d przyrody.Jak m├│wi fragment naszego kodeksu w─Ödrowniczego:

"W─Ödrowanie to znacznie wi─Öcej ni┼╝ przemierzanie kilometr├│w czy wytrwa┼éo┼Ť─ç fizyczna.To sztuka wch┼éaniania ┼╝ycia,kt├│re nas otacza,to oczy i uszy szeroko otwarte,to tajemnica wsp├│lodczuwania przyrody i cz┼éowieka.W─Ödr├│wk─ů nie b─Ödzie przyspieszony tupot n├│g,nadmiar krzykliwego humoru,lecz w┼éa┼Ťnie cisza w┼Ťr├│d ciszy lasu,skupienie wobec wschod├│w czy zachod├│w s┼éo┼äca."
Powrˇt do gˇry
Sylwia
Ranga: u┼╝ytkownik

Do│▒czy│: 21 Lut 2005
Sk▒d: Malbork

PostWys│any: 01-06-2005, 12:17    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Turystyka.....hmmm.....pieszo mo┼╝na doj┼Ť─ç prawie wsz─Ödzie...auto nas wsz─Ödzie nie poprowadzi - ale to tak na marginesie Wink
Jesli mam si─Ö podzieli─ç wra┼╝eniami z pierwszego rajdu turystycznego, to powiem kr├│tko...by┼éa to pierwsza moja WAMA. Oczywi┼Ťcie nie wspominam rajdzik├│w szkolnych lub wyjazd├│w ze znajomymi, bo a┼╝ tak wielkiego wra┼╝enie na mnie to nie wywiera┼éo. Pierwsza moja WA-MA...a by┼éo to hhhmmmm.....dawno temu.... Laughing ....by┼éa to trasa surviwal Laughing Laughing Laughing Tak po prostu bez zastanowienia, spokowa┼éam plecak i ruszy┼éam na szalk ze swoj─ů grup─ů. To by┼éo co┼Ť niesamowitego i dzi┼Ť si─Ö ju┼╝ nie dziwi─Ö, ┼╝e zdecydowa┼éam si─Ö w├│wczas na tak─ů, a nie inn─ů tras─Ö....gdy┼╝...cz┼éowiekowi czasami potrzeba szalonych decyzji, niezaplanowanych przyg├│d, itp. Spali┼Ťmy pod go┼éym niebem, przy ognisku, kt├│re tli┼éo si─Ö do samego rana. Nawet przymrozek nie by┼é nam straszny Laughing Dzi─Öki tej d┼éugiej, niespodziewanej wyprawie...zacz─Ö┼éam odkrywa─ç pi─Ökno jakie nas otacza, ogarn─Ö┼éa mnie ch─Ö─ç poznawania miejsc, do kt├│rych autem si─Ö nie dojedzie tylko na piechotk─Ö Laughing A co najwa┼╝niejsze, zacz─Ö┼éam poznawa─ç moje mo┼╝liwo┼Ťci, kt├│re dot─ůd drzema┼éy gdzie┼Ť g┼é─Öboko Laughing Po prostu czasami nie ma dla mnie ju┼╝ rzeczy niemo┼╝liwych Laughing I tak jest do dnia dzisiejszego...wybieram trasy...namiotowe...wodne, bo dzi─Öki nim czuj─Ö si─Ö wolna, odpr─Ö┼╝ona i nie my┼Ťl─Ö o codzienno┼Ťci, kt├│ra czasami nas przyt┼éacza. Robi─Ö co lubi─Ö. W miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci oczywi┼Ťcie, bo je┼Ťli nie ma si─Ö urlopu lub wolnego czasu, to ci─Ö┼╝ko co┼Ť zorganizowa─ç Crying or Very sad Turystyka piesza...wodna odmieni┼éa moje wyobra┼╝enie o otaczaj─ůcym mnie ┼Ťwiecie...z czego bardzo si─Ö ciesz─Ö Very Happy Ka┼╝da wyprawa jest inna i ka┼╝da zostawia mi┼ée wspomnienie. I tak jak wspomnia┼é Michu C...dzi─Öki ludziom...wsp├│┼étowarzyszom wypraw mo┼╝emy poznawa─ç to pi─Ökno, bo w pojedynk─Ö to ju┼╝ nie to samo...

Pozdrawiam,
Sylwia Laughing
Powrˇt do gˇry
admin1
Site Admin

PostWys│any: 11-06-2005, 11:27    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

UWAGA...

na podstawie waszych wypowiedzi Kinga napisze artyku┼é "Co daje nam turystyka" do naszej Gazety Turystycznej (b─Öd─ů te┼╝ cytowane fragmenty waszych wypowiedzi)
Powrˇt do gˇry
admin1
Site Admin

PostWys│any: 13-06-2005, 19:40    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

juz jest

http://www.gazeta.turystyczna.prv.pl/

http://www.wegorz23.e-konta.com/gazeta/index.php?page=teksty/teksty.php&id_tekstu=613203532252312

Dziekuje Kindze za napisanie jak zawsze super fajnego artykułu.
Powrˇt do gˇry
Sylwia

Do│▒czy│: 21 Lut 2005
Sk▒d: Malbork

PostWys│any: 14-06-2005, 10:10    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Suupppeeerrr artykuł Laughing
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> Turystyka piesza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla ka┼╝dego turysty, dobre i tanie czartery jacht├│w na mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.