Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Uszkodzony namiot w terenie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 30-03-2006, 22:33    Temat postu: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyobraźmy sobie...a może nie trzeba , może ktoś miał już taką sytuacje, że popsuł nam sie namiot w lesie z dala od domu a tu jeszcze ze 3 noclegi w nim nas czekają?

Co w takiej sytuacj? Czy zabieracie zesobą jakiś zestaw naprawczy. Jak byscie naprawili złamany stelarz w namiocie typu iglo? Porwany "szczyt" namiotu to powódz wewnątrz- co z tym "fantem" zrobić?

Macie jakieś pomysły?
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 02-04-2006, 02:16    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na wszystko jest najlepsza srebrna /czarna tasma Ducktape czy jak to sie zwie- szeroka groba wzmocniona w taka kratke- lepi sie do wszystkiego i dobrze trzyma. zreszta taka tasma kiedys nawet naprawialismy namioty w klubie.
A na stelaz to jest najlepszy kawalek rurki metalowej/plastikowej o srednicy minimalnie wiekszej od srednicy stelaza- tak zeby sie dalo w miare ciasno naciagnac na ewentualne zlamanie stelaza, a jak takiego czegos nie mamy to oczywiscie wspomniana tasma -zawsze to cos.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 02-04-2006, 03:12    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miło Cie "słyszeć". Brakuje troche naprawiania sprzętu w klubie- nie ma już ludzi którym by sie chciało ze mną dłubać przy tym.

Co do taśmy to sie zgadzam. A na rozdarty namiot ja proponuje kwadratowy kawałem materiału podobnego do namiotowego + klej cyjanopanowy do elastycznych powierzchni ( nosić ze soba).

Pewnie i są lepsze sposoby ale ten mi sie sprawdził ze 2 razy i jest git ( jak coś znacie piszcie:)

...i obowiązkowo igła i kawałek mocnej nitki na wyjazdy.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-11-2006, 21:25    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cyjanopan czasem też zabierałem , i faktyczni czasem sie przydał
a z bardziej extremalnych przygód z użyciem cyjanopanu to skleiłem sobie rane - nie głeboka , krew nie tryskała strumieniami , ale przeszkadzało i czasem , jak sie otwarła to lacialo , wiec cyjanopanem skleiłem skóre i do końca mialem spokój - tylko nie polecam tego nie wiem czy to jest zdrowe i na pewno sie nie goii jak trzeba , ale jak sie jest poza domem to mozna sobie pozwolić na takie cos.



_______________________
kursy angielskiego Lublin
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 23-11-2006, 19:46    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ty to jestes Rumcajs !
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 14-11-2008, 10:09    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi się połamała rurka w hannahu Sad Czy mogę zastąpić ja tym ?

A namiot: http://sherpa.pl/product_info.php/cPath/50_113/products_id/2465
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 15-11-2008, 09:03    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oho, a się zastanawiałem swego czasu poważnie nad hannahem, ale jednak
postawiłem na marabuta (komodo plus). Póki co (już 3 lata chyba) nic go
nie rusza :-]
_________________
:: krótko o mnie :: Trójmiejskie Forum Górskie
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 24-11-2008, 23:18    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli masz końcówkę stelaża wchodząca w otworek w plastikowym elemencie (który jest przyszyty do rogów sypialni) zaślepiający stelaż a nie bolec (wczepiony w kółko aluminiowe wszyte w róg sypialni) wchodzący do otworka w stelażu jak w duraluminiowych stelażach Marabuta to będzie ok.

Wyślij mi fotę miejsca gdzie stelaż wczepiasz w rogu to powiem Ci czy kupić zestaw naprawczy z Marabuta.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 25-11-2008, 00:25    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok ok. Dziś już nie, bom zmęczony, jutro postaram się pofocić.
Ale w rogach jest otworek, w który wchodzi bolec ze stelażu. Tak standardowo.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 25-11-2008, 00:35    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli zestaw raczej będzie pasował ale nie mam pewności co do średnicy tych końcówek wchodzących w otwór. Długość członów stelaża to nie problem dotniemy tak jak to zrobiłem z Bergsonem (dosztukowaliśmy stelaż od jakiegoś noł nejma z AKT.
Ja bym raczej brał ale poślij foty co bym miał pewność.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 26-11-2008, 23:07    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otwór z końcówką stelaża:


Stelaż z kawałkiem sypialni:


Wymiary:
średnica otworu - ok. 8mm
długość rurki - ok. 44cm
cały pałąk = 9 rurek
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group