Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

zimą po górach pieszo, czy na nartach?:)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Wojtek Jończyk
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 19 Lis 2008
Posty: 13


PostWys³any: 19-11-2008, 21:52    Temat postu: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem ciekaw preferencji forumowiczów. Ja zdecydowanie polecam na nartach.:)
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 19-11-2008, 23:47    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wszędzie się na nartach wjedzie Laughing
Powrót do góry
Wojtek Jończyk
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 19 Lis 2008
Posty: 13


PostWys³any: 20-11-2008, 09:36    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie wszędzie, ale tam gdzie się da lepiej na nartach. Przeciwnego zdania najczęściej (lub nawet zawsze) są Ci, którzy albo w ogóle nie umieją na nartach jeździć, albo jeżdżą słabo.Smile
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 20-11-2008, 13:34    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A chyba najlepiej jest połączyć jedno i drugie Smile Jak się nie da wjechać, to narty można sciągnąć, przypiąc do plecaka i wejść.
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Wojtek Jończyk
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 19 Lis 2008
Posty: 13


PostWys³any: 20-11-2008, 14:02    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kula napisa³:
A chyba najlepiej jest połączyć jedno i drugie :) Jak się nie da wjechać, to narty można sciągnąć, przypiąc do plecaka i wejść.


Dokładnie tak.:) Ci co nie potrafią jeździć będą obstawać przy swoim, bo robi im się łyso kiedy oni potrzebują na powrót w doliny 3, czasem 4 godziny, kiedy tę samą trasę narciarz pokonuje w pół godziny.:)
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 20-11-2008, 17:23    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to są tak zwane skitour'y ? Jak tak, to czym to się różni od np biegówek?
Powrót do góry
Wojtek Jończyk
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 19 Lis 2008
Posty: 13


PostWys³any: 20-11-2008, 19:18    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisa³:
Czy to są tak zwane skitour'y ? Jak tak, to czym to się różni od np biegówek?


Witam,
Można i tak powiedzieć.:) Od biegówek różni się to sprzętem, a co za tym idzie rejonem działania.:) Ski-tour'y, czyli sprzęt do ski-alpinizmu kupujemy na góry typu alpejskiego (w Polsce Tatry, zimą jeszcze mamy Karkonosze). W pozostałych Polskich górach świetnie spiszą się biegówki, ale ... -będą mniej wygodne od ski-tourów na trasach ze stromszymi zjazdami.
Ski-toury są cięższe i zdecydowanie droższe od sprzętu biegowego dla amatorów.:)
Jak chcesz spróbować na ski-tourach zapisz się na kurs.:) Znajdziesz taki np. na www.fajnenarty.eu
Powodzenia.:)
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 24-11-2008, 22:26    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są jeszcze tacy co śmigają na rakietach śnieżnych Wink

Na rakietach wejdziesz prostopadle do stoku tam gdzie narciarze muszą iść zakosami.

Wszystko ma swoje wady i zalety. Narciarze szybciej zjada ale wolniej podejdÄ… mimo wszystko.

Ale fakt, że na nartach skiturowych nigdy nie jeździłem. Na rekietach pomykam. Przymierzam się do śladówek za rok czy dwa. Narty fajna sprawa.

Rakiety wybrałem ze względu na wszechstronność. rakieta z długimi zębami (czyli taka bardziej na tereny górzyste spisze się także na nizinach w puchu i innym rodzaju śniegu.

No i muszę przyznać racje. Ceny zestawów skiturowych są zaporowe.

pozdrawiam
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wojtek Jończyk
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 19 Lis 2008
Posty: 13


PostWys³any: 24-11-2008, 22:32    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Na rakietach wejdziesz prostopadle do stoku tam gdzie narciarze muszą iść zakosami." - chciałbym to zobaczyć.:)
" Narciarze szybciej zjada ale wolniej podejdÄ… mimo wszystko."- ciekawe.:)
"Ale fakt, że na nartach skiturowych nigdy nie jeździłem."- no właśnie.:)
Polecam i zapraszam na kurs.:)
A co do zestawów ski-tour'owych można kupić w miarę tanie.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 24-11-2008, 22:47    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz chyba dużo wiedzy na każdy temat...

...tej jedynej i właściwej.

2 prawdy:

1) właściwa
i
2) twojsza

Żałuję że cokolwiek napisałem odnośnie tego tematu.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wojtek Jończyk
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 19 Lis 2008
Posty: 13


PostWys³any: 24-11-2008, 23:29    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Nie przesadzajmy.:) Tylko skoro nie chodzisz i nie jeździsz na nartach, to dlaczego piszesz takie opinie na ten temat?:) Ja chodzę i jeżdżę na nartach. Zanim sprawiłem sobie pierwszy komplet narciarski pożyczałem od znajomego rakiety.:) Gdyby na rakietach było lepiej nadal bym z nich korzystał.:) Na nartach idzie się zakosami, ale nie zawsze można.
Dyskusja z Tobą jest ciekawa. Warto znać punkt widzenia innych ludzi.:)
Jednemu lepiej jest rajtkach, a drugiemu w kalesonach.:) Tak samo z chodzeniem. Tu zawsze jest coś za coś.:) Narty bierze się po to by później na nich zjechać. Tego rakiety nie dają, ale za to są lżejsze od całego zestawu narciarskiego.:)
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 24-11-2008, 23:56    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wojtek JoÅ„czyk napisa³:
Witam,
Nie przesadzajmy.Smile Tylko skoro nie chodzisz i nie jeździsz na nartach, to dlaczego piszesz takie opinie na ten temat?Smile Bo są pewne fakty i widziałem jak śmigają skityrowcy nie dając rady pod pewnym kątem nachylenia a rakieta szła twardo pod górę- wiem co można zrobić w rakietach które maja nie małe zęby atakujące i nawet po zalodzonym śniegu i niezbyt twardym lodzie pójdą pod górę. Foki dadzą radę utrzymać narciarza żeby się nie zsunął? Dla mnie to jest tak jakby reklamować sprzedawanego przez siebie smarta twierdząc że jest wyśmienity do przeprowadzki. Ja chodzę i jeżdżę na nartach. Zanim sprawiłem sobie pierwszy komplet narciarski pożyczałem od znajomego rakiety.Smile Gdyby na rakietach było lepiej nadal bym z nich korzystał.Smile Na nartach idzie się zakosami, ale nie zawsze można.
Dyskusja z Tobą jest ciekawa. Warto znać punkt widzenia innych ludzi.Smile Zgadzam sie jednak że rakiety maja sporo ograniczeń względem nart które mimo wszystko pełnia dwie funkcje a rakiety tylko jedną.
Jednemu lepiej jest rajtkach, a drugiemu w kalesonach.Smile Tak samo z chodzeniem. Tu zawsze jest coś za coś.Smile Narty bierze się po to by później na nich zjechać. Tego rakiety nie dają, ale za to są lżejsze od całego zestawu narciarskiego.Smile I nie potrzeba do niej specjalistycznego obuwia. dobrze spisują się każde treki ale najlepiej te sztywne i oblane gumą a także skorupy .

_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 25-11-2008, 00:23    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwiatek - mała uwaga natury estetycznej - nie pisz nic od siebie w okienku cytatu. Zrób parę cytatów i komentuj pod nimi, będzie się lepiej czytać Smile
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 25-11-2008, 00:31    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesz Ser. Wink

Racja mało czytelne to.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wojtek Jończyk
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 19 Lis 2008
Posty: 13


PostWys³any: 25-11-2008, 01:04    Temat postu: Re: zimÄ… po górach pieszo, czy na nartach?:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Bo są pewne fakty i widziałem jak śmigają skityrowcy nie dając rady pod pewnym kątem nachylenia a rakieta szła twardo pod górę- wiem co można zrobić w rakietach które maja nie małe zęby atakujące i nawet po zalodzonym śniegu i niezbyt twardym lodzie pójdą pod górę. Foki dadzą radę utrzymać narciarza żeby się nie zsunął? Dla mnie to jest tak jakby reklamować sprzedawanego przez siebie smarta twierdząc że jest wyśmienity do przeprowadzki." - Do tego używa się specjalnych noży zwanych harszlami. :) Poza tym jak jest lód to szkoda fok. Narty się zdejmuje i daje z buta w rakach jeśli odcinek lodu jest dłuższy lub (i) mocniej pod górę.:) jak się dochodzi do skały to też nie drze się po nich na siłę na nartach, tylko się je zdejmuje.:) Narta z foką ma poślizg, a rakieta raczej nie.:) Tam, gdzie na nartach pod górę jest wygodnie to też jest szybciej w stosunku do chodzenia w rakietach. Ale jak już wcześniej napisałem kto co lubi.:)
Dobrze, że w ogóle ktoś odpowiedział na zadany temat.
Pozdrawiam :)
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group