Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Impregnat do kurtek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 26-05-2008, 16:07    Temat postu: Impregnat do kurtek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnie podaczas rajdu w Mrągowie po spędzeniu całego dnia w ulewnym deszczu zastawialiśmy się z EmCztery nad zaimpregnowaniem kurtek Razz W związku z tym jaki impregnat polecacie? Wiem, że Kwitatek używa takich specyfików, więc będę wdzięczny za pomoc.
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 30-05-2008, 14:04    Temat postu: Re: Impregnat do kurtek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nikwax, Gramgers, Holmenkol (fonetycznie), Waterproof, Woly Sport itd. Te bym jak najbardziej polecił z jednym małym zastrzeżaniem. Mianowicie sa impregnaty natryskiwane jak płyny do szyb, impregnaty w aerozolu i w płynie- wlewane do pralki. O ile dozowniki zawsze rozpyla trochę cennej substancji w eter i jest pewna utrata impregnatu o tyle impregnacja w pralce mija sie z teorią oddychalności. Mam tu na mysli impregnacje zewnetrznej i wewnetrznej strony membrany- a ta ostatnia ma oddychać a nie być zaimpregnowana. Osobiście impregnowałem płynem i efekty kiepski kolega zaś uważa inaczej wiec jak kto woli. Ja preferuje rozpylane srodki. Zanim jednak zaimpregnujemy to należy kurtke wyprac. Najbezpieczniej w misce w niskih temperaturach 40 stopni max lub jak metka pozwala, Nie odwirowywać jesli ktos woli w pralce. Nie ma co impregnować zapchanej od brudu membrany i psuć oddychalność.

I na koniec dodam że lepiej będzie sie spisywała zaimpregnowana kurtka którą używamy rok czy dwa niż stara kilkuletnia. W tym drugim przypadkui impregnacja nigdy nie przywróci efektów jak od nowości.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 03-06-2008, 19:20    Temat postu: Re: Impregnat do kurtek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwiatek, dzięki za odpowiedź Smile
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 21-06-2008, 23:03    Temat postu: Re: Impregnat do kurtek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam się na przyszłość Wink
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wojtek Jończyk
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 19 Lis 2008
Posty: 13


PostWys³any: 25-11-2008, 01:08    Temat postu: Re: Impregnat do kurtek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kula napisa³:
Ostatnie podaczas rajdu w Mrągowie po spędzeniu całego dnia w ulewnym deszczu zastawialiśmy się z EmCztery nad zaimpregnowaniem kurtek :P W związku z tym jaki impregnat polecacie? Wiem, że Kwitatek używa takich specyfików, więc będę wdzięczny za pomoc.


Kup sobie płyn firmy Storm Shield w spray'u. Jest jeszcze taki bardzo dobry amerykański specyfik, ale nie pamiętam nazwy.:)
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group