Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

nordic walking w olsztynie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Rumcajs
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 11 Mar 2007
Posty: 6
Sk±d: Groszkowo

PostWys³any: 23-09-2008, 21:16    Temat postu: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,

Nordic walking... trochę przereklamowany (zwłaszcza w dużych miastach), ale imo ciągle wart uwagi.
Planuję pokręcić się w moich okolicach (Purda) i NW wydał się być ciekawą opcją.

Czy mieliście okazję spróbować?
Jest szansa na jakieś porady, a może nawet sprzęt do NW w Olsztynie?


_________________
materace jachtowe
Powrót do góry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Do³±czy³: 24 Lip 2005
Posty: 226
Sk±d: olsztyn

PostWys³any: 24-09-2008, 09:03    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałam okazje napatrzyć się i Irlandii tak wszyscy zasuwają z kijkami:)
Ja myslę, ze nasz nadworny sprzetowy napewno coś Ci doradzi, i wydaje mi sie ,że kija mieli w olimpie no i bergson oczywiscie Laughing
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 24-09-2008, 09:07    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam niby kijki do nordic walking i jakoś całkiem przyjemnie się śmigało w górach Smile

Pozdro


_________________
lokale na wynajem
Powrót do góry
Mira
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 37
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 25-09-2008, 07:17    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jaka jest różnica miedzy kijkami do nord walking a trekingowymi, czy ktoś wie?




____________________________
Mieszkania Olsztyn
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 12-10-2008, 23:08    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1.Nordic walking- są jednoczęściowe lub składają się max z 2 członów maja rączkę dłuższą i bardziej przypominającą tą w nartach biegowych lub śladowych (zresztą moim skromnym zdaniem są na nich wzorowane po cześć). Do nordic walking stosuje się dłuższe lub wyregulowane na większa długość tak jak w biegówkach. W rączce tych kijków charakterystyczny jest pasek, który okala całe śródręcze i to on w zasadzie łączy dłoń z kijem- chodzi tu o to aby kij trzymać ale nie przemęczać śródręcza i nadgarstków. Kij do nordic jest wyposażony w specyficzna gumową końcówkę która sama w sobie pełni już rolę swoistej amortyzacji.

2. Trekkingowe służą przeistaczaniu "górskiego wielbłąda" na 2 nogach w czworonoga czyli rozkładają ciężar noszony przez trekkera lub alpinistę na 4 kończyny co odciąża stawy, kręgosłup, daje większą stabilizację na chwiejnych odcinkach skalnych oraz pomaga łapać równowagę w kopnym destabilizującym śniegu. Kijek trekingowy będąc w użyciu nadaje tempa marszowi na łatwiejszych odcinkach szlaku. Kijek trekkingowy składa się zazwyczaj z 3 członów- rzadziej z 2 (w większości składane kijki skiturowe). Po złożeniu ma zazwyczaj miedzy 60 pare a 70 pare cm długości co ułatwia transport przytroczonych do plecaka. Ich rączka jest podobna z wyglądu do rączki narciarskiej w kiju. Jest krótsza ale masywniejsza niż w k. do nordic. pasek jest prostszy -tworzy regulowaną pętlę. Na końcu kija trekkingowego są zakładane wymienne talerzyki- mała średnica do ogólnego zastosowania duża średnica talerzyków w głęboki śnieg. Kijek wyposażony na końcu w grot stalowy lub widiowy ( z tzw. węglików spiekanych -trwalsze niż stal). na grocie zatyczki na asfalt i niszczący grot teren.

Nordic to ogólnorozwojówka. Praca wiekszosci mieśni ciała (maksymalnie wielu) podczas marszu.

Trekking to odciążenie stawów, stabilizacja w terenie oraz rozłożenie cieżaru chodzac z dużym lub mniejszym plecakiem.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
myszka20olsztyn



Do³±czy³: 12 Lis 2008
Posty: 1


PostWys³any: 12-11-2008, 17:06    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie troche z innej beczki.Czy w Olsztynie istnieje jakaś grupa ludzi uprawiających Nordic Walking?Poszukuję osób ktore zgodziłyby się pomoc mi w przeprowadzeniu badan do pracy licencjackiej a mianowicie wypełniłyby ankiete.
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 13-11-2008, 00:33    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba jeszcze nie ma oficjalnej grupy, ale może zapytaj ludzi od nas, z różnych klubów turystyki pieszej? Nie uprawiamy raczej Nordic Walking, ale także często poruszamy się pieszo, nierzadko z pomocą kijków trekkingowych Smile
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 13-11-2008, 20:25    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w naszym lesie miejskim widać sporo ludzi zaczyna uprawiać ten sport ale sa to ludzie indywidualni. Być może właśnie nastał dobry moment do powołania jakiegoś nowego klubu Wink
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 24-11-2008, 22:39    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ze dwa lata temu przyszło do mnie do sklepu starsze małżeństwo. Pani szukała dla męża kijków do nordic. Nie do końca wiedziała co to itd ale wiedziała że jest to ogólnorozwojowy sport a maż był po wylewie. Miał słabo władna bodajże prawa stronę ciała. My w sklepie nie mieliśmy kijów nordic tylko do trekkingu wiec odesłałem do Olimpu na Starówce ale zanim poszli to opowiedziałem o kijach i nordic wszystko co wiedziałem gorąco polecając ten sport w przypadku rehabilitacji.

A po roku...

...przyszedł ten starszy Pan w dużo lepszej kondycji i bardzo mi dziękował że go namówiłem i poopowiadałem o tym sporcie i o sprzęcie (Państwo byli z początku ciekawi ale sceptyczni).

To była najlepsza rzecz jaka mnie spotkała w aktualnej pracy. Duża satysfakcja Very Happy

Na tym jednak się nie skończyła rehabilitacja starszego Jegomościa. Mówił mi że zawiązała się grupa i razem pomykaja po lesie miejskim i nie tylko. Pan chciał ja jakoś sformalizować (dodam że emerytowany prawnik) wiec może coś z tego wyszło. Nie mam do niego namiarów ale może warto poszperać w necie.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 25-11-2008, 09:07    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwiatek napisa³:
To była najlepsza rzecz jaka mnie spotkała w aktualnej pracy. Duża satysfakcja :D

:)) to oby więcej takich sytuacji
_________________
:: krótko o mnie :: Trójmiejskie Forum Górskie
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 25-11-2008, 18:51    Temat postu: Re: nordic walking w olsztynie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję zrobić łapankę w lesie miejskim np. pod wjazdem na strzelnicę Twisted Evil
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group