Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie kr─Öpuj si─Ö i wypowiadaj si─Ö (nie ograniczaj si─Ö tylko do przegl─ůdania). Zapraszamy tak┼╝e do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat
Uszkodzony namiot w terenie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Kwiatek
Ranga: super gaduła

Do│▒czy│: 26 Sie 2005
Sk▒d: ...z krainy OZ

PostWys│any: 30-03-2006, 22:33    Temat postu: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyobra┼║my sobie...a mo┼╝e nie trzeba , mo┼╝e kto┼Ť mia┼é ju┼╝ tak─ů sytuacje, ┼╝e popsu┼é nam sie namiot w lesie z dala od domu a tu jeszcze ze 3 noclegi w nim nas czekaj─ů?

Co w takiej sytuacj? Czy zabieracie zesob─ů jaki┼Ť zestaw naprawczy. Jak byscie naprawili z┼éamany stelarz w namiocie typu iglo? Porwany "szczyt" namiotu to pow├│dz wewn─ůtrz- co z tym "fantem" zrobi─ç?

Macie jakie┼Ť pomys┼éy?

sprz─Öt, fotografia i rysunek.
Powrˇt do gˇry
Prosiak
Ranga: u┼╝ytkownik

Do│▒czy│: 15 Lut 2005
Sk▒d: Olsztyn

PostWys│any: 02-04-2006, 02:16    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na wszystko jest najlepsza srebrna /czarna tasma Ducktape czy jak to sie zwie- szeroka groba wzmocniona w taka kratke- lepi sie do wszystkiego i dobrze trzyma. zreszta taka tasma kiedys nawet naprawialismy namioty w klubie.
A na stelaz to jest najlepszy kawalek rurki metalowej/plastikowej o srednicy minimalnie wiekszej od srednicy stelaza- tak zeby sie dalo w miare ciasno naciagnac na ewentualne zlamanie stelaza, a jak takiego czegos nie mamy to oczywiscie wspomniana tasma -zawsze to cos.
Powrˇt do gˇry
Kwiatek

PostWys│any: 02-04-2006, 03:12    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi┼éo Cie "s┼éysze─ç". Brakuje troche naprawiania sprz─Ötu w klubie- nie ma ju┼╝ ludzi kt├│rym by sie chcia┼éo ze mn─ů d┼éuba─ç przy tym.

Co do ta┼Ťmy to sie zgadzam. A na rozdarty namiot ja proponuje kwadratowy kawa┼éem materia┼éu podobnego do namiotowego + klej cyjanopanowy do elastycznych powierzchni ( nosi─ç ze soba).

Pewnie i s─ů lepsze sposoby ale ten mi sie sprawdzi┼é ze 2 razy i jest git ( jak co┼Ť znacie piszcie:)

...i obowi─ůzkowo ig┼éa i kawa┼éek mocnej nitki na wyjazdy.

Powrˇt do gˇry
Prosiak

Do│▒czy│: 15 Lut 2005
Sk▒d: Olsztyn

PostWys│any: 22-11-2006, 21:25    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cyjanopan czasem też zabierałem , i faktyczni czasem sie przydał
a z bardziej extremalnych przygód z użyciem cyjanopanu to skleiłem sobie rane - nie głeboka , krew nie tryskała strumieniami , ale przeszkadzało i czasem , jak sie otwarła to lacialo , wiec cyjanopanem skleiłem skóre i do końca mialem spokój - tylko nie polecam tego nie wiem czy to jest zdrowe i na pewno sie nie goii jak trzeba , ale jak sie jest poza domem to mozna sobie pozwolić na takie cos.

PostWys│any: 23-11-2006, 19:46    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ty to jestes Rumcajs !

Powrˇt do gˇry
Bartosz

Do│▒czy│: 22 Sie 2006
Sk▒d: Olsztyn / Wawa

PostWys│any: 14-11-2008, 10:09    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi si─Ö po┼éama┼éa rurka w hannahu Sad Czy mog─Ö zast─ůpi─ç ja tym ?

A namiot: http://sherpa.pl/product_info.php/cPath/50_113/products_id/2465
Powrˇt do gˇry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik

Do│▒czy│: 10 Gru 2007
Sk▒d: Olsztyn/Go┼édap

PostWys│any: 15-11-2008, 09:03    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oho, a się zastanawiałem swego czasu poważnie nad hannahem, ale jednak
postawiłem na marabuta (komodo plus). Póki co (już 3 lata chyba) nic go
nie rusza :-]

PostWys│any: 24-11-2008, 23:18    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli masz ko┼äc├│wk─Ö stela┼╝a wchodz─ůca w otworek w plastikowym elemencie (kt├│ry jest przyszyty do rog├│w sypialni) za┼Ťlepiaj─ůcy stela┼╝ a nie bolec (wczepiony w k├│┼éko aluminiowe wszyte w r├│g sypialni) wchodz─ůcy do otworka w stela┼╝u jak w duraluminiowych stela┼╝ach Marabuta to b─Ödzie ok.

Wy┼Ťlij mi fot─Ö miejsca gdzie stela┼╝ wczepiasz w rogu to powiem Ci czy kupi─ç zestaw naprawczy z Marabuta.

Powrˇt do gˇry
Bartosz

PostWys│any: 25-11-2008, 00:25    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok ok. Dzi┼Ť ju┼╝ nie, bom zm─Öczony, jutro postaram si─Ö pofoci─ç.
Ale w rogach jest otworek, w kt├│ry wchodzi bolec ze stela┼╝u. Tak standardowo.
Powrˇt do gˇry
Kwiatek

PostWys│any: 25-11-2008, 00:35    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli zestaw raczej b─Ödzie pasowa┼é ale nie mam pewno┼Ťci co do ┼Ťrednicy tych ko┼äc├│wek wchodz─ůcych w otw├│r. D┼éugo┼Ť─ç cz┼éon├│w stela┼╝a to nie problem dotniemy tak jak to zrobi┼éem z Bergsonem (dosztukowali┼Ťmy stela┼╝ od jakiego┼Ť no┼é nejma z AKT.
Ja bym raczej bra┼é ale po┼Ťlij foty co bym mia┼é pewno┼Ť─ç.

Powrˇt do gˇry
Bartosz

PostWys│any: 26-11-2008, 23:07    Temat postu: Re: Uszkodzony namiot w terenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otw├│r z ko┼äc├│wk─ů stela┼╝a:

Stelaż z kawałkiem sypialni:

Wymiary:
┼Ťrednica otworu - ok. 8mm
d┼éugo┼Ť─ç rurki - ok. 44cm
ca┼éy pa┼é─ůk = 9 rurek
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla ka┼╝dego turysty, dobre i tanie czartery jacht├│w na mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.