Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie??
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 03-09-2006, 18:21    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktem stało się już, że wniosek o dofinansowanie projektu został juz wysłany. Teraz to czy zobaczymy, czy nie zależy od pewnej opcji politycznej związanej z pewnym radiem. Ta niestety nieprzepada za Olsztynem, gdyż w naszym mieście od lat wygrywa opcja przeciwna.

W każdym bądz razie z podobnym pomysłem startuje miasto Kielce. Nie chciałbym aby scyzorykowo miało sie okazać w tym temacie, bardziej postępowe niż Olsztyn Wink
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 01-12-2006, 16:56    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat powraca.

Wygląda na to że tym razem zblża sie do ostatecznego roztrzygnęcia.

Confused
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3765598.html
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 30-01-2007, 22:14    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy temat jeszcze kogos interesuje, ale:

http://www.gazetaolsztynska.pl/gazeta.php?main=15&c=118,3,17282,,4200#form
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 30-01-2007, 22:55    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja czekam na oficjalne potwierdzenie na temat przywrócenia tranwajów w Olsztynie, bo jak na razie to były obiecanki cacanki. Może tym razem zostane pozytywnie zaskoczony i w końcu to zrobią.
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 30-01-2007, 23:01    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coż ja też czekam, a w między czasie myślę, że można pomóc szczęściu między innymi wyrażając pozytywne opinie na forach pod artykułami. Niekiedy opinie forumowiczów są podstawą do jakiegoś kolejnego artykułu.
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 14-01-2009, 11:19    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OdgrzejÄ™ jeszcze jednego starego kotleta:

http://olsztyn.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=1123&Itemid=1

Modernizacja i rozwój transportu publicznego w Olsztynie
04.12.2008.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ NAPISZ DO NAS
trasportpubliczny@olsztyn.eu


Przedmiotem Projektu: „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie” jest modernizacja i rozwój transportu publicznego w Olsztynie, co jest rozumiane jako zwiÄ™kszenie przewozów tÄ… formÄ… transportu dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju miasta i obszarów przylegÅ‚ych.

Projekt będzie obejmował:

- przebudowę układu ulicznego dla potrzeb transportu publicznego,

- wprowadzenie nowego dodatkowego środka transportu (szybki tramwaj lub autobus), który pozwoli zredukować czas podróży, ograniczyć emisję hałasu i zanieczyszczeń komunikacyjnych;

- wprowadzenie systemu obszarowego sterowania ruchem z określonym priorytetem dla środków transportu zbiorowego;

- wprowadzenie systemu informacji pasażerskiej;

- wprowadzenie systemu biletu elektronicznego;

- wprowadzenie odpowiednich modernizacji w infrastrukturze transportu publicznego (optymalizacja rozmieszczenia przystanków, place i węzły przesiadkowe, bezpieczne przejścia przez tory i ulice).

Warianty wyboru środków transportu publicznego w Olsztynie:
- opcja autobusowa,
- opcja "autobusowa nowa",
- opcja "tramwajowa" z uwzględnieniem koenzystencji tramwaju i autobusu,
Arrow
1 Trasa wydzielona przez ul. Pieniężnego, połączenie z UWM przez Tuwima

2 Trasa wydzielona przez ul. Dąbrowszczaków z tunelem, połączenie z UWM przez Tuwima

3 Trasa wydzielona przez ul. Kościuszki, połączenie z UWM przez Tuwima

4 Trasa w ulicach (Sikorskiego, przez ul. Obiegową), połączenie z UWM przez Tuwima

5 Trasa wydzielona przez ul. Pieniężnego i Kościuszki, bez połączenia z UWM


- opcja hybrydowa.

-------------------------------------------------------------------------------------

Niedługo mija termin wyboru konkretnego wariantu. Jeżeli chcecie mieć wpływ na przyszłosć rozwoju komunikacji w mieście to wyśłijcie swojego meila. Ja juz to zrobiłem i ci co mnie znaja wiedzą co poparłęm Wink Wink Wink
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 07-02-2009, 20:00    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

parę dni temu otrzymałem meila na moje uwagi następującej treści:


Szanowny Panie,

Bardzo dziękuję za głos w dyskusji nt. projektu "Modernizacja i rozwój
zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie". Zgłoszone przez
Pana uwagi zostaną przekazane naszym konsultantom. Jednocześnie chciałabym
się odnieść do kilku przedstawionych przez Pana kwestii:
1. Według posiadanych przez nas informacji okres eksploatacji pojazdów
Translohr jest zbliżony do tradycyjnego tramwaju.
2. System Translohr jest narażony na unieruchomienie wskutek niekorzystnych
warunków atmosferycznych w takim samym stopniu jak inne środki transportu.
Chciałabym również Pana poinformować, że nie dokonano jeszcze wyboru środka
transportu. Jednakże w najbliższym czasie planujemy zorganizowanie spotkania
poświęconemu tematyce rozwoju transportu publicznego w Olsztynie. O terminie
i miejscu spotkania poinformujÄ™ Pana oddzielnym mailem.

Z poważaniem,

Magdalena Onych
Wydział Obsługi Funduszy Europejskich
UrzÄ…d Miasta Olsztyn
Pl. Jana Pawła II 1
10 - 101 Olsztyn
tel. 89 535 13 11; 89 527 31 11 wew. 425
fax. 89 521 37 93


W moim mailu poddałem w wątpliwość okres eksploatacji translohra, jako że nie został on jeszcze potwierdzony i nie wiadomo cy tak jak tramwaj może być eksploatowany przez 30 lat i więcej. Także na podstawie materiałów znalezionych w necie widziałem testy translohra w warunkach zimowych i przy naszych śnieżycach mógłby być mały problem.

Z tej odpowiedzi widać że zależy im na przekonaniu że translohr jest najlepszy. Cóż ja bym dyskutował, ale to i tak lepiej niż na poprzestaniu na kupieniu kilku autobusów Wink

Zachęcam do pisania maili w tej sprawie
pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 12-02-2009, 22:37    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cud! A jednak znów będą tramwaje

http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,6267454,Cud__A_jednak_znow_beda_tramwaje.html


Ostatnio zmieniony przez Milan dnia 13-02-2009, 12:09, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 12-02-2009, 23:38    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
www.gazeta.pl: File not found / Plik nie znaleziony
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 13-02-2009, 12:09    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już poprawiłem Wink
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 16-10-2009, 21:34    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://przymierzsie.pl/projekty/projekt142.php

Można oddać swój głos na projekt reaktywacji sieci tramwajowej w Olsztynie.

Opis projektu

Celem jest zwiększenie przewozów transportu publicznego dla zapewnienia rozwoju miasta i obszarów przyległych. Ponadto planuje się wprowadzenie nowego środka transportu (tramwaj) w celu zmniejszenia czasu podróży, ograniczenia emisji hałasu i zanieczyszczeń komunikacyjnych, a także instalację systemu obszarowego sterowania ruchem dla środków transportu publicznego, systemu informacji pasażerskiej oraz systemu biletu elektronicznego.
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 16-11-2009, 19:29    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.samorzad.olsztyn.eu/pl,konsultacje-spoleczne,transport-publiczny.html#c1564

Pobierz - Studium wykonalnoÅ›ci dla projektu: „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie”


Uwagi i opinie prosimy kierowac na adres: transportpubliczny@olsztyn.eu
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group