Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

ogrzewacz do rąk

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Porady, recenzje, opisy i opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Mira
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Doczy: 17 Sty 2007
Posty: 37
Skd: Olsztyn

PostWysany: 08-01-2010, 15:12    Temat postu: ogrzewacz do rąk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zimą (jesienią i wiosną zresztą też) bardzo marzną mi dłonie, a szczególnie palce. Używam oczywiście ciepłych rękawic, ale w mrozy to nie wystarcza
i pomyślałam, że kupię sobie ogrzewacze. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś miał do czynienia z takowymi i które są praktyczniejsze- na wkłady węglowe, czy na benzynę ekstrakcyjną?

pozdrawiam
Powrt do gry
Candra
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Doczy: 23 Lip 2008
Posty: 33


PostWysany: 11-01-2010, 23:34    Temat postu: Re: ogrzewacz do rąk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może lepiej udać się do lekarza, zrobić podstawowe badanie i poprawić krążenie? może efekt będzie dłuższy i skuteczniejszy:)
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-01-2010, 14:45    Temat postu: Re: ogrzewacz do rąk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może rekawiczki z membraną Wind Stoper lub inną podobną?

mam takie... kosztowały ponad 100 zł ale są bardzo ciepłe
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 15 Sie 2005
Posty: 119
Skd: z Domu

PostWysany: 31-01-2010, 20:53    Temat postu: Re: ogrzewacz do rąk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem z marznącymi dłońmi również. Dobrym sposobem na rozgrzanie dłoni jest ciągłe zaciskanie dłoni w pięść i rozlużnianie jej. W ten sposób pobudzisz mięśnie w dłoniach oraz przedramieniach a tym samym więcej krwi będzie kierowanej do zmarzniętych dłoni. Trzeba trochę samozaparcia ale napewno zadziała. Stosując tą technikę w pięć minut rozgrzałem zgrabiałe od mrozu dłonie.
Powrt do gry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 22 Sie 2006
Posty: 406
Skd: Olsztyn / Wawa

PostWysany: 31-01-2010, 23:16    Temat postu: Re: ogrzewacz do rąk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mira napisa:
W związku z tym mam pytanie, czy ktoś miał do czynienia z takowymi i które są praktyczniejsze- na wkłady węglowe, czy na benzynę ekstrakcyjną?


Ani jednych, ani drugich nie używałem, ale miałem swego czasu taki ogrzewacz, w którym była ciecz, która pod wpływem potarcia metalowego dysku (znajdującego się w środku) zaczynała się "krystalizować". Reakcja dawała naprawdę dużo ciepła, worek przez 2-3h był gorący, później stopniowo stygł. Aby ponownie "naładować", trzeba było gotować worek przez bodaj 5min.
Fajna sprawa, polecałbym, gdyby nie fakt, że po jakiś 20tu takich ładowaniach coś się popsuło i ogólnie przestało działać.

Może to coś pomoże Smile

Aha, i warto używać kremu do rąk, takiego przystosowanego do niskiej temperatury (tj. bez wody).
Powrt do gry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 26 Sie 2005
Posty: 458
Skd: ...z krainy OZ

PostWysany: 21-03-2010, 16:02    Temat postu: Re: ogrzewacz do rąk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przerębel lub namiot zimą i problem krążenia znika. Mi pomogło.

Łapawice z jednym palcem zamiast pięciopalczastych.

Co do ogrzewaczy to ja mam węglowy i daje on przyjemne ciepło ale ja uważam że jednak tak jak pisał EmCztery- ruch, ruch i jeszcze raz ruch.

Benzynowych nie używałem ale wydaje mi się że z paliwem lepsze bo łatwiej je kupić (tak gdybając sobie)
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrt do gry
Mira
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Doczy: 17 Sty 2007
Posty: 37
Skd: Olsztyn

PostWysany: 21-03-2010, 16:38    Temat postu: Re: ogrzewacz do rąk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłam ogrzewacz węglowy, bo węglowy mogę zabrać do samolotu w bagażu podręcznym, a czasami tak podróżuję.
Z przerębla korzystam od 7 lat, ale problem z krążeniem nie minął, niestety.
Nosiłam jednopalcowe kożuchowe rękawice.
Doktor powiedział, że "ten typ tak ma" i powinnam nosić dwuwarstwowe rękawiczki, więc teraz szukam porządnych łapawic.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Porady, recenzje, opisy i opinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group