Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Zły Aktywny PTTKowiec



Doczy: 16 Lis 2010
Posty: 4


PostWysany: 18-11-2010, 09:21    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadal uważam, że INFORMOWANIE członków Oddziału powinno wyglądać w inny sposób. BANERY na wszystkich stronach prowadzonych przed Oddział i mail na 1,5 strony to nie jest tylko informacja! Typowa kampania...
Co do podanego przez Węgorza przykładu Pana Kowalewskiego to widzę, że w aktualnościach pojawiła się tylko krótka informacja, a nie opis życia kandydata i namawianie do głosowania, więc argument to słaby.
W końcu i tak każdy z nas zna prezesa, krótka informacja o kandydaturze nikomu by nie przeszkadzała. A to co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie..

Na prowadzenie kampanii z użyciem oficjalnych stron PTTK powinna być zgoda Zarządu. A ta kwestia na posiedzeniu Zarządu poruszona nie była. Dlaczego nie zagłosowano w tej sprawie???

Panowie tutaj zarzucili mnie ciekawymi postami i bardzo słusznie, też bym tak zrobił, żeby odsunąć uwagę od sedna sprawy.

Kończąc chcę tylko powiedzieć, że jest mi bardzo przykro, że takie rzeczy mają miejsce w naszym Oddziale. I wiele jest osób, które tak jak ja, zniechęciły się do głosowania tylko przez sposób prowadzeni kampanii:)

ps
Co do tego dochodzenia kto jest kim napisałem maila z krótkim wyjaśnieniem. IP akademika- i wszystko jasne:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w niedzielę


Ostatnio zmieniony przez Zły Aktywny PTTKowiec dnia 18-11-2010, 11:51, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 10:47    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
W końcu i tak każdy z nas zna prezesa

Nie każdy... mamy bardzo dużo członków w Oddziale.
A nawet jesli ktoś zna to warto aby wiedział dlaczego warto zagłosować na pana M.Juraka.

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
Na prowadzenie kampanii z użyciem oficjalnych stron PTTK powinna być zgoda Zarządu

A może wystarczy zgoda prezesa lub wicepresa lub prezydium?
Nie ma chyba takich zapisów w statucie. Ale na najbliższym Zarządzie spytam o opinie w tej sprawie.

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
Co do podanego przez Węgorza przykładu Pana Kowalewskiego to widzę, że w aktualnościach pojawiła się tylko krótka informacja

nie prawda...
prosze spojrzeć na http://warminski.zhp.pl/
Informacja zajmuje 80% ekranu... i zawiera także ulotkę poniżej i po prawej.

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
A ta kwestia na posiedzeniu Zarządu poruszona nie była

A skąd Pan wie o tym co było na posiedzeniu Zarządu?
Czyżby mamy donosicieli?

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
Kończąc chcę tylko powiedzieć, że jest mi bardzo przykro, że takie rzeczy mają miejsce w naszym Oddziale.I wiele jest osób, które tak jak ja, zniechęciły się do głosowania tylko przez sposób prowadzeni kampanii:)


Pan tak jak większość pesymistów... wytyka i krytykuje, doszukuje się negatywnych rzeczy.

A czy odważyłby Pan się pochwalić Pana Mariana za zasługi ??
Dla przykładu bez pracy społecznej i doświadczenia Pana Mariana projekt "Olsztyn.Aktywnie" nie osiągnąłby tak dużego sukcesu. Oraz wiele innych zasług.

Jesli Pan jest "Aktywny PTTKowiec" to dlaczego Pan nie zauważa że Prezes Marian Jurak prawie cały swój wolny czas poświeca dla PTTK-u (społecznie).

Jesli nie chce Pan chwalić no to proszę wskazać jakieś argumenty przeciwko zasługom i kompetencjom Pana M.Juraka. Albo kto byłby lepszym kandydatem do Rady Miasta z naszego PTTK lub znający się na turystyce? Zapraszam do otwartej dyskusji...

Jest mi bardzo przykro, że w naszym PTTK są osoby tak krytyczne i chyba zawistne tak jak Pan. Od 16 lat należę do PTTK i nie spotkałem się z taką sytuacją.

A co Pan "Zły Aktywny PTTKowiec" zrobił dla naszego Oddziału PTTK?

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
I wiele jest osób, które tak jak ja, zniechęciły się do głosowania


Pan się zniechęcił... ale wiele osób zachęciło się, wiem bo pytałem kilkunastu osób.
A czy woli Pan aby w Radzie Miasta były osoby bez kompetencji?
Olsztyn znowu będzie rządzony przez osoby w większości bez wiedzy i doświadczenia?

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
Co do tego dochodzenia kto jest kim napisałem maila z krótkim wyjaśnieniem. IP akademika

W chwili obecnej żaden student nie jest "aktywnym PTTK-owcem" w sensie działaczem społecznym w naszym Oddziale. Ale jesli będę chciał to ja poprzez IP namierzę konkretny komputer lub router.
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
Zły Aktywny PTTKowiec



Doczy: 16 Lis 2010
Posty: 4


PostWysany: 18-11-2010, 11:50    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak już mówiłem nie krytykuję kandydatury tylko sposób jej prezentowania, dlatego nie będę nikogo chwalił ani krytykował...
Zauważam, że prezes dużo czasu poświęca się pttk, co w końcu ma innego robić w życiu? Poza tym to tylko z nazwy jest "społeczne poświęcanie się" Podejrzewam, że z tych dotacji jakieś pieniążki spływają na konta tych "najbardziej zaangażowanych" w życie oddziału


"A skąd Pan wie o tym co było na posiedzeniu Zarządu?"- mam pewne informacje, a skąd, to już moja sprawa. Jeśli się mylę to chętnie przeczytam protokół posiedzenia, chyba, że to tajne.

Zgoda prezesa lub prezydium w tej istotnej sprawie (wykorzystywanie wizerunku CAŁEGO Oddziału) to chyba za mało... Jesteśmy stowarzyszeniem i chyba warto byłoby zapytać osoby współtworzące Zarząd WM PTTK.

To co ja zrobiłem dla PTTK jest najmniej istotne w tym poście, nie o mnie tu chodzi. Poza tym ciężko pisać o sobie, chcąc pozostać anonimowym.

Nie trzeba być studentem, żeby wejść do akademika to raz. Poza tym mam jedno konto na tym forum, mailem wyjaśniłem wspólne ip. Jeśli będziesz chciał to może i namierzysz, tylko po co. Używam neta w wielu miejscach, więc nie wyciągajcie tylko pochopnych wniosków.
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 12:17    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
Zauważam, że prezes dużo czasu poświęca się pttk, co w końcu ma innego robić w życiu?

Wiele jest ciekawych rzeczy do robienia.
Niektórzy oglądają seriale w TV, inni grają w gry komputerowe...
a Pan Marian Jurak działa na rzecz naszego PTTK.

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
Podejrzewam, że z tych dotacji jakieś pieniążki spływają na konta tych "najbardziej zaangażowanych" w życie oddziału

Pieniążki z dotacji są mocno kontrolowane i są przeznaczone na konkretnych realizatorów zadań. Poza tym koła i kluby piszą oferty na dotacje we własnym zakresie i same wyznaczają realizatorów (czyli kadre). No wiec kadra to najczęściej osoby "najbardziej zaangażowane". Najważniejsze że członkowie Oddziału a w zasadzie wszyscy mieszkańcy Olsztyna mogą bezpłatnie uczestniczyć imprezach turystycznych. A wiec wszystko jest OK.


Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
A skąd Pan wie o tym co było na posiedzeniu Zarządu?"- mam pewne informacje, a skąd, to już moja sprawa


To także moja sprawa bo treść zebrania zarządu nie jest do wiadomości publicznej. Nad tym co się dzieje na zebraniu zarządu ma wiedzę Komisja Rewizyjna... a nie ktoś "obcy" (anonimowy). Poza tym na ostatnim zebraniu było 6 osób a wiec ja już wiem kto jest "kablem".

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
wykorzystywanie wizerunku CAŁEGO Oddziału

Strona www oraz e-mailing to są narzędzia do rozpowszechniania informacji.... a nie "caly" wizerunek PTTK. A Pan Marian Jurak ma prawo chwalić się tym że jest prezesem Oddziału W-M PTTK. Nie powinien tego ukrywać. Prawda ?

Poza tym nikt inny oprócz Pana nie zgłaszał swojego sprzeciwu w tej sprawie.

Wykorzystanie wizerunku PTTK byłoby wtedy kiedy na plakatach, ulotkach i banerach było wykorzystane logo PTTK.

Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
Poza tym mam jedno konto na tym forum, mailem wyjaśniłem wspólne ip

Nie prawda... ma Pan dwa konta. Mogę to Panu udowodnić.
No i ja nie dostałem żadnego mejla z wyjaśnieniem.
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 15 Lut 2005
Posty: 382
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 13:14    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

admin1 napisa:

No i ja nie dostałem żadnego mejla z wyjaśnieniem.


Ja dostałem.
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 14:01    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wogole co do wyborów to moja opinia jest taka że bardzo młode osoby nie powinny bawić się w politykę.

A dlaczego?

Bo młody wiek to:
- często małe doświadczenie (we wszystkim)
- często mała wiedza (o Olsztynie, gospodarce, polityce...itd)
- prawie zawsze brak stabilności finansowej (ryzyko korupcji)

Zaleta młodego wieku:
- świeże spojrzenie na problemy

Wg mnie dobra recepta na wybory to zagłosować na osoby doświadczone, mądre oraz będące autorytetem (bez brudnej przeszłości).

Smile
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 15:51    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Internet nie jest anonimowy... bo "oburzona" = Pani Barbara B****z
(nie wypada podawać publicznie nazwiska)
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info


Ostatnio zmieniony przez admin1 dnia 18-11-2010, 16:09, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 15:52    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Stronie Olsztyńskiego WOPR znalazłem bogatą informacje promującą jednego z kandydatów na radnego. Porównałem sobie informacje zawarte tam, a tymi na stronie internetowej naszego Oddziału. Różnica jest kolosalna. Na czyją korzyść? Najlepiej sprawdzić tutaj:
http://www.wopr-wm.olsztyn.pl/

Pozdrawiam
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 16:11    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pan Bogusław Kowalewski na stronie www WOPR
jest promowany na 150% ekranu monitora...

Głowa napisa:
Różnica jest kolosalna. Na czyją korzyść?

No to Głowa mnie zasmuciłeś... Embarassed

Bo wynika że nasz Marian Jurak ma słabszą kampanię niż Pan Bogusław Kowalewski (na stronach oficjalnych swoich organizacji).

Ale nie będę ulepszał kampanii bo "Zły Aktywny PTTKowiec" zrobi sobie krzywdę jak ponownie zwali się z krzesła Laughing


Zły Aktywny PTTKowiec napisa:
Co do podanego przez Węgorza przykładu Pana Kowalewskiego to widzę, że w aktualnościach pojawiła się tylko krótka informacja

A wiec Pan Zły.... jest w duużym błędzie !!! Laughing Laughing
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info


Ostatnio zmieniony przez admin1 dnia 18-11-2010, 16:38, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWysany: 18-11-2010, 16:37    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parę sów do maila Złego Aktywnego PTTkowca (nota bene ten nick jest dość wieloznaczny :) )
Cytat:
"Zauważam, że prezes dużo czasu poświęca się pttk, co w końcu ma innego robić w życiu?"

Co robić - np. zarabiać pieniądze, odpoczywać, bawić się zamiast społecznie pracować w PTTK.

Cytat:
"Poza tym to tylko z nazwy jest "społeczne poświęcanie się" Podejrzewam, że z tych dotacji jakieś pieniążki spływają na konta tych "najbardziej zaangażowanych" w życie oddziału"


Pełnienie funkcji prezesa, jak i każdej funkcji w zarządzie jest społeczne. Są takie oddziały w Polsce, w których za udział w posiedzeniach zarządu płaci się diety. Dopóki ja będę prezesem - na coś takiego się nie zgodzę.
Pieniądze z dotacji są pod kontrola kół i klubów występujących o dotacje. Jedynym punktem kosztorysu , z którego korzysta oddział jest : obsługa księgowa dotacji - cel jasny.
Mogę dodać, a prawie nikt o tym nie wie, że swoją pracą i pozycją, jaką mam w świecie turystyki regionu, zarobiłem w ostatnich latach DLA ODDZIAŁU wiele tysięcy złotych - mimo, że prowadzę własną działalność gospodarczą i mogłem zarobić to tylko dla siebie. Ale wiem, co to jest przyzwoitość w interesach. Szczegóły znają członkowie zarządu.

Cytat:
"A skąd Pan wie o tym co było na posiedzeniu Zarządu?"- mam pewne informacje, a skąd, to już moja sprawa. "


Wszyscy członkowie Zarządu zobowiązani są do przestrzegania zasady poufności treści, fakt przecieków bardzo mnie niepokoi.

Cytat:
"To co ja zrobiłem dla PTTK jest najmniej istotne w tym poście, nie o mnie tu chodzi. Poza tym ciężko pisać o sobie, chcąc pozostać anonimowym."


Moje pytanie brzmi: a czy trzeba być anonimowym, by wyrazić poglądy - ja się swoich nie boję i nie wstydzę. Za poglądy to karał cenzor CJMałkowski w czasach minionych Czyżby ex oriente lux??

Na koniec - jednak liczę na Twój głos - bo pamiętaj, że w radzie będę reprezentował nasz oddział.

Marian Jurak
_________________
Maniek
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 16:47    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

admin1 napisa:
No to Głowa mnie zasmuciłeś...


Za pochopne wnioski wyciągasz Węgorz. Nie zamierzam zdradzać na kogo będę głosował, bo to tylko moja sprawa Very Happy Tutaj chodziło o pokazanie pewnej osobie, że takie praktyki promocji kandydatów są wszędzie i gdzie się tylko da.A ludzie zagłosują, jak im każe sumienie, ale znajdą się perełki, które jak zombi posłuchają mediów i zagłosują na ich typy.
Powrt do gry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 22 Sie 2006
Posty: 406
Skd: Olsztyn / Wawa

PostWysany: 18-11-2010, 19:33    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O la boga! Ale się Państwo rozgadali!

Wchodzę na forum i widzę 27 nowych postów! Jak tak dalej pójdzie to liczba postów na dzień przekroczy wartości z for poświęconych grom komputerowym Laughing

Dobrze, dobrze, debata jest potrzebna a forum jest platformą do prowadzenia dyskusji.

Ja przyznam się szczerze, że nie chce mi się czytać całego wątku, bo po pierwszych pięciu postach wiem co jest dalej Cool

Ale Węgorzu drogi - nie korzystaj z pozycji admina i nie publikuj IP itd. Ja jako przeciętny czytacz nie mam ochoty zaprzątać sobie tym głowy - na pw proszę z takimi problemami Smile

Aha, jeden mail, nawet pięć, z informacjami o kandydatach w wyborach mi nie przeszkadza. Naprawdę.

Pozdro600
Powrt do gry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 15 Lut 2005
Posty: 382
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 20:46    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisa:

Ale Węgorzu drogi - nie korzystaj z pozycji admina i nie publikuj IP itd.


No to ja jako pierwszy opublikowałem IP. Zrobiłem to, bo chciałem dać sygnał, że nie pozwolimy na różne mało przyjemne i częściowo nieprawdziwe posty, pisane co najgorsze - bez podpisu. Ale masz słuszność Bartek - takie rzeczy na pw i następnym razem tak właśnie zrobię.
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-11-2010, 22:54    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisa:
Aha, jeden mail, nawet pięć, z informacjami o kandydatach w wyborach mi nie przeszkadza. Naprawdę.


ok... mogę Ci wysłać klika...
jakich sobie kandydatów życzysz?
Razz



_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 22 Sie 2006
Posty: 406
Skd: Olsztyn / Wawa

PostWysany: 19-11-2010, 20:35    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wysyłać możesz, tylko pytanie czy przeczytam Wink
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group