Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 25-10-2010, 18:56    Temat postu: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy na rajd w górach, konkretnie w Beskid Sądecki, a dokładniej na Pasmo Radziejowej. Będziemy zdobywać szczyty, buszować wśród skałek i ruin zamków, oraz podziwiać inne atrakcje spotkane na trasach.

Dojazd [10-11.10.2010]:
Wyjeżdżamy pociągiem z Olsztyna w kierunku na Nowy Sącz. Ponieważ nie ma pociągu o bezpośrednim połączeniu, podróżować będziemy etapami:
Olsztyn Główny odjazd 19:50 - Iława Główna przyjazd godz. 20:44
Iława Główna odjazd 20:58 - Kraków Główny przyjazd godz. 05:19
Kraków Główny odjazd 06:15 - Nowy Sącz przyjazd godz. 9:35

Zarys trasy:
I dzień [11.11.2010]
Nowy Sącz - szlak zielony - Nad Garbem - Wilcze Doły - Makowica (ostatnie metry podejdziemy szlakiem niebieskim) - szlak czerwony - Rytro
II dzień [12.11.2010]
Rytro - szlak czerwony - Kordowiec - szlak czerwony - Wielki Rogacz - szlak czerwony - Radziejowa 1262 m n.p.m. - szlak czerwony - Wielki Rogacz - niebieski szlak - Przełęcz Obidzia - czerwony szlak Ruski Wierch.
III dzień [13.11.2010]
Ruski Wierch - szlak czerwony - Skała Bazaltowa - zółty szlak - Rezerwat Biała Woda - zółty szlak - Przełęcz Rozdziela - szlak niebieski - Watrisko - szlak niebieski - Wysokie Skały - szlak zielony - Jaworki.
Trasa może ulec zmianie ze względu na czas, w jakim poszczególne etapy będą pokonywane. Na pewno nie będzie odpuszczony szczyt Radziejowa.

Spanie:
Dwie noce śpimy pod namiotami (pierwsza noc okolice Rytro, druga okolice Ruskiego Wierchu)

Powrót [13-14.10.2010]:
W gór wracamy 13.10.2010 z Jaworek PKS do Nowego Targu, a później do Krakowa. Odjazd z Jaworek o godz. 19:55, w Krakowie jesteśmy o 23:00.
Z Krakowa do Olsztyna jedziemy pociągiem, wyjazd z Krakowa Głównego o 23:20, jesteśmy w Iławie o 07:27, skąd o 7:32 jedziemy osobówką do Olsztyna.

Co zabrać:
- tradycyjny sprzęt biwakowy (kubek, menacha, karimata, ciepły śpiwór, czołówka itp.)
- ciepłe ubrania i buty, oraz stuptuty!
- wyżywienie na czas rajdu
- mapa Beskidu SÄ…deckiego
- namiot
- świetny humor i pozytywne nastawienie

Pozdrawiam
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 28-10-2010, 13:10    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja stuptutów nie będę miał! O! I co teraz? Wink
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-10-2010, 14:50    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osz ty Razz Jak nie chcesz zabierać stuptutów to nie bierz, ale żeby później nie było biadolenia w tej sprawie.
Powrót do góry
rene_zen
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 10 Lut 2010
Posty: 12
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 08-11-2010, 23:44    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja mam i nie zawaham się ich użyć Wink
_________________
Kot nie przyjdzie na zawołanie,
odbierze wiadomość i wpadnie w wolnej chwili.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 09-11-2010, 18:11    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uwaga, ogłoszenie. Ze względu na zmiany w rozkładzie jazdy, które prowadziło PKP, zmieni się lekko dojazd do Nowego Sącza. Wyjeżdżamy z Olsztyna o 20:00 i jedziemy pociągiem tylko do Krakowa. Z Krakowa do Nowego Sącza jedziemy prywatną komunikacją autobusową. Dlatego osoby, które chcą się jeszcze przyłączyć do wyjazdu chcą mieć rezerwacje w autobusie, to proszę o zgłoszenia do dziś wieczorem do 23:00.

Pozdrawiam
Powrót do góry
rene_zen
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 10 Lut 2010
Posty: 12
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 09-11-2010, 20:00    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm ;)
A ile będziemy mieli tam czasu, tzn w Krakowie?
jakby co wynalazłam cosik na przechadzkę: Kamieniołom Liban
Opuszczony rzecz jasna;)
http://www.opuszczone.com/galerie/liban/index.php

AAaaa i śliczne zdjęcie ruin zameczku ryterskiego http://irart.pl/galerie/magicznasadecczyzna/06IMG_7146a-Rytro.jpg
_________________
Kot nie przyjdzie na zawołanie,
odbierze wiadomość i wpadnie w wolnej chwili.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 14-11-2010, 15:06    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Różnie opisuje się ruiny w Rytrze. Niektóre przewodniki podają to jako strażnice, a niektóre za zamek. Ciekawe fakty na temat tych ruin, jak plany, historia i inne można znaleźć tutaj: http://zamki.res.pl/rytro.htm

Ogólnie wyjazd bardzo udany. Skład kameralny, ale za to jaka silna to była grupa pod wezwaniem. Pogoda na zamówienie, dużo słońca, ciepło, deszcz też troszkę padał. Jedynie mankament to komunikacja. PKP zafundowała masę nerwów podczas jazdy, jak i powrotu z gór. Opóźnienia sięgnęły 140 minut w każdą ze stron podróży. Złość nie wzięła mnie o mało, jak musieliśmy podczas powrotu z gór przesiadać się w Warszawie na inny pociąg, najgorsze w tym nie wiedząc o co chodzi.

Specjalne podziękowania dla uczestników wyjazdu, konkretnie dla Bartosza, oraz Renaty. Miło w takim składzie było mi wędrować po Beskidzie Sądeckim. Mam nadzieje, że nie raz taki skład, lub nawet większy pojedzie na kolejne górską przygodę.

Pozdrawiam
Hej
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 14-11-2010, 18:05    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hi hi ! A ja sobie pojechałem pośpiechem o standardzie IC, na centralny wjechał niemal co do sekundy Laughing
I ten pociąg o którym mówiła wam kobieta w informacji w kraku, był skomunikowany (tzn czekal na ten z krakowa).

Stuptutów nie wziąłem i dało rade bez. Nawet przy nurkowaniu w strumieniu Cool

Kurcze, tylko żałuje, że na te rysy nie starczyło czasu... Sad A było tak blisko...

Dzięki i czekam na foty!

PS. O której w efekcie byliście w olsztynie?
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 14-11-2010, 19:21    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I ten pociąg o którym mówiła wam kobieta w informacji w kraku, był skomunikowany (tzn czekal na ten z krakowa).


Pierwotnie według założenia to mielismy czekać prawie 2 godziny w Działdowie na ten pociąg. Kaszana miała miejsce w Warszawie Wschodniej. Z jakiś powodów pociąg stał tam ponad 2 godziny, ostatecznie musieliśmy się przesiąść do IC Neptun. Ktoś w pociągu musiał zrobić awanturę, skoro na peronie policjantów nie brakowało, ale dokładnie nie wiem, dlaczego pociąg tak długo stał w Warszawie...Tym intercity jechaliśmy do Działdowa, a dalej regionalnym do domu.
W chacie byłem o 12:15. Komentować tej sprawy nie zamierzam.

Czekam również na zdjęcia.
Powrót do góry
rene_zen
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 10 Lut 2010
Posty: 12
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 07-12-2010, 11:41    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ano powrót był przedziwny..
Ale co tam ... w samym Beskidzie za to cudnie. Dziękuję chłopaki, że mogłam tam być z wami :)
Ja stuptuty miałam :], a strumień? Nie ma to jak iść w górę niego z jakieś 30 m tylko po to,
żeby znaleźć jedno z głębszych miejsc i pokonać go na boso hehehe.
Macku, coś nam chyba nie tak poszło z tym strumieniem, tylko Ty przynajmniej wyszedłeś z niego suchymi stopami ;)

Zdjęcia... no właśnie. Gdzie są Wasze zdjęcia;>?
_________________
Kot nie przyjdzie na zawołanie,
odbierze wiadomość i wpadnie w wolnej chwili.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 07-12-2010, 22:15    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mam istny zapieprz w pracy, oraz teraz w tygodniu wieczorami mam praktycznie w dzień dzień basen, co odbija się na prezentacji zdjęć na stronie www. Postaram w najbliższą niedziele nadrobić załegłości. Czekam na Wasze fotki Rene i Bartek.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 08-12-2010, 11:29    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może kiedyś wrzucę... Zobaczę Cool
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 12-12-2010, 20:50    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może? Zobaczymy, zobaczymy.
Teraz ja w takim razie zacznÄ™:
http://picasaweb.google.com/glowa.sailor/BeskidSadecki#
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 05-03-2011, 23:32    Temat postu: Re: Beskid SÄ…decki [10-14.10.2010] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tryumf rozumu nad materiÄ… Mr. Green

https://picasaweb.google.com/Bartosz.Gildur/BeskidSadecki#
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group