Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

mini-mazury welcome to

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Ogólne informacje, porady, opinie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
tratwa



Do³±czy³: 07 Lip 2008
Posty: 2
Sk±d: toruÅ„

PostWys³any: 07-07-2008, 22:15    Temat postu: mini-mazury welcome to Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wczasowiczów i Tubylców,
Przyjeżdżam z przedszkolakiem na Mazury, decyzja zapadła że baza będzie w Mrągowie. Oj parę lat minęło od ostatniej mojej wizyty w tych okolicach... Bardzo proszę jeśli ktoś ma fajny, sprawdzony , pomysł na zwiedzanie okolicy z takim brzdącem
pozdrawiam


_________________
Pralnia Warszawa
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 07-07-2008, 22:47    Temat postu: Re: mini-mazury welcome to Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomysł bardzo trafny. Mrągowo stale się rozwija pod względem infrastruktury turystycznej. Z tego co wnioskuję już kiedyś byłeś w Mrągowie, więc o walorach typu jeziora itp. nie będę wspominał, natomiast napiszę o tym co nowe.

Z pewnością warto zobaczyć miasteczko Mrongoville. Jest to miasteczko nawiązujące do tego, z czego Mrągowo słynie od kilku lat czyli do dzikiego zachodu. Byłem w tym miasteczku jeszcze przed oficjalnym otwarciem, więc nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie jakie atrakcje czekają na turystów. Ale sama architektura miasteczka warta jest fatygi. Więcej informacji dot. Mrongoville znajdziesz na stronie http://www.mrongoville.pl/

Kolejną atrakcją jest Góra Czterech Wiatrów. Z góry rozciąga się całkiem ciekawa panorama na okolice, na szczycie wzniesienia można zjeść w nowo otwartym (i miłym) barze.

Mrągowo, jak już wcześniej wspominałem, z roku na rok jest coraz lepiej przygotowane na przyjęcie turystów. Stale rowijana jest sieć szlaków pieszych i rowerowych, a w informacji turystycznej możesz liczyć na fachową pomoc. Kierownik IT jest doświadczonym turystą, przewodnikiem i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że w przeciwieństwie do przpadkowych osób pracujących w punktach informacji z jakimi miałem "okazję" się spotkać gość jest naprawdę kompetentną osobą.
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 08-07-2008, 08:41    Temat postu: Re: mini-mazury welcome to Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niedaleko piękny pałac w stylu neogotyku angielskiego w Sorkwitach

także blisko Reszel.... a tam fajny zamek - polecam
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
tratwa



Do³±czy³: 07 Lip 2008
Posty: 2
Sk±d: toruÅ„

PostWys³any: 08-07-2008, 19:48    Temat postu: Re: mini-mazury welcome to Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

:lol: Wygląga na to, że postawiłam sprawę ..po męsko, ha ha. Dzięki wam bardzo za dotychczasowe rady. Co prawda mogłAm być w okolicy raczej dawno temu, ale pewno poczuję się jakbym odkrywała miejsce na nowo. A tak szczerze... ironicznie to mam nadzieję że nie będzie nam tam zbytnio brakowało... samochodu, żeby się przemieszczać po okolicy, choc pewnie to najwygodniej. Czytam o ścieżkach rowerowych - dla mnie bomba, ale synuś dopiero zaczyna jazdę na rowerze.
pozdrawiam
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 08-07-2008, 21:02    Temat postu: Re: mini-mazury welcome to Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tratwa napisa³:
Laughing Wygląga na to, że postawiłam sprawę ..po męsko, ha ha.


Upsss, sorry za pomyłkę Wink
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
augustowskienocerzadza
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 12 Wrz 2011
Posty: 17


PostWys³any: 26-09-2011, 10:07    Temat postu: Re: mini-mazury welcome to Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

admin1 napisa³:
niedaleko piękny pałac w stylu neogotyku angielskiego w Sorkwitach

także blisko Reszel.... a tam fajny zamek - polecam


dokładnie, w sumie mało znane zabytki, a naprawdę warte uwagi :)
Powrót do góry
AniaK



Do³±czy³: 23 Mar 2012
Posty: 2


PostWys³any: 23-03-2012, 15:22    Temat postu: Stare JabÅ‚onki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
w te wakacje wybieram się z całą rodzinką na wczasy do Starych Jabłonek z biurem tenis travel. Oprócz tenisa i spa chcielibyśmy trochę pzowiedzać. Co można zobaczyć w okolicach?
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-03-2012, 19:52    Temat postu: Re: mini-mazury welcome to Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Generalnie to można zobaczyć las Wink
a tak trochę dalej to można pojechać pociągiem do Ostródy lub Olsztyna.
Do Ostródy zazwyczaj można dopłynąć tez kajakiem ale zdaje się, że te wakacje rozpoczyna się generalny remont Kanału Elbląskiego.
Pozdrawiam
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-03-2012, 22:57    Temat postu: Re: mini-mazury welcome to Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan napisa³:
Do Ostródy zazwyczaj można dopłynąć tez kajakiem


Do Ostródy można również dopłynąć jachtem, choć nie raz trzeba będzie się pobawić masztem Wink

Milan napisa³:
ale zdaje się, że te wakacje rozpoczyna się generalny remont Kanału Elbląskiego.
Pozdrawiam


Dokładne planowanie remontu kanału jest wyznaczone na połowie sierpnia i taki remont będzie prowadzony etapami.
Więcej informacji na temat inwestycji:
http://www.zalewwislany.pl/node/2743
Powrót do góry
AniaK



Do³±czy³: 23 Mar 2012
Posty: 2


PostWys³any: 28-03-2012, 10:36    Temat postu: Re: mini-mazury welcome to Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan napisa³:
Witam
Generalnie to można zobaczyć las :wink:


Hehe czyli zapowiada się ustronne miejsce. Dobrze, że nie jedziemy tam tylko poogklądać okolice, ale głównie żeby pograć w tenisa. Ale myślę że zrobimy sobie jedno wolne popołudnie, żeby pozwiedzać okolice.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Ogólne informacje, porady, opinie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group