Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Jaki rower trekingowo-górski
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 07-04-2008, 15:12    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.rower.com/archiwum.php?art=2831
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 07-04-2008, 18:34    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Węgorz. Wyszło mi dokładnie 21'' Smile
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Pepech
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 28 Mar 2006
Posty: 57
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 07-04-2008, 20:41    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK, Kula, jak już Ci wyszła 21" rama, to postaraj się jeszcze, żeby wyszły 28" koła, ale widzę, że jesteś na dobrej drodze.

W teorii warto przejechać się rowerem przed kupnem... Kellys miewał takie śmieszne trójkątne ramy, nie każdemu to pewnie odpowiada. Z fajnych firm jest jeszcze Gary Fisher, Author. Pamiętaj, że od osprzętu ważniejsza jest geometria ramy, czyli w efekcie sylwetka etc.

Ogólnie, fajny rower, prawdopodobnie możesz brać "w ciemno" Smile

Pozdrawiam
_________________
Tomorrow never dies :]
Powrót do góry
P3dr0s
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 02 Pa¼ 2007
Posty: 108
Sk±d: Olsztyn City

PostWys³any: 08-04-2008, 07:16    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kula, nie każda rama 21' jest taka sama, tzn. nie zawsze będzie pasowała. Tak jak pisał Pepech, ważna jest geometria, a co za tym idzie pozycja w czasie jazdy.
Wielkość ramy to tak naprawdę długość rury od suportu (z pedałami) do miejsca z zaciskiem sztycy (rury od siodła). Sama ta jedna wielkość nie określi dokładnie, czy dana rama będzie "pasowała". Na poniższym rysunku widać jak się określa rozmiar ramy (przykład ze strony TREK'a).



Moja propozycja - znaleźć jednak trochę czasu i wybrać się do jednego/dwóch sklepów i przymierzyć się do rowerów różnych firm.

Ja np. mierząc rowery różnych firm "kończyłem" na ramie 21'. A Trek miał ramę 22,5' i ta okazała się jeszcze lepsza. Wydaje mi się, że lepiej jednak wykombinować trochę wolnego. W końcu roweru nie kupuje się co sezon Wink
_________________
Czasem tak, czasem nie...

>> Mój blog o tych co parkować nie "umią" <<
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 08-04-2008, 08:03    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

P3dr0s, pewnie, że najpierw zobaczę w sklepie jak mi rower pod tyłkiem leży. Jeżeli już wydaję jakąś kasę, to raczej dbam o to, aby był to udany zakup Wink Chodzi mi o to, że będę miał w sobotę bardzo mało czasu, dlatego chcę się ukierunkować na konkretne modele, rozmiary itd. tak żeby wpaść do sklepu, zobaczyć, obejrzeć i kupić Smile

A tak przy okazji może jeszcze specjaliści powiedzcie mi co myślicie np. o tym http://nomad.org.pl/store/product_info.php?cPath=21_24&products_id=39 Smile

DziÄ™ĸi za pomoc Smile
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 08-04-2008, 09:36    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem Author Solution 2007 + modyfikcje (wymiana korby) łacznie 1250 zł. Jest super.

Kupiłem w salonie u Ciuckowskiego na ul.Lubelskiej 43
a inne akcesoria na www.rower.com.pl (POLECAM, tanio))
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 02-05-2008, 13:27    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i rower kupiony Smile Moja nowa dziewczyna nazywa siÄ™ Author Reflex Razz
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 02-05-2008, 13:48    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pozazdrościć Razz
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
jemiołek



Do³±czy³: 05 Wrz 2012
Posty: 1


PostWys³any: 05-09-2012, 13:47    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Ja też się pochwalęSmile trekkiem 8000, może i już nieco sfatygowanym przez poprzedniego właściciela, co tylko dodaje mu uroku:) ale nie wiedziałem, że rower tak cholernie ciężko ubezpieczyć... Przez http://ipolisa.pl/ sprawdzałem i w zasadzie od kradzieży można chyba tylko w ubezpieczeniu mieszkania zawrzeć, ale to tylko wtedy, jak ci rower z chaty wyniosą. A chciałbym, bo rowerem wszędzie jeżdzę i przypinam go w różnych dziwnych miejscach:p Macie jakieś pomysły? Bo w ochronę linki zabezpieczającej to ja za bardzo nie wierzę...
Powrót do góry
Mariko2



Do³±czy³: 16 Kwi 2013
Posty: 2


PostWys³any: 25-04-2013, 22:55    Temat postu: Re: Jaki rower trekingowo-górski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro już przy rowerach trekkingowych jesteśmy, korzystał ktoś z czegoś takiego: http://www.szumgum.com/rower-turystyczny-kross-trans-global-2012.html ? Jesli tak, jakie opinie?
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group