Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

dobry rower?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka rowerowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Candra
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 23 Lip 2008
Posty: 33


PostWys³any: 22-06-2009, 19:20    Temat postu: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam prośbę do wszystkich znających się nieco więcej na rzeczy rowerzystów o pomoc w wybraniu roweru. Na co powinno się zwrócić uwagę i co jest najistotniejsze? mam kilka linków do rowerów, które widziałam w sklepach zarówno w Olsztynie jak i stolicy:
http://www.nartyrowery.pl/index.php?modules=produkt&&&action=zobacz&&&id=7861
http://www.nartyrowery.pl/index.php?modules=produkt&&&action=zobacz&&&id=7546
http://www.nartyrowery.pl/index.php?modules=produkt&&&action=zobacz&&&id=7314
http://www.nartyrowery.pl/index.php?modules=produkt&&&action=zobacz&&&id=7808
na początek może wystarczy:)
Powrót do góry
Candra
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 23 Lip 2008
Posty: 33


PostWys³any: 22-06-2009, 19:57    Temat postu: Re: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/item662816703_kross_hexagon_v6_17_wysylka_gratis_okazja.html

i jeszcze jeden wyglÄ…da ciekawie:)
Powrót do góry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Do³±czy³: 01 Cze 2006
Posty: 283
Sk±d: z siodeÅ‚ka

PostWys³any: 23-06-2009, 00:32    Temat postu: Re: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli szukasz sportowego roweru na trudne górskie szlaki?
jeśli tak, to dobrze wybrałaś.

jeśli szukasz sprzętu do czegokolwiek innego, to przed przystąpieniem do poszukiwań odpowiedz sobie (i ewentualnym doradcom) co to ma być.
wstępnie przeglądając sprzęty różnych firm na pewno zauważyłaś ich rozmaite formy, wielkości, geometrie ramy, wyposażenie i... cenę. to wszystko zależy od właściwego przeznaczenia roweru.

powodzenia!
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrót do góry
Frodo
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 25 Lis 2006
Posty: 105
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-06-2009, 09:00    Temat postu: Re: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli mogę coś doradzić.. ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru ramy;)
_________________
www.foto.warmia.pl
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-06-2009, 14:38    Temat postu: Re: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

polecam rower krosowy na kołach 28 cali...
taki jak ma np Arek (Author) albo MichuC (Unibike)...

taki nadaje sie do lasu, na szose, do miasta... itd...
jest wg mnie najbardziej uniwersalny

fajny np Unibike Viper za 1600 zł
(w Centrum Rowerowym na ul.Sikorskiego)
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 23-06-2009, 22:00    Temat postu: Re: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

admin1 napisa³:
polecam rower krosowy na kołach 28 cali...
taki jak ma np Arek (Author) albo MichuC (Unibike)...



Całkowicie się z tym zgadam Smile 28 cali i średniej grubości opony (a co za tym idzie niski opór toczenia) powodują, że jeździ się łatwiej i szybciej. Jeżeli chcesz wjechać na polną czy leśną scieżkę to też nie ma problemu. Ponad 3000 km zrobiłem na oponach 700x32c (1,40 cala) i jedyny teren z jakim moje opony przegrały to piach - strasznie się topiły w nim. Aktualnie jeżdżę na oponach 700x40c i jest troszkę lepiej, ale strasznej różnicy nie ma.

Kolejna sprawa - nie radzę brać roweru przez internet (chyba, że wcześniej będziesz miała okazję go "przymierzyć"). Rama ramię nie równa i czasami ciężko po samym rozmiarze wybrać optymalny rower.

Jeżeli chodzi o marki to szczerze polecam Author i Unibike. Unibike to Polski produkt, ale nie ustępuje tym zagranicznym. Różnica polega na tym, że za te same pieniądze masz rower z osprzętem lepszym o jedną klasę. Ja mam osobiście rower Author Reflex 2008 i jest rewelacyjny.
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
mala czarna



Do³±czy³: 14 Gru 2008
Posty: 3
Sk±d: BiaÅ‚ogard/Olsztyn

PostWys³any: 24-06-2009, 11:15    Temat postu: Re: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłam właśnie Unibike Viper o którym Węgorz wspominał. Jestem bardzo zadowolona. Początkowo na piachu się słabo sprawdzał, ale dlatego że nigdy nie próbowałam wcześniej. Jak się nauczyłam, to po piachu też pojadę.
_________________
life is a journey not a destination
Powrót do góry
martabzym84



Do³±czy³: 03 Lis 2012
Posty: 1


PostWys³any: 03-11-2012, 13:34    Temat postu: Re: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podłącze się do tematu, czy ktoś z was wie czy rowery górskie szkodzą osobom z wadą kręgosłupa? Lubię jeździć po lesie a tam rower miejski średnio się sprawdza, ale zauważyłam że po nim nie bolą mnie plecy a po górskim niestety już po 15 minutach czuje dolegliwości.
_________________
Lokata bankowa pomoże pomnożyć twoje oszczędności
Powrót do góry
Czeker



Do³±czy³: 21 Lis 2012
Posty: 2
Sk±d: KÄ™trzyn

PostWys³any: 21-11-2012, 21:11    Temat postu: Re: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W rowerach typowo miejskich kierownica jest wyżej niż siodełko, a to powoduje, że sylwetka rowerzysty jest bardziej wyprostowana.

W rowerze górskim sylwetka jest bardziej pochylona. Należy jeszcze sprawdzić jak jest ustawiona wysokość siodełka (pion) do sylwetki rowerzysty oraz ustawienie siodełka (poziom) względem kierownicy. To też trzeba dobrze wyregulować.

Zawsze można też zamontować (jeżeli nie ma) regulowany mostek kierownicy, który w pozycji góra/dół może pomóc w wyregulowaniu odpowiedniego położenia sylwetki aby plecy nie bolały.

Pozdrawiam
Czeker
Powrót do góry
7tomas7
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 24 Maj 2013
Posty: 5


PostWys³any: 24-05-2013, 21:13    Temat postu: Re: dobry rower? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ważne, aby rama była dobrze dobrana. Nie bierz roweru z bajerami. Według mnie najprostszy jest najlepszy.
_________________
http://www.hotele.pl/
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka rowerowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group