Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Motywacja

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 16-06-2005, 10:43    Temat postu: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobny temat na grupie dyskusyjnej pl.rec.gory i takze podobny do naszego tematu "Co daje nam turystyka"...

Co nas motywuje do uprawiania turystyki???

Cytat podzału motywacji z pl.rec.gory:
Cytat:

Motywacja wewnetrzna:
1. Umilowanie gor - milosc niejedno ma wymie Smile
2. Obcowanie z przyroda.
3. Aktywny wypoczynek - (kontradyktoryjnie - gra w szachy
lub bridge sportowy)
4. Zainteresowania - flora, fauna, krajobraz, etnografia itp.

Motywacja zewnetrzna:
1. Punkty (odznaki GOT, KH,KP.KZ itp.)
2. Rajdy (towarzystwo, imprezy inegracyjne, przynaleznosc
organizacyjna - PTTK)
3. Partner/partnerka
4. Rywalizacja sportowa
5. Przewodnictwo (kursy SKPT itp.)
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 21-06-2005, 16:47    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba wszyscy nieśmiali wiec ja sie wypowiem co mnie otywuje:

Wewntrznie:
1. Umilowanie do gor
2. Fotografia
3. kondycja (zdrowie)... aktywny wypoczynek

Zewnętrznie
1. towarzystwo, imprezy inegracyjne
2. przygody

A odznaki GOT i OTP to tylko przy okazji... na pamiÄ…tke.
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-06-2005, 17:41    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Umiłowanie gór. Trudno to wytłumaczyć... W górach czas płynie inaczej, życie w gruncie rzeczy jest łatwiejsze, jakoś nie ma miejsca na codzienne zmartwienia. Ciągły ruch i kontakt z przyrodą prawdopodobnie wpływa w jakiś sposób na duszę, na serducho i przywraca wewnętrzną harmonię. Pomaga radzić sobie z trudnościami pozostawionymi w domu.

2. Doznania estetyczne: oglądanie krajobrazów, doświadczenie górskiej atmosfery i jej przetworzenie w muzyce i fotografii

3. Towarzystwo - duuuża radocha ze wspólnego górołażenia, poczucie współtworzenia czegoś niepowtarzalnego (wszelkie ogniska, wspólne chodzenie, robienie placków u księdza, imprezy integracyjne i inne tego typu manewry), chęć bycia lepszym dla ludzi (różnie wychodzi :/ ale zawsze jest do czego dążyć)

3a. Poznawanie nowych ludzi
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-06-2005, 18:04    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michu C napisa³:
3a. Poznawanie nowych ludzi


taaak.... je sie cieszę ze poznalismy (integracyjnie) harcerki na bunkrach... albo ziomów w Pniewie... albo Wojtka i spólke z Klubu Wszędołaz w B.Niskim Smile
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-06-2005, 20:06    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie będe powtarzał się z Michem, bo podobną mam motywacje, jednak też czasem lubie pożegłować po jeziorach, więc tu mam problem. Jednak lubie chodzić na rajdy, ponieważ można zawsze przy okazji zwiedzania kraju dobrze się zabawić. Very Happy
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 23-06-2005, 21:53    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś jak byłem młodszy do uprawiania turystyki motywowały mnie głównie plakietki i znaczki z rajdów (zawsze chciałem mieć ich więcej niż mój ojciec). Z biegiem lat jednak dostrzegłem coś innego: kontakt z przyrodą, mile spędzony czas w towarzystwie przyjaciół, ognisko w nocy, wspomnienia... No i oczywiście w chwili podjęcia pracy możliwość odreagowania i oderwania się od codzienności.
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-06-2005, 23:04    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kula napisa³:
Kiedyś jak byłem młodszy do uprawiania turystyki motywowały mnie głównie plakietki i znaczki z rajdów


i naszywki tez fajne były...
tez miałem taką pasję zbierania plakietek... byba jakbym sie teraz to bym wyglądał jak ruski generał lub jak choinka Laughing
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 23-06-2005, 23:07    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To może na jakimś rajdzie zrobimy szał i się ubierzemy w to wszystko. Hehe dopiero by ludzie oczy robili Rolling Eyes
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-06-2005, 23:15    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o.... a taki nafaszerowany plakietkami i blahami sam sweter ważyłby ze 2 kg Laughing
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-06-2005, 23:39    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heh, to sobie obejrzyjcie: http://mazury.pttk.pl/mich/general.jpg
Na zdjęciu gen. Marecki. Z tyłu J.M. Rektor Prosiak Wink

a wiecie, widziałem babkę która z plakietek przedstawiających szarotkę alpejską robiła sobie podobno biżuterię Smile
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-06-2005, 16:26    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak między nami to głównie o motywacji wypowiedzieli się członkowie Granii, a przecież ten temat dotyczy również harcerzy. Prosimy o wypowiedź, please. Smile
Powrót do góry
ciepla
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 18 Lut 2005
Posty: 102
Sk±d: olsztyn

PostWys³any: 01-07-2005, 12:37    Temat postu: Re: Motywacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest moje zdanie,może jak reszta wróci to coś moze dopisze Laughing
Wewnetrznie:
1.Aktywny wypoczynek
2.Kondycja
3.Obranie inwidualnej drogi wędrowniczej i związanego z tym pola służby.
4.Umiłowanie przyrody i cheć jej poznawania cały czas od nowa.
5.Mozliwość uczenia się za każdym razem czegoś nowego.
6.Poznawanie nowych szlaków.

Zewnętrznie:
1.Rajdy
2.Integracja z innymi środowiskami
3.Realizacja postawionych celów oraz zadań.
4.Możliwość zdobycia odznak PTTK,potrzebnych do zdobywania m.in.stopni harcerskich
5.Przygody
6.Propagowanie metodyki harcerskiej.
7.Rywalizacja między drużynami,klubami harcerskimi itp.
8.Przyjaciele
9.Kursy
10.Chwilowe oderwanie sie od codziennej pracy w drużynie,szczepie,itp.
________________________________________________

"Żeby odkryć jakie zmiany zaszły w Tobie, najlepiej wróć do miejsca, które jest takie jak kiedyś."
Wink
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group