Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Strategie kompletowania sprzętu turystycznego.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Ile inwestuję w sprzęt
dużo
0%
 0%  [ 0 ]
sporo
40%
 40%  [ 2 ]
średnio
20%
 20%  [ 1 ]
troszkÄ™
0%
 0%  [ 0 ]
mało
40%
 40%  [ 2 ]
wcale
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich G³osów : 5

Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 12-09-2006, 23:28    Temat postu: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Co jest potrzebne w pierwszej kolejności?
2. Z czym można się wstrzymać?
3. Wreszcie co jest zbędnym bajerem i nie warto sobie tym głowy zawracać?


Jak podchodzicie do robienia tego typu zkupów? Może kupujecie rzeczy tańsze bo uważacie że nie warto inwestować.

_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 85
Sk±d: ...my blue world... :)

PostWys³any: 13-09-2006, 15:01    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno warto inwestowac. nie ma sensu kupowac byle czego bo to strata pieniedzy. lepiej oszczedzac dluzej na cos lepszego i byc z tego zadowolonym przez dlugie lata niz kupic cokolwiek byle taniej i byle szybciej bo wiadomo ze dlugo nam to nie posluzy... w pierwszej kolejnosci oczywiscie mysle ze powinno sie stawiac plecak - dla mnie to jest najwazniejsze.
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 13-09-2006, 15:12    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg mnie w pierwszej kolejności buty. Jadąc w góry w trampkach narażamy się na niebezpieczeństwo urazów.

Plecak zawsze można gdzieś pożyczyć. Z butami nie ma tak dobrze. Plecak stawiam na drugim miejscu.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 13-09-2006, 17:01    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również stawiam na pierwszym miejscu buty, bo to od ich jakości zależy czy wycieczka będzie dla nad przyjemnością, czy udręką (o ile wogóle będziemy w stanie iść Wink ). Na drugim miejscu jest wygodny plecak, natomiast na trzecim dobra bluza np. z POLARTEC. Polar to wspaniała sprawa, jest ciepły, szybko schnący, łatwo się czyści, jest "oddychający" i wsiąka w niego bardzo mało wody. Pamiętam że jak wędrowaliśmy po górach na Słowacji z Tunią i Asią to pokazałem im sztuczkę Razz Padało dosyć mocno, kurtki wszystkim poprzemakały, a ja polar na wierzchu miałem mokry, a koszulkę pod spodem suchą Wink
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 13-09-2006, 17:35    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również jestem tego samego zdania, że na pierwszym miejscu są wygodne buty, potem jest plecak, później oczywiście wygodne i funkcjonalne ubranie (czyli takie, w którym można się poruszać zarówno jak jest ładna pogoda, bo oddycha i jak niemiłosiernie leje - żeby nie przemakało, a jak wieje to żeby chroniło od zimna Smile). Kula to ja będę musiała zobaczyć ten Twój polar i sobie taki sprawić. Oczywiście po tym jak uzbieram kasę i kupię sobie porządne, wygodne buty Smile I tu będzie prośba o pomoc w wyborze i użyczenie zniżki od kogoś z Was kochane moje Misie Kolorowe Laughing
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 21-09-2006, 23:17    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od kogoÅ›...

Pisz wprost CWANIARO Wink

Jak butki to HI-TEC trawerse 9rozsądna cena za dosc wysoką jakość)
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 21-09-2006, 23:22    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co do sztuczki Kuli to ja mam na ten temat inne zdanie. Polar chłonie wode i to bardzo. Wystarczy włożyć do miski z woda dac mu nasiąknąć i wyjąć. Zobaczymy wtedy ile w misce zostało. polar szybko schnie (jak na mój gust to sztuczka polega na tym że on dosc szybko odparowuje to co na niego nakapało).

Moim sposobem suszenia polara jes rozwieszenie go tak aby wilgoć najpierw obciekła w stronę rękowów i kołnierza. W tych miejscach będzie on bardzo mokry. Bedzie kapać. Należy temu regularnie pomagać- wyciskać wodę. W zasadzie tylko te części do których woda zcieka będą schły. Reszta to efekt spływania wody w strukturze polara- jak obcieknie w całości to będzie prawie suche.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 21-09-2006, 23:29    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwiatek napisa³:
od kogoÅ›...

Pisz wprost CWANIARO Wink


No jeśliś chętny to się do Ciebie uśmiechnę Smile

Kwiatek napisa³:
Jak butki to HI-TEC trawerse 9rozsądna cena za dosc wysoką jakość)


Dzięki za podpowiedź. Jak będę miała kasę na butki to się przypomnę Wink
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho


Ostatnio zmieniony przez MaLeNkA dnia 21-09-2006, 23:40, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 21-09-2006, 23:38    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po 26 dopiero Crying or Very sad
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 21-09-2006, 23:43    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie no jasne, że po 26. Nawet nie wiem czy te butki to ja teraz będę kupować czy w przyszłym sezonie... Smile
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrót do góry
Jeffcia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 24 Kwi 2006
Posty: 62


PostWys³any: 22-09-2006, 14:27    Temat postu: Re: Strategie kompletowania sprzÄ™tu turystycznego. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W dwóch pierwszch punktach zgadzam się z Arkiem. Otóż: nie ma co oszczędzać na butach!! Niestety znam takich, co nie oszczędzali, ale trafili na trefny egzemplarz. Ja miałam w tych roku w górach totlnie nierozchodzone treki Campusa, a chodziło mi się w nich wspaniale.
Secundo: Dobry plecak, zwałaszcza jeśli trzeba z nim wszędzie chodzić jest konieczny nie tlko dla wygod, ale i zdrowia. Poza tym ważne jest też, żeby był całkowicie funkcjonalny.
Tertio: Coś ciepłego to faktucznie rzecz przydatna, jak również kurtka przeciwdeszczowa. Moim zdaniem na tym też nie warto oszczędzać. Taka kurtka powinna jednocześnie przepuszczać powietrze, a także na wypadek znacznego obniżenia temperatury powietrza powinna trochę ogrzewć organizm. I choć wiem, że to brzmi nieco utopijnie, to można taki sprzęt znależć.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group