Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Quiz: Kogo uważacie za legendę polskiej turystyki do 1945?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Ogólne informacje, porady, opinie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Kto był najwybitniejszym polskim działaczem turystycznym do 1945r??
Tytus Chałubiński - współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego
25%
 25%  [ 1 ]
Aleksander Janowski - wspólzałożyciel Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego
0%
 0%  [ 0 ]
Walery Goetel - prof. członek PTT, pisarz m.in. licznych prac o Tatrach
0%
 0%  [ 0 ]
Mieczysław Orłowicz - członek PTT i PTK, twórca głównego szlaku górskiego nazwanego jego imieniem
25%
 25%  [ 1 ]
Mariusz Zaruski - założyciel TOPR
25%
 25%  [ 1 ]
Aleksander Patkowski - członek PTK, twórca polskiego "regionalizmu"
0%
 0%  [ 0 ]
Klemens Bachleda (Klimek) - przewodnik tatrzański i ratownik
25%
 25%  [ 1 ]
inny
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich G³osów : 4

Autor Wiadomo¶æ
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 07-12-2005, 00:28    Temat postu: Quiz: Kogo uważacie za legendÄ™ polskiej turystyki do 1945? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że te nazwiska niektórym moga nic nie mówić Confused .

Ale może ktoś słyszał i chciałby wyrazić swoja opinię Question Question
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel, Optymista światełko w tunelu, Realista światła pociągu...maszynista widzi trzech debili na torach!!!
Powrót do góry
Go¶æ







PostWys³any: 07-12-2005, 22:04    Temat postu: Re: Quiz: Kogo uważacie za legendÄ™ polskiej turystyki do 1945? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To takie pytanie z rodzaju "ciężkiego betonu" Wink
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-09-2006, 19:56    Temat postu: Re: Quiz: Kogo uważacie za legendÄ™ polskiej turystyki do 1945? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

temat padł
Wniosek taki że nikt juz tych ludzi nie pamięta.

Jeszcze bardziej smutny wniosek to taki, że nas też wkońcu kiedyś zapomną Sad
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 22-09-2006, 23:39    Temat postu: Re: Quiz: Kogo uważacie za legendÄ™ polskiej turystyki do 1945? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest że ludzie pamietaja tych których znali albo ludzi żyjących im w miarę współcześnie.
Nie twierdze że te postacie wiele nie zrobili bo to dzieki nim plecaki dzwigamy. Czytaliście pewnie "FERDYDURKE" Gombrowicza w ogólniaku:

Taki fragment mi sie przypomina:

NAUCZYCIEL:Dlaczego Słowacki wielkim poetą był?
UCZEŃ: yyyyyy....
NAUCZYCIEL: Bo był!!!!

Ja mam swoich idoli o których tez pewnie wielu z Was nie słyszało.

Jerzy Kukuczka- powiesiłem jego podobiznę w GRANI na gazetce- 2 w historii zdobywca KORONY HIMALAJÓW(pierwszy był Reinhold Messner). Co go zabiło? Zginął na wysokości 8 300 metrów 24 października 1989 podczas wejścia na Lhotse nową drogą przez słynną, południową ścianę. Żył górami w nich zakończył swój żywot.
Sam jestem turystą- nie wspinam się choc moi idole to ludzie uprawiający ten sport / choć nie tylko ten. Chodzi o pasje i poświęcenie się czemuś bez reszty. Za te cechy podziwiam kilku Polaków.

Leszek Cichy
Potr Pustelnik
Andrzej Zawada
Marek kamiński
Wojciech Moskal
Ryszard pawłowski
Wanda Rutkiewicz
Anna Czerwińska

Identyfikujemy sie troche z pokoleniem...albo ludzmi żyjącymi nam współcześnie. No tak jest w moim przypadku.

Jakby spytac się Mydeła o jego militarnych polskich idoli to zastanawiam się czy wymieniłby gen. Maczka. czy albo "Zoskę" harcerza- postac autentyczną z czasów Powstania Warszawskiego- "Kamienie na szaniec".
To takie moje przemyslenia.

Gość który nazwał temat betonem pokazał swój poziom... nie ma co!
Twarda anonimowość- współczuje odwagi.

Choć temat trochę ambitny jak na nasza rozrywkową Ekipę.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-10-2006, 23:33    Temat postu: Re: Quiz: Kogo uważacie za legendÄ™ polskiej turystyki do 1945? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja niestety niezbyt dużo słyszałem na temat dokonań tych panów i znam tego powód. Ja bym osobiście lekko zrekonstrułowal ankietke i dodał kilku przedstawicieli swiata Wodniackiego. Przykładów jest wiele, ale ja bym dał osobiście Józefa Jakóbowicza, który powołał pierwsze Drużyny Harcerskie o specjalizacji żeglarskiej w Charbinie i Władywostoku, które działały w latach 1917-1919. Po odzyskaniu niepodległości członkowie tych drużyn organizowali w latach 1924-1928 pierwsze obozy szkoleniowe na Helu. Również bardzo cenie sobie osobę Ottona Waillanda, który założył w 1919 roku Charzykowym Stowarzyszenie Przyjaciół Żeglarstwa. W 1922 przekszłatcono w Klub Żeglarski. Spadkobiercą tradycji tego zasłużonego klubu jest Chojnicki Klub Żeglarski. Mam do tego miejsca ogromny sentyment, ponieważ przebywałem na pamiętnym obozie żeglarskim w roku 2000, gdzie finalizacją było uzyskanie przezemnie uprawnień żeglarza jachtowego.
Wielkiego wyczynu dokonał również Erwin Weber, który wybrał się w samotny rejs po Pacyfiku, od Tahiti przez wyspy Bora-Bora, Ratoronga, Pago-Pago, Wyspy Samoa i Fidżi aż do Auckland w Nowej Zelandii, po przebyciu 3200 mil w tym 1000 mil.

Co do gościa, to podzielam pogląd Kwiatka - współczuje jego odwagi. Myśle Kwiatek, że ludzie może zainteresują się tą tematyką, ale jak będzie, to zobaczymy.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Ogólne informacje, porady, opinie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group