Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Czołówki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Adrian_KWO
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 03 Gru 2005
Posty: 41
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 16-11-2006, 00:36    Temat postu: Czołówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tej chwili dostępne na rynku są latarki czołowe:
1. w technologii LED (diody)
Zalety:
- bardzo mała masa
- bardzo długi czas świecenia o stałym natężeniu światła
- światło rozproszone
Wady:
- słaby zasięg (dot. tylko prostszych modeli)
2. halogenowe
Zalety:
- duży zasięg
Wady:
- krótki czas świecenia
- natężenie spada wraz ze spadkiem napięcia baterii
- światło skupione
3. halogenowo – diodowe
Posiadają wszystkie zalety powyższych, a są pozbawione ich wad.

OsobiÅ›cie używam i polecam latarki Petzl’a (halogen+diody), bo sÄ… drogie Very Happy , bardzo trwaÅ‚e i niezawodne. Dobre (sprawne) Å›wiatÅ‚o w górach to czasami być albo nie być.
_________________
Z Taternickim Pozdrowieniem
Adrian
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 17-11-2006, 04:31    Temat postu: Re: Czołówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A słyszałes kiedys o diodach LUXEON ?
są czolówki które posiadaja takie diody - dają mocne , skupione światlo ( w wielu przypadkach nawet mocniejsze niż zwykłe halogeny) a ich czas pracy siega kilkudziesieciu godzin (nawet do 100 i wiecej ,zalezy jakie jest zasilanie).
Pozatym nie wszystkie diodówki daja rozproszone światło . takie ktore posiadaja kolimator ,dają mocne skupione światło.
Firma petzl wcale nie jest najlepszą i najdrozszą ( też kiedys tak myslałem że od petzla to juz chyba niema nic lepszego),
są też inne firmy robiące profesjonalny sprzęt:
Black Diamond
Princeton Tec
Gerber
Inova i jeszcze kilka innych
Powrót do góry
Adrian_KWO
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 03 Gru 2005
Posty: 41
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 17-11-2006, 10:35    Temat postu: Re: Czołówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkie nowoczesne czołówki diodowe - z jedną mocną diodą mają możliwość świecenia światłem rozproszonym lub skupionym. Nie spotkałem się z latarką na diody, która świeci tylko skupionym światłem. A gdybym spotkał to i tak nie zwróciłbym na to uwagi. Chciałem jeszcze zauważyć, że są latarki na zwykłe żarówki, ale ja opisuję sprzęt godny uwagi, a nie obiekty muzealne. Nie twierdzę, że jedynie Petzl robi sprzęt dobry i profesjonalny. Używam go i stwierdzam, że jest bardzo wysokiej jakości i niezawodny. Jak używasz innego to się pochwal w jakich warunkach i co eksploatujesz. Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Z Taternickim Pozdrowieniem
Adrian
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-11-2006, 20:38    Temat postu: Re: Czołówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałem Ci tylko zwrócic uwage ze istnieja takze inne czołówki niż te które wymieniłeś . To co napisałeś jest ogólnikowe i i jest wiele jeszcze rzeczy do dodania.
Nigdzie nie napisałem że czołówki z 1 diodą , czy kilkoma diodami świecą albo tylko rozproszonym światłem, albo tylko światłem skupionym. Wrecz przeciwnie chciałem pokazac że są teraz różnorodne warianty zastosowania techniki LED.
A moja odpowiedź tyczyła sie sklasyfikowaniu przez ciebie np: czołówek diodowych : " że maja słaby zasieg i świecą światłem rozproszonym "
Diody luxeon sa mocne , i jak wczesniej napisałem maja prawie taki zasieg jak żarówka halogenowa, wiec twój podział juz tu nie pasuje .
A tu jest przykład takiej czołówki "doodowo/diodowej" :
http://www.princetontec.com/products/index.php?id=2&type=1&use=0
i tym samym odpowiedziałem na twoje pierwsze pytanie , a pierwszą moją czołowką był Petzl Zoom - który nigdzie nie napisałem i nigdy nie powiedzialem że jest zły.
Są jeszcze inne firmy robiace sprzet ( te juz wymieniłem ) niektóre czołowki sa lepsze od Petzla niektóre słabsze, tylko wiekszość ludzi o tych firmach prawie nie słyszała , i to własnie chciałem pokazac - różne firmy , nie tylko petzl
To tyle o czołowkach.
Widze ze pytanie dotyczace 8 znikneło ( ciekawe dlaczego? ) wiec nie wiem czy jest na nie sens odpowiadać. tymbardziej że to pytanie jest juz w innym temacie, a ten ma byc na temat sprzetu a nie umiejetnosci.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group