Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Co nosicie ze soba na wyjazdy- do napraw sprzętu ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 02-04-2006, 16:18    Temat postu: Co nosicie ze soba na wyjazdy- do napraw sprzÄ™tu ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy w ogóle warto dzwigać więcej jeśli może nam sie to w ogóle nie przydać?

Ale może jednak tak...a więc co powinniśmy mieć ze soba- my turysci piesi i górscy?
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 15 Sie 2005
Posty: 119
Sk±d: z Domu

PostWys³any: 02-04-2006, 19:03    Temat postu: Re: Co nosicie ze soba na wyjazdy- do napraw sprzÄ™tu ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie, ze warto zabrac. Najbardziej sie moze przydac:
- igla
- mocne nici
- noz/scyzoryk lub mocne zeby Smile
- rolka tasmy samoprzylepnej
- klej
Z tej calej listy do tej pory zabieralem tylko noz i tasme klejaca. Wiele razy na rajdach odkleila mi sie juz podeszwa w glanie Smile wtedy wybawieniem dla mnie byla byla tasma samoprzylepna. W mig uciszyla mojego rozgadanego buta.
Jak narazie nie mialem potrzeby niczego zszywac na rajdzie, ale zdrowy rozsadek podpowiada aby zawsze zabierac na dluzsze rajdy zestaw malego krawca.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 02-04-2006, 23:56    Temat postu: Re: Co nosicie ze soba na wyjazdy- do napraw sprzÄ™tu ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja proponuje jeszcze do tego klamerki-ściągacze- te od szelek plecaka ze stelarzem. To w zasadzie na nich spoczywa cały ciężar plecaka. Warto tez zabrać klamrę od pasa biodrowego -jak pęknie to jest ciężko- bo ten pas odciaża ramiona.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 15 Sie 2005
Posty: 119
Sk±d: z Domu

PostWys³any: 03-04-2006, 00:16    Temat postu: Re: Co nosicie ze soba na wyjazdy- do napraw sprzÄ™tu ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwiatek napisa³:
Warto tez zabrać klamrę od pasa biodrowego -jak pęknie to jest ciężko- bo ten pas odciaża ramiona.

A gzie taka klamre mozna kupic oblukalem caly Olsztyn i nie mozna tego kupic. Klamra mi tak pekla ze zwykle zwiazanie sznurowka zalagodzilo sprawe, ale kiedys sie to do konca zepsuje
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 03-04-2006, 00:20    Temat postu: Re: Co nosicie ze soba na wyjazdy- do napraw sprzÄ™tu ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

www.wisport.pl - tam sa klamry- warto zrobić rozeznanie kto by chciał ze znajomych i za jednym kosztem przesyłki.
A warto tez poczekać dam nowy temat -na forum pojawia się Prosiak - On może wiedzieć- gdzie taniej.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-11-2006, 21:20    Temat postu: Re: Co nosicie ze soba na wyjazdy- do napraw sprzÄ™tu ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze mam jakies nitki i igle na wyprawach , nożyczki w vicku albo i nóż wystarczy , a po zatym to chyba nic wiecej nie nosze , aha:
takie taśmy szybkomontażowe - kawałek długiego plastiku , działa tylko w jedna strone jak sie zaciagnie ja w petelkę to juz nie da sie otworzyć tylko przeciąc , oczywiście kawałek taśmy izolacyjnej ,
kilka metrow sznurka ( cienkiego i grubszego)
z metr drutu miedzianego
i "srebrną" szeroką tasme do wszystkiego ( tylko że ja mam czarną)
i to tyle z mojego backup'a - chyba...
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group