Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Dzień Mysli Braterskiej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Harcerstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-02-2007, 14:27    Temat postu: DzieÅ„ Mysli Braterskiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Dlatego w ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich ten dzień jest okazją do zbiórki pieniędzy, na jakiś charytatywny cel np. szpital, dom dziecka w swojej miejscowości.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W tym dniu harcerze często chodzą w mundurach, dla uczczenia wspaniałego człowieka Roberta Baden-Powella.

Źródło: www.wikipedia.org
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-02-2007, 14:29    Temat postu: Re: DzieÅ„ Mysli Braterskiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkim harcerzom z okazji ich święta NAJLEPSZEGO Smile Exclamation
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-02-2007, 18:03    Temat postu: Re: DzieÅ„ Mysli Braterskiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja się dołączam. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Harcerzom i Skautom
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrót do góry
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 85
Sk±d: ...my blue world... :)

PostWys³any: 22-02-2007, 19:30    Temat postu: Re: DzieÅ„ Mysli Braterskiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki kochani Smile szkoda tylko, ze nie mam czasu zyc ostatnio harcerskim zyciem i nawet nie wiem, czy cos z tej okazji dzialo sie w moim hufcu uroczystego Sad
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-02-2007, 20:36    Temat postu: Re: DzieÅ„ Mysli Braterskiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również dołączam się do życzeń i życzę wszystkim harcerzom wszystkiego najlepszego z okazji dnia myśli braterskiej. Harcerzem nie byłem i raczej nie będę, ale współpracuje z kilkoma osobami, więc czuje się tutaj zobowiązany do złożenia życzeń z okazji tego dnia.
Powrót do góry
Jeffcia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 24 Kwi 2006
Posty: 62


PostWys³any: 22-02-2007, 22:56    Temat postu: Re: DzieÅ„ Mysli Braterskiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja wszystkim harcerzomw tak ważnym dniu życzę wielu pięknych chwil spędzonych w harcerskim Kręgu, niezapomnianych wrażeń na szlakach i wiary, że wszystko może się udać, jeśli tylko tego chcemy... Smile


_____________________
Apartamenty zakopane
Powrót do góry
ciepla
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 18 Lut 2005
Posty: 102
Sk±d: olsztyn

PostWys³any: 27-02-2007, 10:36    Temat postu: Re: DzieÅ„ Mysli Braterskiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"...Nie jest sztuką wędrować po wydeptanych ścieżkach. Sztuką jest znaleźć ścieżkę w bezdrożach. Prawdziwy wędrownik to potrafi..."

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzę odnalezienia swego miejsca, wytrwałości w pełnieniu służby oraz pogody ducha podczas harcerskiej wędrówki
Powrót do góry
augustowskienocerzadza
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 12 Wrz 2011
Posty: 17


PostWys³any: 22-09-2011, 14:28    Temat postu: Re: DzieÅ„ Mysli Braterskiej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrzuszył mnie ten wątek. przez lata byłem członkiem harcerstwa, myślę, że bardzo wiele zawdzięczam właśnie temu. nauczyłem się dyscypliny, nawiązałem przyjaźnie, miałem okazję pracować nad kondycją ciała i ducha Smile pozdrawiam harcerzy, czuj czuwaj!
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Harcerstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group