Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Wodnej KILWATER
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 16-04-2007, 11:40    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy Głowa opublikuje jakieś sprawozdanie ze spotkania więc ja opiszę jak zrozumiałem to co zostało tam ustalone. Jeśli coś się nie zgadza - poprawcie.

1. Dojazd. Mamy 2 samochody. Pakują się do nich kierowcy (Przemek i Ja) + sternicy + zaopatrzeniowiec + bagaże (ile się da). Reszta dojeżdża pociągiem do Giżycka. Sternicy w międzyczasie odbierają jachty, zaopatrzeniowiec robi zakupy i czekamy na resztę (ew. można samochodami podskoczyć na dworzec PKP i podwieźć niezmotoryzowaną ekipę).
Istnieje jeszcze opcja, którą podsunął mi wczoraj Przemek. Mianowicie samochodami jedzie nasza (t.j. ta, w której z Przemkiem jesteśmy, czyli jak pamiętam - Głowy) załoga - cała. Możemy rzecz jasna poczekać na miejscu na resztę, przywieźć z Giżycka, pomóc zrobić zakupy itd. I tak zanim się załadujemy, odbierzemy jacht i oporządzimy trochę czasu minie. Ma to tę zaletę, że nie mamy zamieszania, że ktoś jest z tej, a inny z tamtej załogi, nie ma problemu z bagażami, zbiórka jest prosta itp. Tym bardziej, że nie wiemy kto przyjedzie pierwszy. Teoretycznie powinny samochody (do Giżycka jedzie się 1,5-2h), ale różnie może być. ;)

2. Wyżywienie. Każda załoga zaopatruje się w oparciu o kasę jachtu (zrzutka na żarcie jest wewnętrzną sprawą danej załogi). Jeśli mamy zrobić wspólne (dla obu załóg) zakupy w Giżu to potrzebna będzie lista dla zaopatrzeniowca i kasa (ew. zaopatrzeniowiec rozliczy się na podstawie kwitów z zakupów).

3. Występ EKT w Węgorzewie. Głowa prosił mnie, żebym się czegoś dowiedział na ten temat. Koncert jest 04.05 (piątek) w "Tawernie" i zaczyna się o godz. 21:00. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wstęp jest wolny (czyli pewnie za symboliczne piwo w "Tawernie"). Można rezerwować stoły. W sobotę w Tawernie jest rasowe disco więc wtedy nie ma chyba czego tam szukać :/ .

4. Głowa, może byś opublikował imienne składy załóg? Żeby wszystko było jasne i klarowne.

PS: Ktoś na spotkaniu pytał co zabrać na taki rejs więc pokusiłem się o sporządzenie małej listy. Może się przyda:

1. Śpiwór(+jasiek, jak ktoś lubi. Ja lubię.;) ).
2. Zapałki/zapalniczka.
3. Nóż (jakiś wielofunkcyjny np "szwajcar").
4. Latarka (obojętne jaka).
5. Polar/bluza.
6. Czapka (narciarska, zakrywająca uszy) - rzecz obowiązkowa na wodzie. Chusty itp w maju się nie sprawdzają.
7. Kurtka sztormowa. Może być dowolna turystyczna, byle z kapturem - chroniąca od wiatru i deszczu.
8. Spodnie sztormowe. Dowolne, gumowe. Warto to mieć, bo siedzenie w kokpicie w przemoczonych jeansach nie należy do rzeczy przyjemnych a siedzieć czasem trzeba niezależnie od pogody. Pogoda oczywiście będzie śliczna i słoneczna, ale przezorny zawsze ubezpieczony. :)
9. Buty pokładowe. Na miękkiej, nie ślizgającej się podeszwie. Najlepiej białej. Idealne są zwykłe tenisówki.
10. Rękawiczki żeglarskie/rowerowe. Jeśli ktoś nie lubi jak mu liny parzą ręce (czasem się zdarza) to takie coś się przydaje.
11. Okulary przeciwsłoneczne (najlepiej na smyczy).
12. Czapka z daszkiem.

Reszta ekwipunku to standard biwakowo-turystyczny. Naczynia i zastawa stołowa na jachtach będzie. Będzie też kuchenka i butla gazowa.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 16-04-2007, 12:46    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałem opublikować sprawozdanie ze spotkania, ale ostatnie 3 dni miałem bardzo napięte, co powodowało znikomą moją aktywność. Jednak teraz umieszczę listę osób podzielone na poszczególne jachty.

1 załoga (Jacht Flagowy):
Jacht: Mak 707
Skład:
Sternicy:
Arrow Głowa
Arrow Pazaur
Pozostała załoga:
Arrow Przemek
Arrow Tunia

2 załoga:
Jacht: Mak 707
Sternicy:
Arrow Hanita
Arrow Zakrzak
Pozostała załoga:
Arrow Łuki
Arrow Cobra
Arrow Marta

Moim zdaniem załogi jachtów powinny zaopatrzyć się indywidualnie (czyli jedna z członków załogi odpowiada za zaopatrzenie łodzi. W tym przypadku osoba zostaje wyznaczona po rozmowie z załogą), ale jak większość zadecyduje, to wyznaczymy jedną osobę odpowiedzialną za zaopatrzenie. Proponuje wstępnie Łukiego, sprawa jest do przedyskutowania.

Dojazd
Dojazd jest taki, jaki zaproponował Pazaur w poście wyżej. Ekipa dojeżdża pociągami do Giżycka, ja sugeruje jechać tańszą osobówką, odjazd z Olsztyna o 8:58 (cena biletu bez zniżek 17 zł), przyjazd do Giżycka godz. 11:05. Tutaj o przewóz osób z Giżycka do Bystr poprosiłbym Pazaura i Przemka, bo PKS fatalnie obsługuje połączenia z Bystrami po za dniami roboczymi, oraz w dniach nauki szkolnej. O to przykład:
9:20
12:30 F (jeździ od poniedziałku do piątku, tutaj może być problem)
14:10 S - (kursuje w dni nauki szkolnej)

Dodatkowa informacje. Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do składu rejsu. Więcej informacji pod ktw.kilwater@gmail.com, lub na odprawie załóg, której termin zostanie podany niebawem.

Dodane: Wszelkie dodatkowe informacje na temat rejsu, rozkład powrotnych autobusów PKS, oraz PKP do Olsztyna zostaną podane na informatorze, jakie otrzyma każdy członek załogi. Również będzie tam zawarty śpiewnik rejsowy.
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 16-04-2007, 13:15    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dojazd jest taki, jaki zaproponował Pazaur w poście wyżej.

Wariant 1 czy 2? :)

Cytat:
Tutaj o przewóz osób z Giżycka do Bystr poprosiłbym Pazaura i Przemka

Załatwione.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 20-04-2007, 12:38    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żeby podgrzać atmosferkę, podam kilka miejsc, które zobaczymy podczas rejsu:
Arrow Wyspa Gilma http://atrakcje.mazury.info.pl/atrakcje/gilma/index.html

Arrow Kwatera Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych (OKH) "Mauerwald"
http://atrakcje.mazury.info.pl/atrakcje/mamerki/index.html

Arrow Kanał Mazurski
http://atrakcje.mazury.info.pl/atrakcje/kanal-mazurski/index.html

Arrow Wyspa Kormoranów
http://atrakcje.mazury.info.pl/atrakcje/kormoranow/index.html

Arrow Węgorzewo
http://atrakcje.mazury.info.pl/atrakcje/wegorzewo-zamek/index.html

i inne nie mniej ciekawe miejsca Very Happy
Powrt do gry
aparatka;]
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 36
Skd: z nienacka

PostWysany: 20-04-2007, 17:21    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy ktoś wybierający się na majófffkęęę potrafi grać na jakiś fajnych instrumentach?
_________________
always on the run...
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 20-04-2007, 20:57    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja umie grac na nerwach Laughing

Spokojnie, w razie czego coś z Pazaurem wymyślimy. Ja w domu ma flet, może dla jaj go wezmę Laughing
Powrt do gry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Skd: Olsztyn

PostWysany: 23-04-2007, 13:55    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze, zapowiada się ciekawie. Szkoda, że tym razem nie mogę się wybrać z Wami, ale mam nadzieję, że taki rejsik tą trasą jeszcze się kiedyś powtórzy... Question
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 08-05-2007, 11:40    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ufff... Odespałem po rejsie więc mogę coś napisać. :)
Sam rejs uważam za udany. Było ciekawie. Pogoda dopisała, choć było zimno i wietrznie co dało się nieco we znaki. Ot mieliśmy takie mazurskie "niedźwiedzie mięso", choć należało się tego spodziewać. Było trochę przygód (Na wspomnienie niektórych ciągle ciarki mi po plecach chodzą, zwłaszcza jak sobie przypomnę bliskie spotkanie trzeciego stopnia z Żeglugą Mazurską.), fajnych imprez po drodze a przede wszystkim było sympatycznie mimo nielicznych drobnych spięć i czasem, nerwowości, co jest nie do uniknięcia na rejsach gdzie załogę stanowią ludzie w zasadzie sobie obcy. Trzeba czasu by ekipa się dograła. Trasa ciekawa i co ważniejsze zrealizowana w 100%. Był wiatr, woda i żagle, czego więcej potrzeba żeglarzowi? Przemek i ja bawiliśmy się znakomicie.
Jedyne do czego mogę mieć zastrzeżenia to organizacja, a raczej jej brak. Chaos organizacyjny i logistyczny oraz niedoinformowanie. Brak jasnych reguł dotyczących płatności i zmieniający się co pięć minut skład osobowy prowadzący do perturbacji z armatorem i w efekcie strat finansowych.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 08-05-2007, 13:12    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również ochłonąłem po rejsie i teraz mogę na spokojnie powiedzieć z mojej strony, jak wyglądał rejs.
Ogólnie było bardzo sympatycznie, pogoda dopisała jeśli chodzi o wiatr, a co najważniejsze, nie padało, choć mogło być cieplej, szczególnie po nocy w Popielnie, gdzie było bardzo zimno. Przy okazji skorzystałem z okazji i wykąpałem się w jez. Śniardwy w kwietniu, choć odradzam kąpieli w te porę roku, bo może się to źle skończyć. Przykład http://informacje.wm.pl/Utonal-pierwszy-amator-kapieli-w-jeziorze,23644

Przyznam, że wszystko do końca nie poszło po mojej myśli, trochę wpadek było. Dlatego rejsu do końca udanego nie zaliczę. Jeszcze w dodatku odczuwam ból w nogę spowodowanych złym zejściem z łodzi w ostatnim dniu rejsu.

Chciałbym na koniec złożyć podziękowania Pazaurowi za pomoc przy prowadzeniu Jachtów, jak służeniem pomocą podczas rejsu. Podziękowania również dla Przemka, który z Pazaurem umożliwili bardzo szybki przejazd z Olsztyna na miejsce startu i z powrotem, oraz dziękuje wszystkim za udział.

Proszę o jak najszybsze dostarczenie fotek w celu skonstruowania sensownej kolekcji.

Ahoy
Exclamation
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 13-05-2007, 20:17    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proszę o jak najszybsze dostarczenie fotek w celu skonstruowania sensownej kolekcji.

I jak z tymi zdjęciami? :D
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 13-05-2007, 20:32    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja swoje już obrobiłem, pozostawiłem oryginalne zapisy na dysku. Jak na razie nie dostałem jeszcze fotek od innych osób. Nadal czekam.
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-05-2007, 14:22    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super. To wystaw je gdzieś do zassania, ale te bez obróbki, cenzury itp. :) Linka możesz mi na maila wysłać.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 20-05-2007, 16:26    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pazaur napisa:
Super. To wystaw je gdzieś do zassania, ale te bez obróbki, cenzury itp. Smile Linka możesz mi na maila wysłać.


Wystawienie tego do końca nie ma sensu, bo materiał cały zajmuje ponad jedną zwykłą płytę CD - sugeruje jednak dostarczenie innych nośników (płyty DVD, lub łącze USB), bo z miesiąc trzeba było wysyłać materiał zakładając, że szybko zostanie to pobrane.
Powrt do gry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 22 Sie 2006
Posty: 406
Skd: Olsztyn / Wawa

PostWysany: 20-05-2007, 19:01    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Głowa napisa:
bo z miesiąc trzeba było wysyłać materiał zakładając, że szybko zostanie to pobrane.

Wystarczy jedna noc, żeby wysłać Wink
http://www.wyslijto.pl/
Jak masz 750mb, to robisz 3 archiwa z tego i wysyłasz. Jak więcej to 4 Wink
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 27-05-2007, 16:31    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisa:

Wystarczy jedna noc, żeby wysłać Wink
http://www.wyslijto.pl/


Ponieważ był problem z przesłaniem materiału, a ostatnio dni zrobiły się cieplejsze, w dodatku mam więcej zajęć dodatkowych, to proponuje jednak dostarczenie czystą płytę CD, DVD, wtedy o wiele szybciej przygotuje płyty i będzie po sprawie Idea
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Wodnej KILWATER Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group