Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

OPINIA: Plecak wycieczkowy SALEWA Summit 36

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Z jak dużym plecakiem podróżujesz ?
30- 40 litrowy
0%
 0%  [ 0 ]
40- 50 litrowy
0%
 0%  [ 0 ]
50- 60 litrowy
0%
 0%  [ 0 ]
60- 70 litrowy
100%
 100%  [ 1 ]
70- 80 litrowy
0%
 0%  [ 0 ]
80- 90 litrowy
0%
 0%  [ 0 ]
90 litrowy i więcej
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich G³osów : 1

Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 30-04-2007, 23:21    Temat postu: OPINIA: Plecak wycieczkowy SALEWA Summit 36 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potrzeba posiadania funkcjonalnego plecaka na krótkie weekendowe wyjazdy skłoniła mnie do poszukiwań modelu o pojemności 30-40 litrów. Z racji renomy marki oraz licznych przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych wybrałem 36 litrowy model firmy SALEWA. Od nowego nabytku wymagałem średniej pojemności, niskiej wagi własnej oraz wydajnego systemu wentylacji pleców-, który był podstawowym kryterium poszukiwań. Jak zwykle nad wygląd nabytku przedkładałem jakość komponentów, z jakich został wykonany. Po prawie rocznym użytkowaniu przeze mnie i moja drugą połowę chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami na temat plecaka.

Zalety:

- rewelacyjny system wentylacji pleców,
- wygodny system nośny,
- bardzo elastyczny, ale wytrzymały stelaż,
- średniej grubości, solidny i lekki materiał typu "ripstop"; (zapobiegający powiększaniu się rozdarć),
- wytrzymałe paski i klamry marki DuraFlex,
- zamki, choć "no name"; to solidne,
- kieszenie, kompresyjne po bokach plecaka,
- 2 kieszenie w klapie,
- żółty obszerny pokrowiec przeciwdeszczowy ,
- kompatybilny z camelbak (bukłak z woda i rurka z ustnikiem),
- wygodne szelki,
- pętla na czekan,
- gumka do kasku (ekspander) na klapie,
- możliwość podziału plecaka na dwie komory,
- oddzielny dostęp do dolnej części,
- plecak jest wg nas bardzo Å‚adny,
- dobrze układa się na plecach ,
- projektanci właściwie dobrali proporcje elementów (te, które powinny być duże i solidne są takie zaś reszta "nie wychodzi przed szereg").

Wady:

- zbyt małe i nie funkcjonalne kieszonki poniżej kieszeni kompresyjnych,
- zbyt krótkie paski do troczenia osprzętu (można bez problemu wydłużyć trokami),
- plecak z racji nietypowego systemu nośnego ma łukowata ściankę, co sprawia, że trzeba go umiejętnie i delikatnie spakować,
- źle umieszczona pętla na czekan,
- stoper od gumki na klapie umieszczony z niewłaściwej strony (obija się o głowę użytkownika) na szczęście można to łatwo zmienić,
- plecak w każdej wersji kolorystycznej posiada białe wstawki umieszczone dość niefortunnie (brudzi się, gdy stawiamy go na ziemi).

Podsumowanie:

Producent rekomenduje ten plecak do wspinaczki lecz ja go szczerze odradzam do tego celu. Posiada zbyt mało pętli i pasków (szpejarek) do mocowania ekwipunku wspinaczkowego. Ma źle wszyta pętle na czekan. W moim odczuciu SALEWA Summit 36 jest znakomitym plecakiem do lekkiej turystyki górskiej z niewielka ilością bagażu. Znakomicie spisuje się podczas kilkudniowych wyjazdów lub dłuższych eskapad pod warunkiem, że namiot, karrimat, gary i kuchenkę zostawiamy w domu. Jest to pierwszy mój plecak, w którym nie pocę się zbytnio na plecach. Problem ten dotyczy każdego (zarówno mężczyzn jak i kobiety), kto dźwiga spory bagaż, w całości przylegający do pleców. Tylko przestrzeń miedzy plecakiem a grzbietem daje właściwą cyrkulację powietrza a warunek ten w pełni spełnia Summit.
Na zakończenie dodam, że w tej kategorii cenowej (do 250 zł) trudno znaleźć lepszą plecak. Spełnia powszechnie oczekiwane kryterium dobrego stosunku ceny do jakości. Dystrybutor zapewnia kilkuletnia gwarancję a producent ponad 70- letnie doświadczenie w produkcji sprzętu wspinaczkowego i turystycznego,- na co wskazuje kondycja mojego plecaka. Po niespełna roku nie widać żadnych śladów zużycia. Zamki są w idealnym stanie, materiał nigdzie się nie przetarł. Jedyny mankament to zabrudzenia na białych fragmentach tkaniny. Dodam, że plecak jest użytkowany średnio intensywnie (tzn. nie codziennie, ale jak już jest "w akcji" to trochę kg w nim noszę).
Mam nadzieje, że zachęciłem do kupna. Na rynku jest już dostępna od pewnego czasu nowa wersja opisywanego modelu.

- Piotr Gnaciński "Kwiatek"
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group