Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Żeglarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 21-06-2006, 12:16    Temat postu: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otwieram ten temat, ponieważ wielu ludzi, którzy przyjeżdzają na Mazury, jak również miejscowi nie mają swojej wymarzonej, prywatnej łajby. Dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest czarter jachtów. Ponieważ sezon żeglarski jest bliski osiągniecia apogeum w lipcu, dlatego warto wymienić się doświadczeniem, jakie się miało podczas relacji z różnymi armatorami. Jakie byście polecili czarterownie, a jakie nie.

Zapraszam do dyskusji.
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 21-06-2006, 12:54    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z czystym sumieniem mogę polecić Sailora z Pięknej Góry k/Giżycka.

http://www.sailor.pl/

Brałem u nich jachty kilkukrotnie i nigdy nie było problemów. Zawsze jachty i osprzęt sprawne, żadnych prób "przekrętów" czy naciągactwa. Spory wybór jachtów. Fakt, że firma nie jest ekstremalnie tania, ale i specjalnie nie zdziera.

W maju brałem jacht z Rucianego, firma "HAK" - przystań "U Faryja". Też było OK.
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 23-06-2006, 11:29    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do czarterowania jahtów, to mi osobiście różnie bywało. Spokojnie mogę polecić Firmę "U Ździcha" z Ostródy. Może nie nalezą do najtańszych, ale nie miałem specjalnych problemów z jachtów, które tam czarterowałem.

Przeżyłem jednak niemiłe rozczarowanie podczas czarteru jachtu w Giżycku w przystani LOK-u. Jacht, który tam wypożyczyłem, miał mocno przetartą linę V-miecza, która niewytrzymała trudu podróży w nad jez. Dargin urwała się. Gdyby nie asekuracja innych sterników, to do Sztynortu nie dopłynęli. Były również inne usterki, więc dlatego warto, zanim się jacht czarteruje, dokładnie sprawdzić jacht, bo później można mięć kłopoty, jak również humor będzie sie miało zepsuty.
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 23-06-2006, 13:23    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkiego nie da się sprawdzić, ale podczas odbioru jachtu psim obowiązkiem sternika jest:
1. Sprawdzić punkt po punkcie zgodność wyposażenia z protokołem. Rzecz upierdliwa, ale trzeba wszystko policzyć (nawet wyposażenie kambuza - noże, widelce itd ;) ). Zawsze można do tego wyznaczyć zaloganta. :D Nadwyżki też trzeba zgłaszać. ;)
2. Sprawdzić czy akumulator jest naładowany, butla z gazem i zbiornik paliwa pełny.
3. Uruchomić silnik i sprawdzić czy jest sprawny, paliwo nie cieknie itd.
4. Sprawdzić żagle (listwy!) i olinowanie.
5. Przetestować instalację elektryczną, wodną i gazową.
6. Sprawdzić dokumenty jachtu.
Każdą, najmniejszą nawet usterkę np przetarcie liny, rozdarcie żagla, luzy na sterze itp należy zgłosić i jeśli usterka nie zostanie naprawiona natychmiast to trzeba wpisać ją do protokołu.
Inna ważna rzecz. Trzeba mieć numer telefonu do wypożyczającego i w razie awarii (wypadki się zdarzają) _nie naprawiać nic samemu_ tylko od razu dzwonić. Większość firm jest w stanie załatwić naprawę na trasie. Szybko i sprawnie. Gdy samemu coś się naprawia lub nawet zleca komuś naprawę to łatwo później o kłopoty.
Zaniedbania w powyższym zakresie lubią się bezlitośnie mścić.

Acha, jeszcze jeden armator, którego mogę polecić:

http://bielak-czartery.webpark.pl/

Gościa trzeba troszkę przypilnować, bo lubi np zapomnieć nabić butli z gazem, ale ogólnie jest bardzo w porządku i cen nie śrubuje. Co ważniejsze można się z nim czasem potargować i dogadać w różnych kwestiach (np wysokość kaucji). Łajby trzyma w Rynie (dobry dojazd samochodem/PKSem). :)

PS: Głowa, co to jest "lina V-Miecza"/"V-Miecz"? Fał? Kontrafał? Jak pływam lat kilkanaście pierwszy raz słyszę takie określenie.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 23-06-2006, 14:28    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pazaur napisa:
PS: Głowa, co to jest "lina V-Miecza"/"V-Miecz"? Fał? Kontrafał? Jak pływam lat kilkanaście pierwszy raz słyszę takie określenie.


Ehh, coś mi się porąbało, musiałem coś za szybko napisać. Jak sobie przypomne nazwe, to poprawie.

Pozdrawiam
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 23-06-2006, 15:29    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ehh, coś mi się porąbało, musiałem coś za szybko napisać. Jak sobie przypomne nazwe, to poprawie

Spokojnie, po prostu myślałem, że to może jakaś nowinka techniczna albo nietypowe rozwiązanie konstrukcyjne. Człowiek całe życie się czegoś uczy... :D
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 18-09-2006, 08:29    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny sprawdzony czarter. Właśnie wróciłem z weekendowego rejsu po Mazurach. Piękna, słoneczna pogoda, dobrze wiało. :D
Firma "Ahoj". Baza w Węgorzewie. Duży wybór jachtów, głównie nowe konstrukcje: Tesy, Janmory, Twistery, Rhodosy oraz Tanga. Mieli także jakąś Sasankę. Ja pływałem na Janmorze 28. Polecam ten jacht. Trochę zbyt duży i luksusowy jak na mój gust (mnóstwo zbytecznych bajerów: lodówka, radio+cd itd), ale przyjemny w żegludze. Jak na swoje parametry zwrotny i sterowny. Stateczny i mało narowisty w szkwałach przez co bezpieczny. Dobrze chodzi w silniejszych wiatrach (tak od 4 do 6 Beauforta). Szybki. Małe zanurzenie więc da się wszędzie podejść. Jacht na 8 osób i faktycznie taka załoga ma tam dość komfortowe życie.
Teraz już o firmie. Formalności załatwiane szybko i sprawnie. Miła i sympatyczna obsługa. Cały odbiór jachtu to kwestia kilku minut. Drobne usterki jakie wykryłem przy oględzinach i zgłosiłem bosmanowi zostały szybko usunięte lub wpisane do protokołu. Należy bezwzględnie sprawdzić stan ożaglowania i takielunku, bo w Ahoju wychodzą z założenia, że to jest obowiązek sternika. Potem może być problem przy zdawaniu jachtu gdy okaże się, że coś jest nie tak a nie zostało zgłoszone. Drobnym minusem jest też fakt, że przy krótkich rejsach jak mój paliwo do silnika nie jest wliczone w cenę czarteru. Zdanie jachtu sprawne, bosmani skrupulatni jeśli chodzi o takielunek, żagle i kadłub dlatego, powtórzę, trzeba przy przejmowaniu jachtu wszystko sprawdzić. Firma oferuje serwis na trasie (nie sprawdzałem sprawności, na szczęście nie było potrzeby :) ). W każdym bądź razie firma godna polecenia.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
weroni_ka
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Doczy: 04 Pa 2007
Posty: 7


PostWysany: 07-10-2007, 02:06    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, tylko powiedzcie, jakie są ceny normalne, żeby nie przepłacać...
Oczywiście dziękuję za wszelkie namiary. W tym roku to już musztarda po obiedzie, ale w przyszłym to już ruszam pełną parą...


___________________________________
sklep internetowy Toruń - meble metalowe
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 07-10-2007, 10:11    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiele ciekawych czarterów można przeczytać pod tym adresem internetowym http://mazury.info.pl/

Na liście znajdują się firmy, o których wspominał Pazaur. Co do cen, można je negocjować, kiedy czarter jest odpowiednio wcześnie zgłaszany, oraz co ważniejsze, liczba czarterowanych jednostek jest większa, niż jedna jednostka. Ceny również są w miarę niskie po sezonie, najdrożej jest na weekend majowy.
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 08-10-2007, 22:05    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ceny normalne... Hmmm, zależy kto jakie ma wymagania i na czym chce pływać. Rozpiętość cen czarterów jest duża. Od 60PLN za dobę do 700PLN a czasem i więcej. Moim zdaniem cena w okolicach 300PLN za dobę jest do przyjęcia. W tym roku za 200-300PLN/doba można było mieć jacht klasy Janmor 28. Po i przed sezonem jest taniej. Istnieje też coś takiego jak żeglarska karta rabatowa, która upoważnia do 10% zniżki w większości większych firm czarterowych na Mazurach więc warto poszukać kogoś kto takową posiada - zawsze to trochę taniej.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
jaskom



Doczy: 13 Lis 2007
Posty: 4
Skd: Giżycko

PostWysany: 13-11-2007, 16:27    Temat postu: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pazaur napisa:
Moim zdaniem cena w okolicach 300PLN za dobę jest do przyjęcia. W tym roku za 200-300PLN/doba można było mieć jacht klasy Janmor 28. Po i przed sezonem jest taniej.


Te ceny to zdecydowanie są cenami pozasezonowymi.
Janmor 28 w sezonie pływa po 420zł.

Ale zapraszam na stronę Czarter jachtów - Piękna Góra , to oferta czarterów kilku armatorów z Giżycka.
_________________
Są więksi - My dajemy więcej z siebie.
Czarter jachtów - Mazurski Rejs
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 07-01-2008, 23:29    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ten weekend majowy zamierzam wybrać się na akweny Jezioraka, Kanału Ostródzko-Elbląskiego, oraz Zalewu Wiślanego. Czy można znaleźć pewnego armatora Question Informacje jedynie mam o firmach czarterowych z Ostródy (ba, byłem nawet na przystaniach), a koniecznie potrzebuje o stanie czarterów z Iławy. Ważne, żeby posiadał odpowiednie jachty, które sobie poradzą z pływami na Zalewie Wiślanym. Prosiłbym o podzieleniem się informacjami na ten temat.
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 08-01-2008, 13:08    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W ten weekend majowy zamierzam wybrać się na akweny Jezioraka, Kanału Ostródzko-Elbląskiego, oraz Zalewu Wiślanego. Czy można znaleźć pewnego armatora Informacje jedynie mam o firmach czarterowych z Ostródy (ba, byłem nawet na przystaniach), a koniecznie potrzebuje o stanie czarterów z Iławy. Ważne, żeby posiadał odpowiednie jachty, które sobie poradzą z pływami na Zalewie Wiślanym. Prosiłbym o podzieleniem się informacjami na ten temat.

Hmm... Sam coś takiego planuję choć w innym terminie niż maj i robiłem mały wywiad. Wątpię czy weekend majowy (nawet rozszerzony na tydzień) wystarczy na trasę Jeziorak-Zalew-Jeziorak. Z tego co się orientuję szlak jest dość długi i nie da się go pokonać szybko.
Tu jest ładny opis takiego rejsu:
http://www.zalewwislany.pl/?str=wiecej&nr=10&id=64

Czartery w Iławie... Polecano mi "Pod Omegą" - byłem tam i trochę sobie porozmawiałem, wygląda OK.
www.podomega.com.pl
Jest też kilku małych armatorów.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
lemon1616



Doczy: 27 Wrz 2012
Posty: 3
Skd: Bielanka

PostWysany: 27-09-2012, 17:56    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z czystym sumienie nie za bardzo :(
Powrt do gry
Randiks



Doczy: 07 Sty 2013
Posty: 3
Skd: Puck

PostWysany: 07-01-2013, 01:37    Temat postu: Re: Czarter jachtów na Warmii i Mazurach - opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w zeszłym roku czarterowałem w Piaskach i z całym sercem polecam.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Żeglarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group