Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie kr─Öpuj si─Ö i wypowiadaj si─Ö (nie ograniczaj si─Ö tylko do przegl─ůdania). Zapraszamy tak┼╝e do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Jakie Jachty Najch─Ötniej Czarterujemy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> ┼╗eglarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Głowa
Ranga: super gaduła

Do│▒czy│: 04 Maj 2005
Sk▒d: Olsztyn

PostWys│any: 17-10-2006, 11:14    Temat postu: Jakie Jachty Najch─Ötniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat dla ┼╝eglarzy i nie tylko. Co powoduje, ┼╝e wybieracie okre┼Ťlony typ jachtu Question Czy czynnikami decyduj─ůcymi o wyborze ┼éodzi jest jej konfort, osi─ůgi, prostota obs┼éugi, cena Question Zapraszam do podzielenia si─Ö swoimi opiniami, spotrze┼╝eniami itd.
Powrˇt do gˇry
pazaur
Ranga: u┼╝ytkownik

Do│▒czy│: 19 Cze 2006

PostWys│any: 19-10-2006, 08:32    Temat postu: Re: Jakie Jachty Najch─Ötniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z punktu widzenia "szuwarowca":
Terminem i tym co akurat jest w nim dost─Öpne. A powa┼╝niej, to r├│┼╝nie z tym wyborem bywa. Je┼Ťli dajmy na to p┼éyn─Ö na dwa tygodnie, ze swoj─ů sta┼é─ů za┼éog─ů, w kt├│rej 90% to osoby pracuj─ůce to cena nie ma a┼╝ tak wielkiego znaczenia (w granicach rozs─ůdku rzecz jasna). Liczy si─Ö g┼é├│wnie wygoda dla za┼éogi. Wiadomo, ┼╝e da si─Ö upcha─ç 8 os├│b na Venusce, ale ani to wygodne, ani bezpieczne, ani przyjemne. Na chwil─Ö obecn─ů, z tego co si─Ö orientuj─Ö to typy jacht├│w czarterowych s─ů zbli┼╝one konstrukcj─ů, w┼éa┼Ťciwo┼Ťciamy nautycznymi i wyposa┼╝eniem wi─Öc specjalnie si─Ö nie da wybrzydza─ç. Wszystkie z regu┼éy maj─ů patenty do k┼éadzenia maszt├│w, rolfoki i lazy-jacki. Z rolfokiem i lazy-jackiem bez ┼╝alu m├│g┼ébym si─Ö rozsta─ç, ale taki jest standard. Cz─Östo te┼╝ poszczeg├│lni armatorzy przerabiaj─ů swoje jachty wi─Öc ten sam typ w dw├│ch r├│┼╝nych firmach mo┼╝e si─Ö nieco r├│┼╝ni─ç.
Jedynym typem jachtu jakiego po prostu nie lubi─Ö to Tango 780 Sport. Niezbyt wygodny nawet dla regulaminowej liczby za┼éogi, narowisty, bardzo podatny na przechy┼éy. Ze sportowego jachtu ma tylko nazw─Ö IMO. Mo┼╝e si─Ö kiedy┼Ť z nim przeprosz─Ö, ale na razie ma u mnie krech─Ö. Dla 6-8 os├│b bardzo fajnym jachtem jest Janmor 28 (http://www.ahoj.pl/czartery/janmor28.html). Dla 4-6 os├│b poleci┼ébym TESa 678 (http://www.tes-yacht.pl/tes678.shtml) albo jak─ů┼Ť Sasank─Ö lub Sportin─Ö. Do Venusek i Neszy mam sentyment - dobre jachty. Unika┼ébym wielkich, luksusowych, dziesi─Öciometrowych jacht├│w bo na Mazury to jest przerost formy nad tre┼Ťci─ů a ceny s─ů mordercze. Poza tym s─ů miejsca, gdzie trzeba dysponowa─ç niewielkim jachtem (np Orionem), ┼╝eby si─Ö do nich dosta─ç.

Do│▒czy│: 04 Maj 2005

PostWys│any: 27-10-2006, 19:59    Temat postu: Re: Jakie Jachty Najch─Ötniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie ja przedstawie punkt widzenia studenta ┼╝eglarza.
Poniewa┼╝ koszty s─ů du┼╝e, to zawsze staram si─Ö dobra─ç ┼é├│dz z dobrymi osi─ůgami, oraz co najwa┼╝niejsze, cena nie mo┼╝e by─ç zbyt du┼╝a. Czas ma r├│wnie┼╝ spore znaczenie, dlatego ┼╝eglowa┼éem ─çwiczebnie po jeziorze Ukiel. Na tym akwenie wystarczy spokojnie Omega, kt├│ra bardzo sobie cenie, poniewa┼╝ na niej mo┼╝na sporo si─Ö nauczy─ç. Cho─ç osobi┼Ťcie szkoli┼éem si─Ö na Orionie, kt├│ry r├│wnie┼╝ mnie zadowoli┼é, jednak Omege mo┼╝na prowadzi─ç spokojnie w dwie osoby. Osobi┼Ťcie odradzam p┼éywanie Nesz─ů, bo jest ci─Ö┼╝szym odpowiednikiem Oriona, wi─Öc j─ů tak ┼éatwo si─Ö jej nie rozp─Ödzi.
Może to jest sprartańskie pływanie, ale ma swój urok.

Co do rejs├│w dalszych, jak Mazury, to jestem zadowolony z jacht├│w klasy Tango. Jego wypozarzenie mnie zadowala ca┼ékowicie, bo nie potrzebuje p┼éywaj─ůcego domu wypoczynkowego.

Pozdrawiam
Powrˇt do gˇry
zbyszek07
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik

Do│▒czy│: 29 Sty 2009

PostWys│any: 29-01-2009, 13:10    Temat postu: Re: Jakie Jachty Najch─Ötniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najcz─Ö┼Ťciej biore Sasank─Ö lub Morsa,
ostatnio Tango i Tes,
ale tylko z powodu większej załogi.
Dla 3-4 os├│b ju┼╝ moim zdaniem s─ů za du┼╝e.
Du┼╝e znaczenie ma te┼╝ cena i przyjemno┼Ť─ç z p┼éywania
dlatego p┼éywam najcz─Ö┼Ťciej poza sezonem.

Pozdrawiam!
:-)
Powrˇt do gˇry
Ola:)

Do│▒czy│: 04 Maj 2006

PostWys│any: 17-03-2009, 20:28    Temat postu: Re: Jakie Jachty Najch─Ötniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm a ja si─Ö w┼éa┼Ťnie wybieram na Mazury na jaki┼Ť tydzie┼ä z grup─ů niepracuj─ůcych jeszcze m┼éodych ludzi, z kt├│rych dodatkowo nie wszyscy s─ů do┼Ťwiadczonymi ┼╝eglarzami. I nie mam do┼Ťwiadczenia w wyborze jacht├│w, planowali┼Ťmy wzi─ů─ç Twistera albo Antil─Ö. Czy mo┼╝e doradzicie mi jaki┼Ť inny model?
Powrˇt do gˇry
Randiks

Do│▒czy│: 07 Sty 2013
Sk▒d: Puck

PostWys│any: 07-01-2013, 01:42    Temat postu: Re: Jakie Jachty Najch─Ötniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to g┼é├│wnym kryterium wyboru jest liczba os├│b, kt├│ra p┼éynie, cena no i oczywi┼Ťcie dost─Öpno┼Ť─ç ┼é├│dek. Ostatnio p┼éywa┼éem na Sasance i by┼éo ok dla 4 os├│b. Cenowo te┼╝ by┼éo przyst─Öpnie.
Powrˇt do gˇry
kasiaw90
GoŠ

PostWys│any: 14-08-2013, 12:11    Temat postu: Re: Jakie Jachty Najch─Ötniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja ta naprawd─Ö uwielbiam twistery Smile te ┼é├│dki zawsze najlepiej sz┼éy na wiatr! S─ů zwinne, smuk┼ée i por─Öczne. Nawet te ponad 8 metrowe. Nie wiem, czy si─Ö ze mn─ů zgodzicie, ┼╝e mazury robi─ů si─Ö troch─Ö za ciasne na te wszystkie maxusy i tesy...
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> ┼╗eglarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla ka┼╝dego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.