Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Jakie Jachty Najchętniej Czarterujemy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Å»eglarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 17-10-2006, 11:14    Temat postu: Jakie Jachty NajchÄ™tniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat dla żeglarzy i nie tylko. Co powoduje, że wybieracie określony typ jachtu Question Czy czynnikami decydującymi o wyborze łodzi jest jej konfort, osiągi, prostota obsługi, cena Question Zapraszam do podzielenia się swoimi opiniami, spotrzeżeniami itd.
Powrót do góry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 19 Cze 2006
Posty: 53
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 19-10-2006, 08:32    Temat postu: Re: Jakie Jachty NajchÄ™tniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z punktu widzenia "szuwarowca":
Terminem i tym co akurat jest w nim dostępne. A poważniej, to różnie z tym wyborem bywa. Jeśli dajmy na to płynę na dwa tygodnie, ze swoją stałą załogą, w której 90% to osoby pracujące to cena nie ma aż tak wielkiego znaczenia (w granicach rozsądku rzecz jasna). Liczy się głównie wygoda dla załogi. Wiadomo, że da się upchać 8 osób na Venusce, ale ani to wygodne, ani bezpieczne, ani przyjemne. Na chwilę obecną, z tego co się orientuję to typy jachtów czarterowych są zbliżone konstrukcją, właściwościamy nautycznymi i wyposażeniem więc specjalnie się nie da wybrzydzać. Wszystkie z reguły mają patenty do kładzenia masztów, rolfoki i lazy-jacki. Z rolfokiem i lazy-jackiem bez żalu mógłbym się rozstać, ale taki jest standard. Często też poszczególni armatorzy przerabiają swoje jachty więc ten sam typ w dwóch różnych firmach może się nieco różnić.
Jedynym typem jachtu jakiego po prostu nie lubię to Tango 780 Sport. Niezbyt wygodny nawet dla regulaminowej liczby załogi, narowisty, bardzo podatny na przechyły. Ze sportowego jachtu ma tylko nazwę IMO. Może się kiedyś z nim przeproszę, ale na razie ma u mnie krechę. Dla 6-8 osób bardzo fajnym jachtem jest Janmor 28 (http://www.ahoj.pl/czartery/janmor28.html). Dla 4-6 osób poleciłbym TESa 678 (http://www.tes-yacht.pl/tes678.shtml) albo jakąś Sasankę lub Sportinę. Do Venusek i Neszy mam sentyment - dobre jachty. Unikałbym wielkich, luksusowych, dziesięciometrowych jachtów bo na Mazury to jest przerost formy nad treścią a ceny są mordercze. Poza tym są miejsca, gdzie trzeba dysponować niewielkim jachtem (np Orionem), żeby się do nich dostać.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-10-2006, 19:59    Temat postu: Re: Jakie Jachty NajchÄ™tniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie ja przedstawie punkt widzenia studenta żeglarza.
Ponieważ koszty są duże, to zawsze staram się dobrać łódz z dobrymi osiągami, oraz co najważniejsze, cena nie może być zbyt duża. Czas ma również spore znaczenie, dlatego żeglowałem ćwiczebnie po jeziorze Ukiel. Na tym akwenie wystarczy spokojnie Omega, która bardzo sobie cenie, ponieważ na niej można sporo się nauczyć. Choć osobiście szkoliłem się na Orionie, który również mnie zadowolił, jednak Omege można prowadzić spokojnie w dwie osoby. Osobiście odradzam pływanie Neszą, bo jest cięższym odpowiednikiem Oriona, więc ją tak łatwo się jej nie rozpędzi.
Może to jest sprartańskie pływanie, ale ma swój urok.

Co do rejsów dalszych, jak Mazury, to jestem zadowolony z jachtów klasy Tango. Jego wypozarzenie mnie zadowala całkowicie, bo nie potrzebuje pływającego domu wypoczynkowego.

Pozdrawiam
Powrót do góry
zbyszek07
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 29 Sty 2009
Posty: 38
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 29-01-2009, 13:10    Temat postu: Re: Jakie Jachty NajchÄ™tniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najczęściej biore Sasankę lub Morsa,
ostatnio Tango i Tes,
ale tylko z powodu większej załogi.
Dla 3-4 osób już moim zdaniem są za duże.
Duże znaczenie ma też cena i przyjemność z pływania
dlatego pływam najczęściej poza sezonem.

Pozdrawiam!
:-)
Powrót do góry
Ola:)
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 04 Maj 2006
Posty: 73
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 17-03-2009, 20:28    Temat postu: Re: Jakie Jachty NajchÄ™tniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm a ja się właśnie wybieram na Mazury na jakiś tydzień z grupą niepracujących jeszcze młodych ludzi, z których dodatkowo nie wszyscy są doświadczonymi żeglarzami. I nie mam doświadczenia w wyborze jachtów, planowaliśmy wziąć Twistera albo Antilę. Czy może doradzicie mi jakiś inny model?
Powrót do góry
Randiks



Do³±czy³: 07 Sty 2013
Posty: 3
Sk±d: Puck

PostWys³any: 07-01-2013, 01:42    Temat postu: Re: Jakie Jachty NajchÄ™tniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to głównym kryterium wyboru jest liczba osób, która płynie, cena no i oczywiście dostępność łódek. Ostatnio pływałem na Sasance i było ok dla 4 osób. Cenowo też było przystępnie.
Powrót do góry
kasiaw90
Go¶æ






PostWys³any: 14-08-2013, 12:11    Temat postu: Re: Jakie Jachty NajchÄ™tniej Czarterujemy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja ta naprawdę uwielbiam twistery Smile te łódki zawsze najlepiej szły na wiatr! Są zwinne, smukłe i poręczne. Nawet te ponad 8 metrowe. Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, że mazury robią się trochę za ciasne na te wszystkie maxusy i tesy...
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Å»eglarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group