Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie kr─Öpuj si─Ö i wypowiadaj si─Ö (nie ograniczaj si─Ö tylko do przegl─ůdania). Zapraszamy tak┼╝e do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom
Id╝ do strony 1, 2  Nastŕpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> ┼╗eglarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Głowa
Ranga: super gaduła

Do│▒czy│: 04 Maj 2005
Sk▒d: Olsztyn

PostWys│any: 27-10-2006, 22:40    Temat postu: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno podczas pobytu na stanicy KKS Warmia zobaczy┼éem w dziale og┼éosze┼ä apel. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e w┼éadze KKS Warmia pozwa┼éy gmine Olsztyn przed s─ůd. Sprawa ta ci─ůgnie si─Ö od kilku lat, nawet by┼éa emisja w Interwencji w Polscacie. Poniewa┼╝ link do sprawy, kt├│ry podaje, jest stary http://www.jacht.pl/content/view/273/2/ , to chcia┼ébym si─Ö dowiedzie─ç, jak sprawa zosta┼éa roztrzygni─Öta. Mam nadzieje, ┼╝e sprawa zako┼äczy si─Ö pozytywnie i klub nadal b─Ödzie szkoli┼é przysz┼éych adept├│w ┼╝eglarstwa.

Niech Posejdon czuwa nad ┼╝eglarzami.
Powrˇt do gˇry
Milan

Do│▒czy│: 17 Lut 2005

PostWys│any: 28-10-2006, 22:47    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawa ci─Ögnie sie od paru lat i napewno nie roztrzygnie si─Ö przed wyborami samorz─ůdowymi. Je┼╝eli kto┼Ť by sie dopatrywa┼é przyczyn konfliktu, to radz─Ö zerkn─ů─ç na pewn─ů restauracj─Ö kt├│ra znajduje si─Ö w pobli┼╝u i zapozna┼é si─Ö z dalekosi─Ö┼║nymi planami w┼éa┼Ťciciela tej┼╝e restauracji. Ale reszta Olsztyna nie musi wiedziec czyim jest on koleg─ů Twisted Evil
Powrˇt do gˇry
pazaur
Ranga: u┼╝ytkownik

Do│▒czy│: 19 Cze 2006

PostWys│any: 30-10-2006, 11:40    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znam spraw─Ö, ba nawet pisa┼éem do "wszystkich ┼Ťwi─Ötych" Olsztyna w ramach akcji wspierania KKS Warmia, bo sam jestem poniek─ůd wychowankiem tego klubu (tam szkoli┼éem si─Ö na patent ┼╝eglarza).
Sprawa w┼éasno┼Ťci grunt├│w z tego co wiem obecnie "wisi" zgodnie z tym co pisze Milan. Po wyborach samorz─ůdowych - niezale┼╝nie od ich wyniku nie zanosi si─Ö na lepsze czasy dla klubu. Wszyscy kandydaci jak jeden wo┼éaj─ů o "wspieraniu lokalnej przedsi─Öbiorczo┼Ťci" czyli m.in wiadomego w┼éa┼Ťciciela restauracji. Ten za┼Ť w razie czego posmaruje gdzie trzeba i b─Ödzie mia┼é nowych koleg├│w. Ech... A PZ┼╗, tradycyjnie, nie kiwnie nawet palcem. Jedynym ratunkiem dla KKS Warmia jest zdobycie mocnych "plec├│w".

PostWys│any: 30-10-2006, 19:42    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to ┼éadnie, sprawa jest powa┼╝na. Mia┼éem ma┼éy zamiar skontaktowa─ç si─Ö z w┼éadzami stanicy KKS Warmii w sprawie wsp├│┼épracy, wi─Öc werdykt popieraj─ůcy w┼éa┼Ťciciela restauracji b─Ödzie mi nie na r─Öke. Warto b─Ödzie poszuka─ç tych mocnych plec├│w, innaczej inne stanice mog─ů by─ç zagro┼╝one z tego powodu.
Powrˇt do gˇry
pazaur

Do│▒czy│: 19 Cze 2006

PostWys│any: 08-11-2006, 14:27    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oto odpowied┼║ jak─ů otrzyma┼éem od jednego z kandydat├│w (p. Zbigniewa D─ůbkowskiego) na prezydenta Olsztyna na moje pytanie o jego plany wobec turystyki i sportu w Olsztynie (i regionie) w ┼Ťwietle tego co obecnie wyprawia si─Ö mi─Ödzy innymi z KKS "Warmia".

Cytat dosłowny (przepraszam za kodowanie - takie dostałem i wklejam "na żywca"):
"w moim Programie jeziora olsztyñskie jeziora, sport, a przede wszystkim wychowanie sportowe dzieci i m³odzie¿y, odgrywaj¹ szczeg├│ln¹ rolê. Chcê ¿eby kluby sportowe takie jak KKS WARMIA mia³y szansê dostosowania siê do potrzeb olsztynian. W³adze Olsztyna musz¹ pom├│c tak¿e Pana Klubowi (KKS Warmia nie jest "moim" klubem :D przyp. moje) w tym zadaniu. Baza sportowa i rekreacyjna na Jeziorze Ukiel nie jest dziœ imponuj¹ca, dlatego nie wyobra¿am sobie, likwidacji kolejnej przystani ¿eglarskiej, po to by wybudowaæ w tym miejscu restauracjê. Uwa¿am, i¿ KKS WARMIA ma przed sob¹ szansê stania siê wa¿nym centrum kszta³cenia sport├│w wodnych.
W Programie zawar³em tak¿e swoj¹ wizjê sportu i polityki sportowej w mieœcie, o kt├│rej s¹dzê ¿e jest teraz zupe³nie zaniedbana. W Olsztynie nie powstaj¹ obecnie ¿adne nowe obiekty sportowe, a kluby s¹ pozostawione same sobie. Chcê to zmieniæ poprzez wprowadzenie systemu dotacji dla klub├│w sportowych, co umo¿liwia ustawa o sporcie wyczynowym."

┼╗adnych konkret├│w za to du┼╝o hase┼é i slogan├│w cho─ç chwali si─Ö, ┼╝e chocia┼╝ odpisa┼é. Znaj─ůc ┼╝ycie jest to tzw kie┼ébasa wyborcza, bo we wspomnianym w odpowiedzi programie tak┼╝e nie ma specjalnych konkret├│w. Podobne pytanie zada┼éem innym kandydatom - na odpowiedzi czekam. :D

PostWys│any: 30-11-2006, 15:10    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wybory samorz─ůdowe dawno dobieg┼éy ko┼äca w Olsztynie, jednak nadal nie jest pewna sytuacja z KKS Warmi─ů. Dzisiaj mam zamiar zajrze─ç na zebranie Yacht Klubu Polskiego. Na tym spotkaniu wed┼éug informacji, kt├│re otrzyma┼éem, na tym spotkaniu b─Ödzie komandor Warmii. Postaram dowiedzie─ç si─Ö wi─Öcej na ten temat i przy okazji zobaczy─ç, jaka aktualna sytuacja tam panuje.
Powrˇt do gˇry
Bartosz

Do│▒czy│: 22 Sie 2006
Sk▒d: Olsztyn / Wawa

PostWys│any: 30-11-2006, 17:07    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

G┼éowa napisa│:
Wybory samorz─ůdowe dawno dobieg┼éy ko┼äca w Olsztynie

Czy ja wiem czy to tak dawno... Sprawa ci─ůgnie si─Ö od x lat i nie liczy┼ébym na rozstrzygni─Öcie raptem w ci─ůgu trzech tygodni, szczeg├│lnie gdy w┼éadzia si─Ö w┼éa┼Ťnie zmieni┼éa (b─ůd┼║ nie) Wink
Powrˇt do gˇry
Głowa

PostWys│any: 30-11-2006, 19:42    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartek, ja wiem, ┼╝e ta sprawa ma bardzo d┼éugi przebieg (poczytaj wcze┼Ťniejsze posty). Mia┼éem dzisiaj pogada─ç z komandorem Warmii podczas zebrania Yacht Klubu Polskiego, ale poniewa┼╝ zebranie zacz─Ö┼éo si─Ö z godzinnym op├│┼║nieniem, a ja czas mia┼éem ograniczony, wi─Öc nie uda┼éo mi si─Ö wymieni─ç zdania na ten temat. Jak wiadomo, prezydent miasta zosta┼é ten sam, wi─Öc sprawa jeszcze nie ma fina┼éu. Ja na pewno b─Öd─Ö j─ů ┼Ťledzi┼é na bi─Ö┼╝─ůco.
Powrˇt do gˇry
Bartosz

PostWys│any: 30-11-2006, 20:38    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

G┼éowa, poprostu chodzi┼éo mi o to, ┼╝e niedawno rozstrzygni─Öte wybory raczej nie wp┼éyn─ů na szybkie rostrzygni─Öcie sprawy...
Ahhhhh....
A tak wog├│le, to nie podoba wam si─Ö pomys┼é nowej, ekskluzywnej restauracji nad jeziorem d┼éugim zamiast zatrz─Ösienia jaki┼Ť ┼éupin na wodzie co to psuj─ů widok? Wink

Evil or Very Mad

PEACE Cool
Powrˇt do gˇry
Głowa

PostWys│any: 30-11-2006, 22:57    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisa│:
A tak wog├│le, to nie podoba wam si─Ö pomys┼é nowej, ekskluzywnej restauracji nad jeziorem d┼éugim zamiast zatrz─Ösienia jaki┼Ť ┼éupin na wodzie co to psuj─ů widok?

Powiem ci tyle, dlaczego kosztem klub├│w sportowych ma by─ç poszerzona czyja┼Ť w┼éasno┼Ť─ç. Tam nie tylko siedzibe ma klub kolejowy. R├│wnie┼╝ tam dzia┼éa wiele sekcji i klub├│w ┼╝eglarskich. Po drugie jest to jedna z najbardziej po┼╝─ůdnych baz ┼╝eglarskich, kt├│ra szkoli wielu ┼Ťwi─Ötnych adept├│w sztuki ┼╝eglarskiej, kt├│rzy przynosili Olszty┼äskiemu ┼╗eglarstwu powody do dumy. Dlatego jestem zwolennikiem potrzymania dzia┼éania tego klubu i ┼╝ycze im jak najlepiej.
Powrˇt do gˇry
Bartosz

PostWys│any: 01-12-2006, 09:32    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zauwa┼╝y┼ée┼Ť ironii zawartej w tym zdaniu? Wink
My┼Ťl─Ö dok┼éadnie jak ty. A powiedzia┼ébym, ┼╝e w tej sprawie powinno sta─ç si─Ö dok┼éadnie odwrotnie - zabra─ç Kicerman'owi i da─ç Warmii - ot co Exclamation
Powrˇt do gˇry
Głowa

PostWys│any: 05-01-2007, 15:54    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawa jeszcze nie ucich┼éa, a prasa pisze kolejn─Ö informacje na ten temat. Okazuje si─Ö, ┼╝e s─ů plany, kt├│re nie podobaj─ů si─Ö osobom zwi─ůzanym z stanic─ů OKS. Osobi┼Ťcie niewiele s┼éysza┼éem na ten temat, wi─Öc sprawe postaram si─Ö wybada─ç, rozmawiaj─ůc z tamtejszymi ┼╝eglarzami i kajakarzami. Link do informacji podaje http://www.gazetaolsztynska.pl/?main=15&c=118,3,15704

Na razie traktuje to jako rewelacje prasow─ů, poczekam i dowiem si─Ö na temat tej sprawy czego┼Ť wi─Öcej.

Pozdrawiam

Dodane:
To jednak nie rewelacja prasowa. Informacje potwierdzaj─ůce istnienie sprawy znalaz┼éem na stronie oficjalnej OKS.
Link
http://www.oks.com.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=38&func=selectcat&cat=1
Powrˇt do gˇry
Milan

PostWys│any: 06-01-2007, 16:46    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dodam co┼Ť od siebie:
http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,3829737.html

I pozwole sobie nie komentowa─ç Rolling Eyes
Powrˇt do gˇry
Milan

PostWys│any: 16-04-2007, 11:22    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Niespodziewany zwrot w sporze miasto kontra ┼╝eglarze z przystani Warmii. S─ůd uzna┼é, ┼╝e klub Warmia nadal mo┼╝e korzysta─ç z hangar├│w. Z pomoc─ů ┼╝eglarzom przyszed┼é... ratusz, podpowiadaj─ůc, jak walczy─ç o ich prawa."

http://gazetaolsztynska.wm.pl/?main=15&c=118,3,22146,,4200

Źródło: www.wm.pl
Powrˇt do gˇry
Głowa

PostWys│any: 16-04-2007, 11:38    Temat postu: Re: Sprawa KKS Warmia Olsztyn - ku przestrodze innym klubom Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie wyrok to dobry sygna┼é, ┼╝e nie zawsze ┼╝eglarze staj─ů na straconej pozycji w starciu z urz─Ödnikami. Po drugie ratusz wbi┼é sobie samob├│ja, co mo┼╝e ich du┼╝o kosztowa─ç. Z jednej stronie wsp├│┼éczuje urz─Ödniczce, kt├│ra mo┼╝e przez to straci─ç prace. Szkoda, ┼╝e interesy kilku kolesi musi mie─ç wp┼éyw na rzetelne wykonywanie obowi─ůzk├│w urz─Ödnik├│w.

Z tego miejsca gratuluje skutecznemu działaniu braciom żeglarzom.

Ahoy Exclamation
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> ┼╗eglarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id╝ do strony 1, 2  Nastŕpny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla ka┼╝dego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.