Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Cyfraczek z kategorii Ultra Zoom do 1500 zł ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 08-12-2006, 02:48    Temat postu: Cyfraczek z kategorii Ultra Zoom do 1500 zÅ‚ ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może ktroś mi podpowie?

Zastanawiam się nad OLYMPUSEM SP 500 UZ i SP 510 UZ ale interesujący jest też Fujifilm FinePix S5600.

Czy to prawda że wszystkie OLYMPUSY klasy UZ mają powolny AF w niektórych warunkach oświetleniowych?

Co warta jest matryca 6 mln pix w stosunku do 7.1 mln jeśli efektywne pixele upchane są na tej samej powierzchni ?

No i ostatnia sprawa- aktualnie panuje moda na "pchanie" do aparatów klasy "zaawansowany kompakt" dużego zakresu ISO np do 1600. Co to w praktyce daje? Czytałem że to pic na wode.

Stabilizacja obrazu często odbije sie "ziarnistościa fotek"/"szum cyfrowy". Czy warto skupiać się na tej funkcji mając perspektywę wyższych kosztów za taki bajer?

Może jakieś propozycje?

Achaaaaa
jestem posiadaczem OLYMPUSAM C 765 UZ którego podstawową wadą jest niemożnosc stosowania "paluszków" gdy wyczerpą się akumulatory (moje akumulatorki są kształtu pudełka od zapałek).
Mam do mojego "olka" karty pamięci XD picture. Jak sprzedam starego cyfraka to chciałbym aparacik na karty XD.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 12-12-2006, 02:55    Temat postu: Re: Cyfraczek z kategorii Ultra Zoom do 1500 zÅ‚ ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to chyba dużego wyboru nie masz . sam odpowiedzaileś sobie na swoje pytanie Smile
karty xD i paluszki jako zasilanie ma własnie min. fujifilm 5600 moze to i mało znana firma , ale widzę ze coraz wiecej ludzi sie przekonuje do ich produktow , po prostu maja konkurencyjna cene do jakichs lepszych firm , a niekiedy nawet i wiecej ustwień i lepsze parametry.
Co do ISO 1600 to nie jest zaden bajer , wrecz jest pomocne przy robieniu zdjęc w slabo oswietlonych miejscach , te ziarnistości też moga dodać uroku robionym zdjeciom , a szumy kiedyś widzialem porównanie szumów na iso 800 i fujik wypadl lepiej niz jakiś chyba canon czy cos w tym stylu.A tak wogóle to fuji juz robi inny model aparatu z ISO 3200 Shocked
Ale wybór i tak należy do ciebie, jakby co to mozesz jescze pytać bo mam kilka fujików w zasiegu ręki.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group