Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Jaką lustrzankę Cyfrową kupić?
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 09-12-2006, 15:20    Temat postu: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

J/W napisałem ma takie właśnie pytanie. Wcześniej zastanawiałem się nad Nikonem D80, który wygląda tak:




Ponieważ jego cena jest spora, chętnie poznam inne oferty dobrych aparatów cyfrowych.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez GÅ‚owa dnia 09-12-2006, 16:34, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 09-12-2006, 16:27    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę że na dzień dzisiejszy zakup lustrzanki zależy głównie od tego ile kasy chcesz poświęcić... Wszystkie lustrzanki które teraz są na rynku dają dobry obraz, także konkretny model nie jest jakoś kluczowo ważny. Taka moja opinia. Ten nikon d80 jest bardzo dobry. Ze swojej strony proponowałbym Ci coś tańszego - zaoszczędzoną kasę możesz odłożyć na jakiś obiektyw, bo głównie od niego zależy ostrość obrazu, kontrasty, szczegółowość. Wstępnie pomyśl nad nikonem d50, lub canonem 400d.

Jeszcze jeden adresik:
www.fredmiranda.com
masz tu opinie na temat konkretnych aparatów, można co nieco wywnioskować Smile
Powrót do góry
Pepech
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 28 Mar 2006
Posty: 57
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 21-02-2007, 23:24    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaczynam zbierać kasę na jakąś lustrzankę, chciałbym coś kupić jak pójdę na studia i zapisać się do koła foto.
Widziałem ostatnio tanie Nikony, np. D70s. Stary, ale chyba wciąż dobry model. Tylko naprawdę dobre szkło kosztuje drugie tyle Very Happy
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-02-2007, 22:29    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

d70s jest niezły. U nas miały go chyba ze trzy osoby, nikt raczej nie narzekał. Zdjęcia wychodzą ładne. Aparat jest szybki (od razu po zrobieniu widać zdjęcie, u mnie np. trzeba czekać ze 2 sek - wkurzające) i dobrze leży w dłoni.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 12-08-2007, 01:02    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc i na mnie nadszedł czas Twisted Evil
Ten zakup odkładam już chyba 3 lata i nie mam zamiaru dłużej czekać.

Mam zamiar kupić sobie porządny aparat, z możliwością ustawień full manual. Musi mieć regulowany zoom i ostrość na pierścieniu, no i ogólnie być cacy Smile Raczej przeznaczony do robienia zdjęć plenerowych (krajobrazy, natura). I co ważne musi dobrze oddawać kolory.

Właściwe na placu boju pozostały dwa modele:
1) Panasonic Lumix DMC-FZ50
2) FujiFilm FinePix S9600

Zawsze "chorowałem" na panasonica, już w tamtym roku miałem kupować FZ30.
Z tego co czytałem, to największym problemem w obecnej 50tce są szumy. Niestety są dość spore Sad Jednak wiele osób twierdzi, że aparat jest bardzo dobrym wyborem dla osób początkujących, a przecież szumy da się zredukować na komputerze. Ważną rzeczą jest również to, że aparat współpracuje z kartami SD (mam dwie w domu), natomiast Fuji tylko z XD. Do tego jak patrzyłem na porównanie zdjęć z FZ50 i S9600 to wygląda, że panasonic lepiej oddaje kolory.
Porównanie zdjęć z obu apratów (starsza wersja fuji):
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/page13.asp

Czy Lumix, mimo złych opinii na forach internetowych, będzie dobrym wyborem?

Pomożecie? Wink
Powrót do góry
Pepech
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 28 Mar 2006
Posty: 57
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 17-08-2007, 16:13    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po doświadczeniach z aparatem Panasonic FZ-8 zdecydowałbym się raczej na Fuji. Niby ze sprzętem wszystko OK, ale np tryb wysokiej czułości kompletnie bezużyteczny.

Nie mam w tej chwili siły na przedstawianie rzeczowych argumentów, ale bierz Fuji, tym bardziej że wydaje się być tańsze.

Fuji ma szerokokątne szkło (od 28 mm - bardzo przydatne), działa na 4 paluszki (dla mnie rewelacja, polecam ładowarkę GP Smart 2 Smile ), jest minimalnie nowsze, a i w karty xd nie musisz się pakować bo wygląda na to, że obsługuje CF.

Pozdrawiam - w razie pytań odpisz.

Pepech
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-03-2008, 00:08    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W końcu sytuacja z kasą zaczyna mi się klarować i zamierzam zakupić lustrzankę cyfrową, tylko nie wiem jeszcze jaką. Na zakup chce maksymalnie przeznaczyć 2 tysiące złotych, przy czym chce zakupić specjalną obudowę ochronna, dzięki której mógłbym robić zdjęcia nad, a nawet pod wodą. Ponieważ jestem zadowolony z Nikonów, to raczej nie będę zmieniał firmy, ale do końca sam nie wiem, jaki konkretnie zakupić. Na pewno będzie mi również potrzebny do robienia materiałów z koncertów.

Przy okazji poszukuje również sklepu z profilem dla fotografów, bo nie zamierzam kupować aparatów w niepewnych miejscach.

Pomóżcie.
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-03-2008, 00:41    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

coÅ› sobie bez problemu wybierzesz, tak na szybko:

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/filtr/_283_9076

Jak coś mi się jeszcze nasunie to dam znać. Pomyślałbym też nad którymś z pentaxów - ze względu na wbudowaną stabilizację.

Z obudową podwodną może być kłopot ze względu na koszt, ok 5000zł lub więcej (cholera wie skąd takie ceny). Są też specjalne wodoszczelne pokrowce:

http://www.pstryk.pl/browse:85/mi%C4%99kkie+pokrowce+wodoszczelne

ale też nie ma szału z cenami.
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 23-03-2008, 11:50    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michu C napisa³:
Są też specjalne wodoszczelne pokrowce:

http://www.pstryk.pl/browse:85/mi%C4%99kkie+pokrowce+wodoszczelne

ale też nie ma szału z cenami.


Co sądzisz o jakości takiego pokrowca? Trochę strach wkładać tam moją
nową lustrzanczkę jak to się by miało rozlecieć...

2 tygodnie temu kupiłem Canona 40D + Sigmę 18-200 OS, może teraz
powininem trochę więcej pochodzić na Wasze koło fotograficzne, co by
się nauczyć z tego sprzętu korzystać Wink Na razie byłem tam raz, i
chyba wyjątkowo źle trafiłem, jakiś Pan siedział i nawijał przez parę
godzin o prawie... Trochę się boję iść tam drugi raz :->
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-03-2008, 12:12    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem okazji widzieć, jak robiono zdjęcia w pokrowcu wodoszczelnym. Było to na targach Wiatr i Woda i wszystko tam dobrze szło, a nie widziałem po minie właściciela, że jest zaniepokojony przelaniem Wink
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-03-2008, 22:49    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrygiel napisa³:

Co sądzisz o jakości takiego pokrowca? Trochę strach wkładać tam moją
nową lustrzanczkę jak to się by miało rozlecieć...


ja bym nie kupił - obawiałbym się o sprzęt Smile Jeżeli faktycznie kręciłaby mnie fotografia podwodna to zainwestowałbym w obudowę.

wrygiel napisa³:

2 tygodnie temu kupiłem Canona 40D + Sigmę 18-200 OS, może teraz
powininem trochę więcej pochodzić na Wasze koło fotograficzne, co by
się nauczyć z tego sprzętu korzystać Wink Na razie byłem tam raz, i
chyba wyjątkowo źle trafiłem, jakiś Pan siedział i nawijał przez parę
godzin o prawie... Trochę się boję iść tam drugi raz :->


Myszki są specyficzne, raczej nie nauczysz się u nas obsługi aparatu. Idziemy w kierunku dyskusji o zdjęciach i ogólnie o pomysłach i inspiracjach. Najlepiej przyjdź z własnymi zdjęciami indywidualnie do Janusza, nie ma z tym żadnych trudności, a to może dużo dać.

W poniedziałki są chyba jakieś zajęcia z teorii, ale raz byłem i szczerze mówiąc prowadzono je dość chaotycznie - nie polecam Smile
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 24-03-2008, 14:08    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michu C napisa³:
Myszki są specyficzne, raczej nie nauczysz się u nas obsługi aparatu. Idziemy w kierunku dyskusji o zdjęciach i ogólnie o pomysłach i inspiracjach.

To może i lepiej, że nie mówicie o obsłudze, bo mogłoby być nudno. Ja
mam problemy z przestawieniem się na lustrzankę, bo duuużo łatwiej mi
się wyszukiwało dobre światło w EVFie (electornic view finder) niż w
lustrzankowym VFie (niśt-electronic). Mam nadzieję, że się przestawię,
bo póki co ten mój nowy zakup w ogóle mnie nie cieszy Sad
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 26-03-2008, 12:06    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrygiel napisa³:
[, może teraz
powininem trochę więcej pochodzić na Wasze koło fotograficzne, co by
się nauczyć z tego sprzętu korzystać ;) Na razie byłem tam raz, i
chyba wyjątkowo źle trafiłem, jakiś Pan siedział i nawijał przez parę
godzin o prawie... :->

Wojtek to jest takie kółko róźańcowe?kiedy i gdzie;-))
to się może poznamy live;-)))
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 26-03-2008, 18:20    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

orsini napisa³:
Wojtek to jest takie kółko róźańcowe?kiedy i gdzie;-))
to się może poznamy live;-)))

:)

Cytując SMSa od Beaty X, nazwiska nie poznałem póki co niestety (może
tu gdzieÅ› jest pod jakimÅ› tajemniczym nickiem?) ;)

"...poniedziałki i środy o 19.00 - ul. Żołnierska 14c (obok bratniaka)
i nie wystrasz się gdy Cię pan prowadzący zajęcia nazwie 'myszką' - on
już tak ma"

No i podobno ogólnie bardziej się opłaca chodzić w środę ;)

A co do poznawania się to w razie czego możemy też wybrać się z
różańcem w plener :->
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 27-03-2008, 08:23    Temat postu: Re: JakÄ… lustrzankÄ™ CyfrowÄ… kupić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha dzięki
czyli z panem PajÄ…kiem;-)))) on ma taki dziwny wzrok o taki: :shock:
;-)))))))
to ja dziękuję.
Ktoś może zna jakieś inne kluby foto w Olsztynie godne polecenia?
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group