Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Szlakomania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWys³any: 14-03-2007, 22:51    Temat postu: Szlakomania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kazda gmina i wies stawia sobie za cel wyznaczenie kilku szlaków turystycznych. Zastanawiam sie czy to ma jakikolwiek sens. Czy nie chodzi w tym wszystkim o odfajkowanie jakiegos działania dla rozwoju turystyki. Czy naprawde istnieje zapotrzebowanie na znakowane w takiej liczbie szlaki ? Szczerze mówiąc rzadko zdarza mi sie gdziekolwiek wedrować szlakami znakowanymi (poza obszarami górskimi). Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
_________________
Maniek
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 14-03-2007, 23:36    Temat postu: Re: Szlakomania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kilka razy chodziłem szlakami "u nas" ale prawdę powiedziawszy to o ile w górach jest wymóg chodzenia po szlakach to w lesie mogę sie wykazać kreatywnością i chodzić po wszystkich zadupiach- gdzie mnie oczy poniosą.

Jesli gminy to odfajkowują to już lepiej byłoby oznaczyc pewne szczególne miesjca same w sobie. Postawic jakaś tablice informacyjną. Coś odnowić pomalować. Mówie tu o wyróżnieniu "perełek" jakich pełno gdy idziemy prze kolejna wieś i miasteczko.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 15-03-2007, 08:14    Temat postu: Re: Szlakomania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stworzenie szlaku to pierwsza sprawa... nastepny problem to utrzymanie (konserwacja) szlaku przez długie lata... no i pytanie czy te szlaki znakują (odnawiają) fachowcy? za tym wszystkim idzie jakosc szlaków
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 15-03-2007, 09:05    Temat postu: Re: Szlakomania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szlaki turystyczne są wyznaczane przeważnie w każdej gminie z celu ściągnięcia turystów, którzy zostawią pieniędzy za niektóre usługi. Również większość imprez turystycznych jest opierana o istniejące szlaki, ponieważ ułatwiają osobom niedokładnie obeznanymi z mapami poruszanie się po terenie.

Osobiście dla mnie nie ma specjalnego znaczenia, czy przemieszczam się szlakiem turystycznym czy nie, interesuje mnie możliwe szybkie dotarcie do punktu przeznaczenia, jakie założyłem na trasie. To chyba mam po Harpaganie, bo na tej imprezie bardzo trudno o szlak, a nawet, jak by był, to może wydłużyć trasę.
Powrót do góry
Jeffcia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 24 Kwi 2006
Posty: 62


PostWys³any: 08-04-2007, 21:31    Temat postu: Re: Szlakomania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydje mi się, że w głównej mierze jest to faktycznie tylko odfajkowanie zainteresowania turydtyką, choć nie zawsze...
Co do znakowania szlaków, to jest to rzecz brdz przydatna... Ja np. dość dobrze znam ścieżki koło mojego domu, ale np. jak idę z kimś znajomym na spcer, to czuję się pewniej idąc po szlaku, bo wtedy nie muszę się bać, że się np. gdzieś z kimś zagadam i ne będę wiedziała gdzie jestem...
Jak jestem na obcym terenie jest to po prostu znaczne ułatwienie wędrówki.
Jeśli chodzi o konserwację, to szkoda, że jakoś gminy nie garną się później do dofinansowania na znakowanie tych szlaków...
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group