Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Wodnej KILWATER
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aparatka;]
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 36
Skd: z nienacka

PostWysany: 20-03-2007, 12:58    Temat postu: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Głowa załatwił już super śmigające jachciki, słońce i duużoo bursztynowego (mam nadzieję) więc nie ociągać się, nie zastanawiać, nie jąkać! Tylko pakować gitarrę, flety, dobry humorr i ruszać z nami na podbój Mazur!!! I mazurskich tawern Twisted Evil
_________________
always on the run...
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 22-03-2007, 09:21    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam cały czas trenuję repertuar więc gitary nie mogę jeszcze spakować. ;) Flety? To ktoś w składzie rejsowym grywa na tych wynalazkach?
Co do tawern mazurskich to szkoda tylko, że sztynorckiej "Zęzy" już nie ma. :( Nigdzie na Mazurach nie było takiego klimatu i takich imprez jak tam.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 22-03-2007, 10:07    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na razie nie mam możliwości ćwiczyć gry na gitarze, bo 2 struny mi poszły, głównie z basu, a po drugie, ponieważ ostatnio głównie wykorzystywałem palce do obsługi klawiszy i telefonu, to będę musiał je porządnie rozciągnąć. Szkoda, że nie ma bębnów, to trochę grałem na tych instrumentach. Fletu za bardzo nie lubię, ale mam go w domu. Jak ktoś umie grac, to mogę zabrać. Szkoda, że nikt nie wspomniał o perkusji. Trochę grywałem na tym instrumencie, ale nie było to dużo, więc raczej bym kaleczył sprawę.

A kiedy zlikwidowano "Zęzę" Question Z reguły pływałem po innych akwenach, niż Mazury, wyjątkiem była ostatnia Wama 2006 pod koniec maja. Jak nocowaliśmy z Sztynorcie, było wyjątkowo głośno. Żeglarze nieźle na gitarce śmigali, choć głównie dominował repertuar Mietka Folka, ale było bardzo klimatycznie.
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 22-03-2007, 12:03    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Struny jakie konkretnie? Ostatnio zmieniałem komplet w akustyku i starych nie zdążyłem wyrzucić - basowe struny (metalowe) mam wszystkie więc jakby co, to mogę poratować (Zużyte ciut więc brzmieć porządnie raczej nie będą, ale na bezrybiu...). Jakieś nylonowe struny też chyba gdzieś mam. W domu wala mi się też tin whistle i drumla - mogę zabrać.

"Zęzę" zlikwidowano w zeszłym roku. Nie wiem dokładnie kiedy, ale jak pływałem pod koniec września to już jej nie było. Mają na jej miejscu zrobić ekskluzywną winiarnię. Ogólnie Sztynort wyglądał jak jeden wielki plac budowy. Zamiast "Zęzy" (tej w starym, zabytkowym budynku gospodarczym) była "Zenza", taki barako-namiot. Niby też można powyć szanty i wypić piwko, ale to już nie to samo.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 22-03-2007, 13:05    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konkretnie trudno mi powiedzieć, bo ostatnio nie pamiętam, gdzie poszczególne struny są położone i jak są liczone, jak przypomnę sobie, napisze. Na pewno nie są to struny metalowe, tylko nylonowe.

Przy okazji trzeba jeszcze kilka rzeczy zrobić: czyli dostać mapy (postaram się z PTTK wypożyczyć. Trzeba będzie mieć bardzo dokładną mapę Śniardw, ponieważ nie raz słyszałem opowieści moich znajomych, że niektórzy nie raz o kamienie na dnie zahaczali i było naprawdę nie wesoło.

Przy okazji wstępnie rozmawiałem z kilkoma osobami i zrobimy przed Mazurami małą rozpływkę jachtami w Olsztynie. Moim zdaniem idealnym miejscem na żaglowe szaleństwo będzie jez. Ukiel. Wstępny termin to 15 kwietnia, godz. do ustalenia. Stanice, jaką proponuje wynająć Omegę (idealna łódka treningowa moim zdaniem) ze stanic Warmii, lub OKS. Ceny w stanicy Juvenii na dzień dzisiejszy nie znam, u harcerzy na Bryzie jest drogo. Decyzje jednak, gdzie i kiedy popłyniemy na rozgrzewkę podejmiemy wspólnie na spotkaniu klubowym. Tam również ostatecznie dobierzemy obsadę łodzi i będziemy ćwiczyć na Ukielu i płynąc na Majówce.
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 22-03-2007, 14:21    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dobre, żeglarskie (batymetryczne) mapy Mazur, na pewno zabiorę. Jeśli chodzi o Śniardwy to bardziej niż o kamienie martwiłbym się o pogodę, bo tam z pięknej sielanki w ciągu piętnastu-dwudziestu minut potrafi się zrobić "minisztorm" (tak 5-6B), z wredną falą i dość gwałtownymi szkwałami. Jak się nie zarefuje odpowiednio wcześnie żagli to zaczyna się ciężka walka. Można też ugrzęznąć na Śniardwach przez zmianę pogody nawet na jeden - dwa dni. Po prostu jak się rozwieje to strach wypływać.
Na kamienie trzeba uważać jak się podpływa blisko brzegu, poza farwaterem i przy podchodzeniu do wysp (Czarci Ostrów zwłaszcza). Większość kamieni na Śniardwach jest nieoznaczona, a na mapach są naniesione tylko ogólne pozycje obszarów gdzie występują głazy, ale też nie wszystkich. Najprostsza recepta to pływać z człowiekiem na "oku", uważać, trzymać się farwateru i nie kozaczyć. ;) Prawdę mówiąc jeszcze na kamienie na Śniardwach nie zdarzyło mi się wjechać (na Mamrach i owszem :P), ale z pogodą tam zawsze były przygody.

Tak na marginesie - jest zaplanowana jakaś ogólna trasa?
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 22-03-2007, 18:36    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pazaur napisa:
Tak na marginesie - jest zaplanowana jakaś ogólna trasa?


Trasa moim zdaniem powinna wyglądac tak:
Start/Meta: Bystry koło Giżycka:
Giżycko - jez. Niegocin - jez. Boczne - jez. Jagodne - jez. Szymoneckie - jez. Mioduńskie - jez. Tałtowisko - jez. Tałty - Mikołajki - jez. Mikołajskie - jez. Bełdany - Kamień - jez. Śniardwy - Czarci Ostrów - jez. Seksty - jez. Roś - Pisz - powrót nad Jezioro Niegocin (przy odpowiednim wietrze zaliczamy w drodze powrotnej Ryn) - jez. Kisajno - jez. Dajny - jez. Mamry - Węgorapa - Węgorzewo - (przy dobrych warunkach oglądamy albo bunkry w Mamerkach, lub kanał Mazurski, albo zawitamy na Łabędzi Szlak) - Sztynort - powrót do Giżycka

Oczywiście to tylko moja propozycja, więc będę otwarty na wszelkie sugestie. Jednak uważam, że trasa jest ciekawa i myślę, że wyrobimy się z wykonaniem trasy.

W porządne mapy powinna być wyposażona każda z łodzi, więc trzeba będzie pokombinować na tym polu. Co do ostatecznego kształtu trasy, oraz o innych sprawach, typu podział na załogi itd., ustalimy na spotkaniu, najlepiej przed świętami Wielkanocnymi.

ahoj Exclamation
Powrt do gry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 23-03-2007, 00:52    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Haneczko a jak bedziecie tak pływac do zajedziesz drogą wodną do walentynki:)na ginessa??Smile Wink
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 23-03-2007, 13:40    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym realizował ten wariant:
Pazaur napisa:
1. Dojazd. Mamy 2 samochody. Pakują się do nich kierowcy (Przemek i Ja) + sternicy + zaopatrzeniowiec + bagaże (ile się da). Reszta dojeżdża pociągiem do Giżycka. Sternicy w międzyczasie odbierają jachty, zaopatrzeniowiec robi zakupy i czekamy na resztę (samochodami podskoczyć na dworzec PKP w Giżycku i podwieźć niezmotoryzowaną ekipę).
[/quote]

Na serwisie szanty.art.pl dowiedziałem się, że podczas weekendu majowego na Mazurach odbędzie się kilka koncertów. Dziwnym zbiegiem okoliczności będziemy według propozycji trasy właśnie w pobliżu i pomyślalem sobie, że może na jeden z koncertów zawitamy. O to one:

Data 01.05.2007 r. (wtorek)
Sztynort – ODN w Sztynorcie
-----
Data 03.05.2007 r. (czwartek)
Sztynort – A.Korycki D.Żukowska w Sztynorcie
-----
Data 04.05.2007 r. (piątek)
Węgorzewo – EKT-Gdynia w Tawernie Keja
-----
Data 05.05.2007 r. (sobota)
Sztynort – EKT-Gdynia w Sztynorcie

źródło informacji: http://szanty.art.pl/imprezy/

Tak na marginesie pytanie do Pazaura - jakie głównie pieśni znajdują się w twoim repertuarem. W razie czego przyda się zrobić śpiewnik ogólny dla uczestników, żeby każdy wiedział, co będzie ewentualnie śpiewane.


Ostatnio zmieniony przez Głowa dnia 06-11-2007, 22:31, w caoci zmieniany 2 razy
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 23-03-2007, 14:25    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

EKT w "Kei". Już mi się podoba. :D

Repertuar? Hmmm... A co chcecie? ;) Dobra, poważniej teraz:
Dużo tego. Sporo szant i pieśni żeglarskich/turystycznych (z naciskiem na żeglarskich), trochę kabaretowo-innych (jakiś Kaczmarski, jakiś Czerwony Tulipan, Grotowski-Zwierzchowska), kilka ballad folkowych, trochę "pieśni masowego rażenia" typu "Whisky", "Wehikuł Czasu" itp. Gdy czegoś nie znam, to zwykle jak ktoś pociągnie melodię to da się akompaniament dorobić zwłaszcza jeśli są akordy.
Gdzieś na kompie miałem śpiewnik w Wordzie przygotowany kiedyś w przypływie zapału - poszukam. Zazwyczaj też wożę jeden albo dwa śpiewniki szantowe więc jakieś teksty będą.
Uprzedzam, że śpiewam raczej kiepsko i głównie wtedy gdy nie mam innego wyjścia. Zwykle robię za tego usiłującego grać a wyje kto inny. ;)

Możemy też zawsze urządzić sobie przedrejsowe, kameralne spotkanie, przywlec instrumenty (co tam kto ma) i spróbować coś poskładać. Jak macie jakieś swoje ulubione kawałki to chętnie się nauczę. :)
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 23-03-2007, 15:20    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Większość piosenek się zgadza, ale na wszelki wypadek chętnie zapoznam się z twoim śpiewnikiem. Jestem zwolennikiem zrobieniu kilku spotkań przed rejsem, żeby ludzie mogli się wzajemnie poznać. Proponuje zorganizować spotkanie gitarzystów, którzy spokojnie bez zbędnego hałasu poćwiczą wspólnie repertuar, ba, w razie potrzeby zagra się razem.
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 27-03-2007, 14:01    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proponuje zorganizować spotkanie gitarzystów, którzy spokojnie bez zbędnego hałasu poćwiczą wspólnie repertuar, ba, w razie potrzeby zagra się razem.

Jestem za. Zawsze fajnie sobie znaleźć jakiś pretekst do pogrania. :D Śpiewnik podeślę dziś lub jutro (zależnie od stopnia mojego rozleniwienia ;) ) na maila.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Skd: Olsztyn

PostWysany: 27-03-2007, 16:20    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pazaur no bez przesady, nie bądź taki samokrytyczny. Ładnie śpiewasz, To powiedziałam ja MaLeNkA Smile A ja się znam na śpiewaniu Very Happy To fajnie będziecie mieli na tym rejsie... Mnie zżerają finanse ostatnio Sad
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrt do gry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 53
Skd: Olsztyn

PostWysany: 28-03-2007, 12:46    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż, nie wypada mi się z autorytetem spierać więc pozostaje tylko się zgodzić. Tyle, że teraz całą moją zasłonę dymną diabli wzięli. ;) Mimo wszystko jednak wolę grać niż śpiewać. Zwłaszcza, jeśli jest dobry wokalista w okolicy. :D

PS: A dla spragnionych wody widok z kamery na marinę (i okolice) w Mikołajkach. Pojawiły się pierwsze żaglówki na wodzie - sezon się zbliża. :) ("Idzie sobie wiosna, słychać świergot ptaka...")
http://www.osprzetzeglarski.com.pl/index.php?a=1
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 03-04-2007, 12:35    Temat postu: Re: ejj Ludziska!!! szykować się do majófffki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fotki będą wydawane jutro o 18 w PTTK.

pazaur napisa:
Jestem za. Zawsze fajnie sobie znaleźć jakiś pretekst do pogrania. Very Happy Śpiewnik podeślę dziś lub jutro (zależnie od stopnia mojego rozleniwienia Wink ) na maila.


Spotkanie będzie potrzebne, żeby ekipa zapoznała się wzajemnie, jak również załatwimy kilka ważnych spraw na tym spotkaniu, między innymi umówimy się co do wypadu na przystań w Olsztynie w celu przypomnienia sobie elementy sztuki żeglarskiej. Mam w domu żeglarską line, na której ćwiczę węzły, żeby nie wyjść z wprawy i od razu pokaże się podstawy prac bosmańskim osobom, które jeszcze nie pływały na jachtach. Również spotkanie grajków można zrobić. Wstępny termin zostanie podany przed świętami, żeby ludzie mogli sensownie czas rozplanować.


Ostatnio zmieniony przez Głowa dnia 06-11-2007, 22:32, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Wodnej KILWATER Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group