Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

zwiÄ…zki srebra w fotografii -----> POMOCY!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Jeffcia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 24 Kwi 2006
Posty: 62


PostWys³any: 29-04-2007, 14:27    Temat postu: zwiÄ…zki srebra w fotografii -----> POMOCY!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, które generalnie powinno być skierowane do kogoś, kto paprze się przede wszystkim w fotografii czarno-białej i wie z jakimi odczynnikami ma dokładnie doczynienia. Otóż piszę pracę semestralną z zastosowania związków srebra w fotografii czarno-białej. Najważniejsze są dla mnie informacje jakie z tych związków są używane i na jakim etapie "produkcji" zdjęć. Błagam o pomoc!!
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 29-04-2007, 15:21    Temat postu: Re: zwiÄ…zki srebra w fotografii -----> POMOCY!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja piszę magisterke: "Fotografia jako materiał dowodowy w kryminalisyce" Koncze I rozdział o historii zagadnienia. Jak dojdę do procesów fotochemicznych itd to dam znać. Napewno beda jakieś materiały ale puki co mam ogrom ksiażek i ogarniam zagadnienie po koleji.

Jakbym znalazl to pomogÄ™.

...a puki co może Michu C ?
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Jeffcia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 24 Kwi 2006
Posty: 62


PostWys³any: 30-04-2007, 12:03    Temat postu: Re: zwiÄ…zki srebra w fotografii -----> POMOCY!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jak dojdziesz do tego tematu, to naprawdę fajnie by było jakbyś się podzielił, bo niestety ja ugrzęzłam przy otrzymywaniu lustra srebrnego i w zasadzie jest to jedyny proces, jaki mi się z tym wszystkim kojarzy...;/
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 30-04-2007, 12:20    Temat postu: Re: zwiÄ…zki srebra w fotografii -----> POMOCY!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A masz może "Tablice chemiczne" wyd. adamantan (takie różowe, co ma Gacuś)?
Jeśli masz to spójrz na stronę 312 (może dużo informacji nie ma, ale zawsze coś), jeśli nie to poproś wyżej wymienionego osobnika o zdjęcie Wink Ja niestety nie mam ani skanera ani aparatu Sad
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 03-05-2007, 22:26    Temat postu: Re: zwiÄ…zki srebra w fotografii -----> POMOCY!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ufff o tym są całe książki... Używane są halogenki srebra jako składniki emulsji fotograficznej - czyli tego czym pokryte są klisze oraz papiery foto. I to one warunkują powstanie obrazu ze względu na swą światłoczułość. W weekend wyskrobię coś bardziej rzetelnego.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group