Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

OPINIA: Plecak trekkingowy BERGSON Broad Peak 90

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
rambo
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 27
Sk±d: olsztyn

PostWys³any: 01-05-2007, 11:37    Temat postu: OPINIA: Plecak trekkingowy BERGSON Broad Peak 90 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plecak kupiłem około 3 lata temu. Poprzedni nabytek z LEADER PRICE'a nie był wystarczający. Pożyczanie od koleżanki ALPINUSA przyspieszyło tylko moją decyzję o zakupie plecaka. Miał być wygodny, duży, wytrzymały i za przystępną cenę. Wybór padł na produkt marki BERGSON, o której wcześniej nie miałem pojęcia. Sprzedawca przekonał mnie kilkoma szczegółami, o których opowiem w dalszej części recenzji.
...a teraz do rzeczy:

Wady:
- mechacenie się wyściółki pasa biodrowego (wewnętrzna strona),
- "ciut" przykrótkie troki (paski na obu bokach plecaka do mocowania osprzętu),
- brak pełnego otwarcia kieszeni na klapie,
- po 3 latach szelki tracą swoja miękkość,
- bardzo śmieszny wygląd po całkowitym spakowaniu (nie ma żadnego kształty),
- brak ekspandera (gumka do mocowania kasku etc.) na froncie plecaka,
- brak pokrowca przeciwdeszczowego.

Zalety:
- bardzo wygodny system nośny (spokojnie starcza dla każdej wysokiej osoby- płynna regulacja, całość opiera się na 2 profilowanych, aluminiowych listwach nośnych, które można wyjąć),
- długie szelki, które kończą się w połowie korpusu a nie wrzynają się końcami w pachy,
- pętle na dłonie zaczepione na wysokości obojczyków, które pozwalają na zmianę pozycji rąk w czasie marszu- z wiszących na ugięte,
- bardzo wytrzymały materiał DURONT DIAMOND ripstop,
- wzmocnione dno plecaka i wierzchnia część klapy gumowanym materiałem (całkowicie nieprzemakalnym),
- markowe zamki (YKK), klamry (Duraflex), które do tej pory nie zawiodły,
- duże kieszenie kompresyjne na obu bokach plecaka, - komora główna przedzielona na dwie części (dostęp od góry i dołu),
- rewelacyjna kieszonka na 0,5 litrowa butelkę z lewej strony plecaka w dolnej części,
- obszerne elastyczne kieszonki na dole plecak,
- kieszenie na klapie na wewnętrznej i zewnętrznej stronie,
- przystosowanie do systemu CAMELBAK (bukłak z woda mocowany wewnątrz plecaka z poręczną rurka do picia w trakcie marszu),
- ekspander (gumka do mocowania kasku) i szpejarki w widocznym kolorze na froncie plecaka (do mocowania sprzętu wspinaczkowego- szpeju),
- dwie pętle na czekan lub kije teleskopowe,
- regulowana pojemność o dodatkowe 10 litrów minimum,
- duuuuuuuuuuuża pojemność (nigdy go nie zapakowałem na maxa!!!),
- BEZAWARYJNY Smile (odpukać).

Podsumowanie:
Do zakupu skusiły mnie ponad standardowe wyposażenie, które nie występowało ówcześnie w innych modelach tej półki cenowej. Dodatkowa zniżka, jaką uzyskałem sprawiła, że cena stała się bardziej przystępna, ale za swoją cenę początkową również jest wart zakupu. Obecnie model ma zmieniony system nośny, który jednak mnie nie przekonuje zaś zmodyfikowany pas biodrowy i szelki są wygodniejsze. Polecam szczególnie wysokim osobom, które mają dosyć dużo krzepy lub muszą odciążyć swoje drugie połowy w noszeniu kosmetyczek. Poza początkowym zużyciem szelek, będzie służył, przez co najmniej tyle lat ile ma.

- JarosÅ‚aw „rambo” Minczewski
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group