Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Gdzie w Mazury? Prośba o rady i wskazówki
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Zabytki, przyroda i ciekawe miejsca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
z_maria



Do³±czy³: 23 Lip 2007
Posty: 2


PostWys³any: 23-07-2007, 13:39    Temat postu: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, jestem dziewczyną z gór, dokłądnie z Karkonoszy i od zawsze marzylam aby wybrać się w Mazaury. W te wakacje mam okazję ziścić swoje marzenie lecz nie do końca wiem jak i gdzie wrato pojechać. Możliwości i miejsc jest tak dużo, iż cięzko jest mi się zdecydować i wybrać coś konkretnego zwlasza ze jedynym moim żródlem informacji są strony internetowe i flodery. Niestety nie znam tez nikogo, kto znałby Mazury lub był tam i móglby mi polecić jakieś konkretne miejsce. Plan jest taki, że chaiałbym wybrać się z grupką 5-7 znajomych poleniuchowac nad wodą i poobcować z warminsko-mazurska przyroda jednakże kontakt z takimi rozrywkami jak puby i cluby bylby tez pozadany. Jeśli chodzi o noclegi to domek letniskowy lub prwatne kwatery. Aha i jeszecze nasze fundusze sa raczej obliczane w kategoriach studenckich . więc jesli ktos zna Mazury byla tam i może mi pomoc udzieli jakis dobrych rad i wsakzówek to bardzo, bardzo prosze.
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-07-2007, 16:07    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze IÅ‚awa - pole namiotowe przy Jez.Jeziorak
albo Gizycko - i tu albo pole namiotowe albo nocleg w Twierdzy Boyen

jest tez duzo niedrogich gospodarstw agroturystycznych...

jak wybierzesz sobie miejsce to moge podpowiedziec co warto zobaczyc

jedziecie samochodem? czy rowery zabieracie?
Powrót do góry
z_maria



Do³±czy³: 23 Lip 2007
Posty: 2


PostWys³any: 23-07-2007, 21:32    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowaliśmy się na Giżycko a nasz transport to pociąg wiec niestety raczej nie bedziemy brac ze soba rowerów :wink:
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 24-07-2007, 21:30    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do pociągu można zabrać i rower. wiem że niektóre połączenia nawet maja specjalne wagony na rowery, a dodatkowy bilet na rower to tylko kiilka złotych Wink
Powrót do góry
Premnathan
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 12 Kwi 2007
Posty: 72
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 30-07-2007, 13:04    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy nie piszę za późno, ale odpowiem.
Na pierwszy raz Giżycko to chyba najlepszy wybór, a już na pewno jeden z najlepszych. Są bezpośrednie pociągi z Wrocławia, któryś z nich powinien mieć wagon do przewozu rowerów. Jeśli nie, to w Giżycku powinna znaleźć się wypożyczalnia.
Co polecam:
- W Giżycku oczywiście Twierdza Boyen.
- Kompleks Mamr, szczególnie południowa część z Darginem, Kisajnem i Dobskim. Tu praktycznie wzdłuż całego brzegu jest ciekawie. Tylko nie jedźcie do Głazowiska Fuledzkiego, bo ja tam dwa razy próbowałem dotrzeć i nie dotarłem, i wiem że inni też mieli z tym problemy.
- Niegocin.
- Wilczy Szaniec w Gierłoży pod Kętrzynem, była kwatera Hitlera. W pobliżu Mamerki, kwatera bodajże Himmlera.
- Puszcza Borecka, wyjątkowo dzika i przepiękna. Niestety ciężko tam się dostać nie mając samochodu.
- Dobrze by było przepłynąć się stateczkiem do Węgorzewa lub Mikołajek, niestety jest to kosztowna impreza.
Zamek w Rynie mnie osobiście się nie podoba, ale jestem raczej wyjątkiem z tą opinią.
Poza tym nie wiem, czy wszyscy by się ze mną zgodzili, ale moim zdaniem na Mazurach wszędzie, gdzie pójdziesz, spotkasz coś ciekawego.
Może podzielisz się wrażeniami jak wrócisz?
Miłego pobytu.
Powrót do góry
Hamlet
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 14 Sie 2007
Posty: 9


PostWys³any: 19-08-2007, 19:51    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Giżycko to dobry wybór dla ludzi, którzy lubią baaarzo aktywny wypoczynek. Jeśli ktoś poszukuje ciszy i spokoju, to zdecydowanie nie polecam...
_________________
Jeżeli kręci Cię nurkowanie - skafander i głębina, zajrzyj ![/url]
Powrót do góry
Hamlet
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 14 Sie 2007
Posty: 9


PostWys³any: 09-09-2007, 10:51    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli Mazury to i Warmia :) Zapraszam do Jezioran.
_________________
Jeżeli kręci Cię nurkowanie - skafander i głębina, zajrzyj ![/url]
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 15-09-2007, 17:04    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja proponuję mój domek letniskowy Wink Znajduje się w miejscowości Rentyny - ok. 25 km od Olsztyna w stronę na Morąg. Dookoła jest dużo zieleni- łąki, las, jezioro.Jest wypożyczalnie sprzętu wodnego, bilard, sklep. Można nawet napić się mleka prosto od krówek Very Happy 5 km od Rentyn znajduje się Gietrzwałd ze słynną Karczmą Warmińską i Sanktuarium Maryjnym. Według mnie to idealne miejsce na spędzenie wakacji i wypoczynek. Very Happy Ludzie, którzy byli w naszym domku i w Rentynach chętnie tam wracają na drugi rok.
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrót do góry
gio17



Do³±czy³: 27 Lis 2007
Posty: 1
Sk±d: Samborowo

PostWys³any: 27-11-2007, 15:44    Temat postu: Góra Dylewska Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja proponuje park krajobrazowy wzgórz dylewskich, przepiekne tereny. Zimą warto wybrac sie na narty, polecam Czubatke:).Wędrówki pisze po parku, a także rowerem można naprawde spedzić bardzo miło czas.Polecam!!!!!!
Powrót do góry
MagiczneMiejsca
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 13 Sie 2012
Posty: 5


PostWys³any: 13-08-2012, 13:11    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam zielonego pojęcia o tym miejscu, co polecacie dla nowicjuszy?
Powrót do góry
Premnathan
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 12 Kwi 2007
Posty: 72
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-08-2012, 12:24    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy jakie nowicjusz ma zamiary. Bo jeśli poznać region dogłębnie, to niech po prostu zacznie chodzić nie czekając na polecenia. Wszędzie można znaleźć coś ciekawego.
Powrót do góry
Paula86
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 16 Kwi 2013
Posty: 9


PostWys³any: 29-04-2013, 07:58    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jakie te atrakcje w Giżycku?
Powrót do góry
s_spa
Go¶æ






PostWys³any: 14-05-2013, 07:04    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o tak Giżycko to jest to, każdy znajdzie coś dla siebie
Powrót do góry
Sylwia71



Do³±czy³: 23 Wrz 2013
Posty: 1
Sk±d: Ostrowiec Åšw.

PostWys³any: 23-09-2013, 13:04    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proszę, to link do najciekawszych miejsc w Giżycku Smile
http://www.gizycko.pl/ciekawe-miejsca.html
Powrót do góry
dzoana_de
Go¶æ






PostWys³any: 23-10-2013, 13:29    Temat postu: Re: Gdzie w Mazury? ProÅ›ba o rady i wskazówki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja się wciąż będę upierać, że Ełk jest o wiele ładniejszy i o wiele bardziej urokliwy od Giżycka. Może nie ma w nim żeglownych jezior, ale jeżeli ktoś nie jedzie stricte na żagle, to zdecydowanie powinien przemyśleć ten wybór!
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Zabytki, przyroda i ciekawe miejsca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group