Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

1 % dla PTTK
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> OddziaÅ‚ WarmiÅ„sko-Mazurski PTTK
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWys³any: 12-11-2007, 23:08    Temat postu: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nasz oddział PTTK stał sie organizacja pożytku publicznego. Każdy może przekazać na konto oddziału 1% swoich podatków za 2007 rok. Połowa tej przekazanej sumy pozostanie do dyspozycji wskazanego koła/klubu, połowa pójdzie na potrzeby oddziału, czyli na pokrycie podstawowej obsługi finansowej i biurowej oddziału. Wpłacić mogą ten 1% nie tylko członkowie oddziału, ale także wszyscy przez was zachęceni do wpłaty ludzie, którzy chcą wesprzeć idee prezentowane przez PTTK, na przykład członkowie waszych rodzin, znajomi.
Pamiętajcie więc, tym sposobem budżet waszego klubu stanie się większy :lol:
Pozdrawiam :) Maniek - prezes
_________________
Maniek
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 12-11-2007, 23:21    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marian napisa³:
Nasz oddział PTTK stał sie organizacja pożytku publicznego.


Szczerze mówiąc to dziwie się, że tak późno Wink Już jakiś czas temu pytałem się któregoś z chłopaków o to, czemu Oddział nie ma statusu pożytku publicznego. A korzyści są z tego tytułu - my (Hufiec Braniewo) już korzystamy z 1 % od 2 lat i zawsze całkiem ładna sumka wpada...
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 12-11-2007, 23:22    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony lepiej późno, niż później. Takie fundusze mogą się przydać i warto ten fakt wykorzystać.
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 13-11-2007, 00:02    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marian napisa³:
Połowa tej przekazanej sumy pozostanie do dyspozycji wskazanego koła/klubu, połowa pójdzie na potrzeby oddziału, czyli na pokrycie podstawowej obsługi finansowej i biurowej oddziału. (...)
Pamiętajcie więc, tym sposobem budżet waszego klubu stanie się większy Laughing


Podstawowe cechy przekazywania 1% w 2008 roku:

- Podatnik wskazuje OPP i kwotę 1% w zeznaniu podatkowym, nie ma możliwości samodzielnej wpłaty kwoty 1%.

- Podatnik może przekazać odpis 1% tylko dla 1 organizacji.

- Podatnik nie ma możliwości określenia celu szczegółowego, na który chce przekazać odpis.

- Jeśli odpis przekazywane jest dla organizacji posiadającej oddziały, podatnik nie ma możliwości wskazania oddziału dla którego podatnik chciałby przekazać swój 1%. Kwoty odpisów zostaną wpłacone ja jedno wskazane kotno organizacji.

- Organizacja nie będzie miała wiedzy o pochodzeniu wpłat 1% - dowie się tylko, z którego urzędu pochodzi otrzymana kwota (wysoce prawdopodobne).

- Wpłaty do organizacji będą wpływać w terminie trzech miesięcy od terminu składania zeznań podatkowych czyli do końca kwietnia (odpisy otrzymane od tzw. ryczałtowców) i w końca lipca (odpisy od tzw. liniowców i rozliczających się wg. skali podatkowej).

źródło: http://www.ksiegowosc.ngo.pl/x/314849

W związku z powyższym mam pytanie: w jaki sposób oddział będzie wiedział ile ma przekazać pieniędzy dla danego klubu?
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWys³any: 13-11-2007, 09:34    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W swoim poscie oparłem sie na wiadomościach z ubiegłych lat, kiedy mozna było tak zrobić. Co do oddziału i kasy, to nasz ma oddzielna osobowość prawną, więc pieniądze trafia do naszego oddziału. Jeżeli zasady wpłat przedstawiają się , jak napisałeś, będziemy musieli znaleźć wyjście, co do tego, jak sprawę podziału środków załatwić. Taki podział 50/50 byłby bardzo motywujący dla kół i klubów. Gdzie znalazłeś te zasady, o których piszesz?
_________________
Maniek
Powrót do góry
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWys³any: 13-11-2007, 09:36    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zauwazyłem linka z informacja :)
_________________
Maniek
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 13-11-2007, 09:39    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie też zastanawiam się jak rozwiązać ten problem u nas, bo w poprzednich latach zdarzało się, że np. ktoś wpłacała pieniądze na konkretną drużynę harcerską. Ale to było proste, bo wpłaty 1% dokonywało się przelewem i dostawaliśmy z banku wyciąg, na którym było napisane od kogo jest wpłata i jakim tytułem (np. wskazana była konkretna drużyna). A teraz nie mam pojęcia jak to będzie...
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 13-11-2007, 09:39    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kula napisa³:
Szczerze mówiąc to dziwie się, że tak późno Wink Już jakiś czas temu pytałem się któregoś z chłopaków o to, czemu Oddział nie ma statusu pożytku publicznego.

no mnie sie pytales... i juz jest Wink

a nie ma mozliwosci potwierdzenia zawartosci pita?
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info


Ostatnio zmieniony przez admin1 dnia 13-11-2007, 09:46, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 13-11-2007, 09:41    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

admin1 napisa³:

no mnie sie pytales... i juz jest Wink


I przez to są nowe obowiązki administracyjno-księgowe Wink Więc trzeba to umiejętnie wykorzystać Wink
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWys³any: 14-11-2007, 21:52    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukam pomysłu na to, jak poradzić sobie z przydziałem otrzymanej kasy. Pomysł 50/50 wydaje mi sie motywujący dla członków oddziału. Jedną z możliwości jest oświadczenie członka koła, ale zawierające znana klauzule o karze za poświadczenie nieprawdy. Na podstawie oświadczenia przyznane byłyby środki dla koła/klubu.
Jakie jest wasze zdanie?
_________________
Maniek
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 14-11-2007, 22:27    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marian napisa³:
edną z możliwości jest oświadczenie członka koła, ale zawierające znana klauzule o karze za poświadczenie nieprawdy.


Hmm... ale co, jeżeli np. Pan X, którego nie znamy będzie chciał wspomóc np. "Grań"? A kolejna sprawa to proponowana przez Ciebie klauzula o karze za poświadczenie nieprawdy - spoko, ale według nowych przepisów nie będzie szans, żeby zweryfikować, kto 1% wpłacił, a kto nie. Więc generalnie będzie to fikcja. Oj, ciężki orzech do zgryzienia... Myślę, że warto skontaktować się z Urzędem Skarbowym i zapytać o to, jak to wszystko będzie wyglądało. A może Rada Pożytku Publicznego ma jakieś rozwiązanie na tego typu problemy? A i Marian pamiętaj o zgłoszeniu (chyba do 23 listopada, dokładnie nie pamiętam, bo kasa przeleci koło nosa Wink ).
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 14-11-2007, 23:18    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawa powinna stać się teraz priorytetem. Czasu jest mało, dokładnie tydzień.Trzeba zdobyć wiedzę na temat działania w odpowiednich instytucjach i to teraz, bo można się obudzić z rękoma w nocniku...
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 29-01-2008, 22:27    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie, przyszedł czas na wypełnienie zeznań podatkowych Wink I jak się sprawa 1% rozwiązała ?
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 31-01-2008, 16:30    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja swój 1% podatku (choć nie wiem nawet czy w tym roku wyjdzie mi jakiś podatek...) przekazuję nie na PTTK (może nie powinnam głośno o tym mówić, żeby w łep nie dostać, ale powiem Wink ). Od 2 lat pomagam Martysi, która bardzo potrzebuje pieniędzy na liczne, niekończąsce się operacje... Nasze PTTK ma bardzo wielu członków i dlatego uważam, że jeśli jako jedyna nie oddam swojego 1% to PTTK nie zubożeje, ale za to Martynce bardzo ten 1% pomoże. To mówiłam ja -MaLeNkA.
PS. Mam nadzieję, że nikt się na mnie za to nie pogniewa...
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 31-01-2008, 18:05    Temat postu: Re: 1 % dla PTTK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Asia, ale Martysia jest podopieczną jakiegoś stowarzyszenia? Jeżeli tak, a stowarzyszenie ma więcej podopiecznych niż jedna osoba to i tak nie będziesz miała pewności, że te pieniądze do niej trafią. Teraz to dziwnie jest z tym jednym 1%. A tak nawiasem mówiąc, to każdy indywidualnie ocenia na co przeznaczyć swój 1%. Ważne, żeby ten 1% na coś ważnego przekazać, bo i tak nic na tym nie tracimy - jest to 1% od haraczu jaki wpłacamy na konto naszego państwa Wink

P.S.
Szczerze mówiąc to się dziwie, że w tym miejscu nie ma jeszcze numeru KRS Oddziału, bo kasa przelatuje koło nosa. No ale ja numeru KRS nie znam, więc trzeba czekać na tych co znają, tylko oby przed majem Wink
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> OddziaÅ‚ WarmiÅ„sko-Mazurski PTTK Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group