Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Główna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

szukam mieszkanie na miesiac
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nagar
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 15
Skąd: Ukraina

PostWysłany: 08-02-2008, 15:41    Temat postu: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukam dla siebie, corki i rowera:-) mieszkanie (oplata do 7-10 dollarow za dobe). W mieszkaniu powinno byc: goraco i chlodna wody, WC, lazienka, elektrycznosc. W poblizu wyjicie internetowe (nie wiem jak to po-polsku) - wifi albo homenet. Wymagania do miesca - wolne, zeby bylo ciekawe. W Posce odbedzie sie po raz pierwszy.

Natalia
_________________
Moja corka sie urodzila 12 lipca 2006 roku
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 08-02-2008, 16:59    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli ok 500 PLN za miesiąc?

Mieszkanie będzie trudno znaleźć, kawalerkę też, ale najszybciej stancje lub pokój w jakimś hotelu pracowniczym [?]

W Olsztynie napewno taniej niĹź w np Warszawie.
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Dołączył: 21 Cze 2005
Posty: 433
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 08-02-2008, 19:22    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Natalio, ale chodzi ci o jakieś konkretne miejsce (miasto, region)? Napisz coś więcej to postaramy się pomóc Smile
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Nagar
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 15
Skąd: Ukraina

PostWysłany: 09-02-2008, 16:35    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzijekuje bardzo za odpowiedzi.
Wiem, ze z mieszkaniem u was trudne, w naszemu kraju to tak, ale kto szuka - ten znalazl:-). 500 - to duzo ale malo???myszlam, ze malo. Moglabym zyc z gospodarka albo wspolmieszkanka(prawda mam corke malej). Nie mam kokretniego miejsca, ze zawsze nie wiem o miejscach polskich (chcialaby nad morzem albo nad jeziorami ale w gorach (wpoblizu),nu to trzeba placic za wiecej? Czy mozna w tanszemu miejscu?
Chciala jezdzic rowerem (corka jezdzi ze mna w krzeslie rowerowem), plawac nu to uz wszystko.
_________________
Moja corka sie urodzila 12 lipca 2006 roku
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 09-02-2008, 23:20    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U nas w Olsztynie tajniej są mieszkania niż w dużych miastach (Gdansk, Warszawa).... ale w Olsztynie trudniej o prace niż w duzym mieście.

Jaki masz zawĂłd?
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
Nagar
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 15
Skąd: Ukraina

PostWysłany: 10-02-2008, 01:31    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem prawniczka, troche tlumacze z jezyka polskiego (ros-ukr), moglabym pracowac w rolnictwie (zbierac owoce np.), to uz wszystko. Prosie narady, ile pieniadze powinna miec s soba (najmniej???). Myszlam, ze jechac do pracy bede trudno (powinien byc lyst z woewodstwa, wtedy mi wydaja wize dla prace, albo nie tak???)
_________________
Moja corka sie urodzila 12 lipca 2006 roku
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 11-02-2008, 01:52    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawo studiowalas na Ukrainie?

Trudno powiedzieć gdzie prace znajdziesz... ale w rolnictwie chyba nie. Raczej jako sprzedawczyni w markecie.

A najtaniej byłoby stancje jakąś, lub kawalerkę - ceny od 400 do 800 zł / miesiąc (chyba).

Mozna poszukać na serwisach typu www.stancja.pl www.stancja.org itd
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
Nagar
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 15
Skąd: Ukraina

PostWysłany: 11-02-2008, 15:42    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje!
Poszukiwam!
TAk, studiowalam w Charkowie, ale tutaj bardzo tudno zapelniac zatrudnienie. Tak, sprzedawczyna mozna sprobowac, ale nie fajnie mowie po-polsku (zamalo praktyky) i pozostawic corke nie ma z kyms. Czy znalazlam prace czy nie, podstawa dla podrozy jest ogledziny Polski i praktyka mowna.
_________________
Moja corka sie urodzila 12 lipca 2006 roku


Ostatnio zmieniony przez Nagar dnia 11-02-2008, 15:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 11-02-2008, 15:48    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak czy inaczej nasze województwo i ogólnie Olsztyn ma największe bezrobocie, wiec najtrudniej zdobyć prace. Łatwiej na południu polski, najlepiej w większym mieście lub jakimś miejscu atrakcyjnym turystycznie. Albo może Gdańsk, lub Sopot ??

No z dzieckiem możesz mieć problem... aby pogodzić prace Wink

Jesli chodzi o termin to lepiej mieszkać mieszkania / stancji od lipca bo wtedy studenci wracają do rodzinnych miejscowości lub do pracy zagranice.
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
Nagar
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 15
Skąd: Ukraina

PostWysłany: 11-02-2008, 19:01    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba szukac! Moja kolezanka jezdzila do Polski na zbieranie truskawke (ale bez dziecka) i zostala pracowac do 14-15 godziny, potem jechalam nad morze (miejsce w w poblizu Olsztyna).
Dziekuje za narady!
_________________
Moja corka sie urodzila 12 lipca 2006 roku
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 382
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 11-02-2008, 21:30    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W samym Olsztynie bezrobocie jest ostatnio niskie (około 5%), być może coś sobie u nas znajdziesz. Wszystkiego dobrego Smile
Powrót do góry
Nagar
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 15
Skąd: Ukraina

PostWysłany: 12-02-2008, 16:15    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki!
_________________
Moja corka sie urodzila 12 lipca 2006 roku
Powrót do góry
Nagar
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 15
Skąd: Ukraina

PostWysłany: 13-02-2008, 15:03    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapytalam swoja kolezanka, oni byly w Koszalinie, doradczila mi pojechac do miasta Mielno nad Baltykiem. Czy tam wszystko drozczej? Dokad nic nie znalazlam. Gdybym bede mieszkalam w Koszalinie, to dlugo jechac nad morze.
_________________
Moja corka sie urodzila 12 lipca 2006 roku
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 13-02-2008, 16:43    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lepiej u nas w Olsztynie = jeziora + lasy + szlaki rowerowe

A Olsztyn miasto większe więc chyba łatwiej o prace.
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 13-02-2008, 17:25    Temat postu: Re: szukam mieszkanie na miesiac Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nagar napisał:
Gdybym bede mieszkalam w Koszalinie, to dlugo jechac nad morze.


Daleko do morza to nie jest, 10 km w linii prostej. Co do cen, to nie wiem, pewnie z powodu wielkości miasta może być drożej jak w Olsztynie, ale mogę się mylić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla kaĹźdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group