Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

II Rowerowy Rajd Puszczański
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Akademicki Klub Turystyczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Daniel503761855
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 02 Mar 2007
Posty: 44
Sk±d: KÄ™trzyn

PostWys³any: 19-02-2008, 12:26    Temat postu: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
W tym roku na "puszczańskim" odwiedzimy Puszczę Białowieską i poznamy jej wszystkie urocze miejsca. Dania 07 marca 2008 roku zbieramy sie na Dworu Głównym w Olsztynie o weczesnej godzinie 4 nadranem, skąd pociągiem pojedzimy do Białegostoku a tam już na rowerach popedałujemy na południe w strone puszczy.Powrót jest w niedziele pociągiem z Białegostoku który o godzinie 23:25 jest już w Olsztynie. Cena biletu studenckiego 27 zł a normalnego 43 zł. Noclegi pod namiotem. W planach jest zwiedznie rezerwatu pokazowego żubrów i koników typu tarpana, Park Pałacowy w Białowieży,Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego oraz oczywiście przejazd rowerami przez puszczę!w zwiazku z tym ze jest to rajd rowerowy nalezy zaopatrzyć sie w podstawowy zestaw naprawczy (detka,ogniwo łańcuchowe(łącznik),smar,imbusy i co tam jeszcze uważacie za konieczne),ciepłe i przeciwdeszczowe ubranie i najważniejsze to sprawny rower! Na forum można przeczytac relacje z poprzedniega rajdu puszczańskiego do Puszczy Boreckiej http://mazury.pttk.pl/forum/viewtopic.php?t=1501 .Serdecznie zapraszam!!

Daniel

P.S jakieÅ› pytania??
Powrót do góry
Smoku



Do³±czy³: 23 Lut 2008
Posty: 3
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-02-2008, 13:47    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
czy to jest impreza tylko dla osób działających w AKT ? Czy dla innych studentów UWM również. Jaka jest całkowita/ dzienna długość trasy rowerowej.
Powrót do góry
Daniel503761855
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 02 Mar 2007
Posty: 44
Sk±d: KÄ™trzyn

PostWys³any: 24-02-2008, 14:30    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej

Akademiki Klub Turystyczny jest klubem skadającym się z Członków,starzystów i sympatyków czyli studentów którzy przychodzą do klubu i uczestniczą w jego imprezach nie bedąc członkami. Więc każdy studenci może zabrać sie na ten rajd lub każdy inny.Właśnie w taki sposób AKT zdobywa nowych członków.Dlatego też reklamujem swoje rajdy na plakatach i w radju UWM FM azeby sciągnąć jakiś studentów.

pozdrawiam i gorÄ…co zapraszam

p.s już uzbierała się 8 osobowa ekipa
Powrót do góry
Daniel503761855
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 02 Mar 2007
Posty: 44
Sk±d: KÄ™trzyn

PostWys³any: 24-02-2008, 14:38    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acha zapomnialem o tej długości trasy...

Na rajd jada rózni ludzie.Ekipa będzie się składac z ludzi którzy jeżdza codziennie i takich którzy ostatni raz rower widzieli w wakacjie, tak więc ilość przejechanych kilowetrów wyjdzie dopiero na trasie,ale nie bedzie to pewnie więcej niż 100km. Wszystko bedzie zależalo od ogólnej sprawności ludzi i pogody, dróg jakimi będziemy jeździć. Dla przykładu powiem że własnie wróciłem z rajdu lubańskiego i trasa leciała od elbląga wyjechaliśmy po 8 a na miejscu (po przejechaniu 105km) bylismy już o 15 to był naprawde spokojny rajd. Ja przyznam sie byłem pewien ze dojedziemy jakies 3 godz pozniej.
Powrót do góry
Smoku



Do³±czy³: 23 Lut 2008
Posty: 3
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 24-02-2008, 15:32    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie bo ostatnio na rowerku śmigałem w październiku . jeżeli prognoza pogody będzie znośna to sie pewnie będę chciał wybrać i spróbować swoich sił. Może namówię też dziewczynę (a i muszę jeszcze jakiś namiot wykombinować) W tygodniu przetestuję bika i swoją kondycję.
Powrót do góry
Daniel503761855
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 02 Mar 2007
Posty: 44
Sk±d: KÄ™trzyn

PostWys³any: 24-02-2008, 17:34    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to fajnie zapraszam serdecznie! Co do namiotu mozna spokojne wypozyczyc z AKT jeżeli wcześniej będe miał okazje Cie poznac ;) wypożyczenie nic nie kosztuje
Powrót do góry
Daniel503761855
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 02 Mar 2007
Posty: 44
Sk±d: KÄ™trzyn

PostWys³any: 26-02-2008, 12:20    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ostatnimi czasy musiala nastapic jakas zmiana rozkładu jazdy pociągów bo właśnie okazało się, że nie ma tego pociągu powrotnego o którym pisałem na początku.Jest inna opcja,a mianowicie pociag o 14:10 z białegostoku i o 19:25 jest w olsztynie, któym musimy sie zabrac. W związku z tym bedziemy mieli mniej czasu na jazde w niedziele.jezeli jakims trafem nie uda nam sie dojechac na czas i spoznimy sie na pociag jest jezcze opcja alternatywna z noclegiem w kętrzynie i powrotem do olsztyna na 8 rano w poniedzialek, ale wydaje mi sie ze do tego nie dojdzie. Przypominam tekże że do biletu należy dodać 4,5 zł na rower.
pozdrawiam

P.S Over wielkie dzieki za czujność
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-02-2008, 20:56    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Daniel, tylko nie zmasakruj za mocno ekipy i sprzętu Laughing
Powrót do góry
Daniel503761855
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 02 Mar 2007
Posty: 44
Sk±d: KÄ™trzyn

PostWys³any: 26-02-2008, 22:33    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a i tak bedzie.... "krew, pot i Å‚zy" ;)
Powrót do góry
Piotrek
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 25 Lut 2007
Posty: 5
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 29-02-2008, 09:15    Temat postu: Jazda:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich:)
Mam pytanko takowe, czy te namioty i cały bagaż trzeba mieć ,,zapakowany" na rower, bądź plecak, czy jakiś transporcik będzie( pewnie głupie pytanie)?

I czy noclegi byłyby w jednej lokalizacji, żeby nie wozić tych tobołów.Smile
??
Pozdrawiam, Piotrek

P.S Jak będzie conajmniej 8 stopni powyzej zera to z przyjemnością się wybiorę...
_________________
To tu, to tam, nie ma to jak spontan.
Powrót do góry
Daniel503761855
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 02 Mar 2007
Posty: 44
Sk±d: KÄ™trzyn

PostWys³any: 29-02-2008, 18:19    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tobołki będzie trzeba tachać ze sobą, ale jak sie nie ma tego na plecach to jest ok! i prasktycznie sie tego nie odczuwa.Noclegi będa napewno w różnych miejscach,a niskiej temperatury to nie ma sie co obawiac wystarczy sie odpowiednio ubrac. zapraszam i pozdrawiam!!!
Powrót do góry
Piotrek
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 25 Lut 2007
Posty: 5
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 29-02-2008, 22:54    Temat postu: odp Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem:) ze jak na rowerze wieziemy to tego nie czujemy, a z górki jeszcze lepiej sie jedzie;)
Mam za sobą trasę z Rzeszowa przez Przemyśl, dalej na północ wschodnią Polską przez Włodawę, Białystok, Suwałki i potem na zachód do Olsztyna z sakwami 25kg:) razem 1300km, świetna sprawa, myślę powtórzyć tą trasę, bo jest po prostu idealna, zero samochodów, dopiero na mazurach większy ruch...myślę, że chętni będą:) co do tego wyjazdu za tydzień to zoabczę, bo coś niezbyt sie czuje:/ POZDRAWIAM
_________________
To tu, to tam, nie ma to jak spontan.
Powrót do góry
Daniel503761855
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 02 Mar 2007
Posty: 44
Sk±d: KÄ™trzyn

PostWys³any: 01-03-2008, 11:54    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ej no to super super!!!Traska wzdłuż wschodniej granicy Polski musi być ciekawie... to ty pewnie juz byles w białowiezy? Ja w listopadzie byłem na takim wypadzie wzdłuż granicy z Obwodem Kalingradzkim też było super.Ruchu samochodów praktycznie nie było,puste kręte drogi i malownicze widoki...Dawaj z nami na rajd!poopowiadasz troche!! pozdrawiam
Powrót do góry
Piotrek
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 25 Lut 2007
Posty: 5
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 01-03-2008, 12:38    Temat postu: Re: II Rowerowy Rajd PuszczaÅ„ski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja nie zahaczyłem o puszcze, jechaliśmy z bratem po jej zachodnim skraju, bo tuż za Bugiem (przez który przeprawialiśmy się promem takim ,,dzikim" obsługiwanym przez miejscowych) zboczyliśmy na lewo, w stronę Białegostoku, bo tam mieliśmy o rodzinkę zahaczyć no i plus nocleg heh:)

W tym roku muszę zainwestować w bagażnik pod sakwy, a mam mały problem, bo mam tarczówki i żeby je ominąć trzeba kombinować z adapterami....poki co nie mam jak sakw zapakować na rower:(

Ale odnośnie lipca...musimy zacząć planować dłuższą wyprawę....coś ok. 2000km:) Pojechać pociągiem do Krakowa i dalej rowerem przez karpaty, bieszczady, dalej wschodnią granicą, następnie przez Suwałki skierować się na zachód i np zakończyć nad otwartym Morzem....Władysławowo...założę odzielny wątek, będe zbierał chętnych:)

Opcja jechania z południa na północ ma wielką zaletę.....góry załóżmy 800m.n.p.m...morze 10m.n.p.m, mamy grubo ponad 700m z górki;) na czysto. Nastepna sprawa, jadąc przez góry czasami wręcz jedziemy na przełożeniu 1:1 po serpentynach, nie jest lekko, wtedy sakwy dają się poczuć...ale po paru dniach kiedy wyjeżdzamy na wyżyny, niziny...mamy jazdę której nie czujemy...jedzie się bardzo lekko po przejechaniu gór w pierwszej kolejności:)
Pozdrawiam
_________________
To tu, to tam, nie ma to jak spontan.
Powrót do góry
Piotrek
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 25 Lut 2007
Posty: 5
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 01-03-2008, 12:41    Temat postu: przełóżmy rajd PUSZCZAŃSKI Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ze względu na pogodą jaką zapowiadają, ma nie być za ciekawie... wraca zima podobno:)
_________________
To tu, to tam, nie ma to jak spontan.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Akademicki Klub Turystyczny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group