Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Transylwania 2008
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ -> Rajdy i imprezy Klubu GRAŃ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 25-02-2008, 00:05    Temat postu: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- herb Transylwanii

wikipedia.org napisa³:
Transylwania (rum. Transilvania lub Ardeal, wÄ™g. Erdély, niem. Siebenbürgen), znany także jako Siedmiogród , to kraina historyczna poÅ‚ożona na Wyżynie Siedmiogrodzkiej w centralnej Rumunii. Jego wschodniÄ… i poÅ‚udniowÄ… granicÄ™ stanowiÄ… Karpaty, zachodniÄ… – w przybliżeniu – Góry Bihorskie, zaÅ› północnÄ… – pasmo Gór RodniaÅ„skich. Główne miasta Siedmiogrodu to Braszów, Kluż-Napoka i Sybin. Zamieszkany jest przez ludność narodowoÅ›ciowo mieszanÄ… - wiÄ™kszość stanowiÄ… Rumuni, ale zamieszkujÄ… ten teren także bardzo liczne mniejszoÅ›ci narodowe - przede wszystkim wÄ™gierska, saska (niemiecka), szeklerska i cygaÅ„ska.


Zamieszczony herb, opis krainy, w jakim celu to robię Question Sam nie wiem, ale to jest plan mojej małej ekspedycji w góry po za granice Polski. Wyprawę przeprowadzę w drugiej połowie września, wtedy, kiedy dostane Urlop. Wstępnie planuje zwiedzać miejsca związane z Vladem III Draculą, oraz penetrować łańcuchy górskie Rumuńskich Karpat.

Więcej na ten temat napisze, kiedy opracuje logistyczny plan przejazdu.

Na rozgrzewkÄ™ fotka z google:
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 26-02-2008, 16:08    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie dokładnie Transylwania, ale z okolic polecam pasma Grohotis i
Baiului :)
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-02-2008, 19:46    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrygiel napisa³:
To nie dokładnie Transylwania, ale z okolic polecam pasma Grohotis i
Baiului Smile


Zgadza się, choć w tekście wyżej pisałem, że nie tylko samą Transylwanię chcę penetrować. Cytat:


GÅ‚owa napisa³:
Wstępnie planuje zwiedzać miejsca związane z Vladem III Draculą, oraz penetrować łańcuchy górskie Rumuńskich Karpat.
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 26-02-2008, 20:32    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, wiem, doczytałem. Ogólnie wspieram ideę, Rumunia to bardzo fajny
kraj z pięknymi górami, przyjaznymi ludźmi i cholernie wściekłymi
psami pilnującymi owiec. ;) No i raj dla autostopowiczów! Sam bym się
chętnie jeszcze raz tam wybrał kiedyś...
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 20-05-2008, 00:48    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrygiel napisa³:
Grohotis i
Baiului Smile


W jakim dokładnie pas górskich Karpat Rumuńskich znajduje się wspomniane przez ciebie pasma Question Na razie nie mam jeszcze zakupionych map Rumunii i jedynie tutaj opieram się o internet. Z góry dzięki za informacje.

Przeprowadziłem rozeznanie. Wstępnie w planów wynika, że na pewno odwiedzimy łańcuch górski Karpat Zachodnich w Rumunii. Znajdują się tam ciekawe jaskinie. Również w planach jest zobaczenie legendarnego zamku Draculi w Branie, położonego w sercu Transylwanii (historycznie hrabia tam nie przebywał). Nadal zastanawiam się nad wyborem któregoś z innych łańcuchów górskich na drugą tydzień ekspedycji.

Więcej informacji, oraz konkretniejszy termin podam pod koniec maja. Wstępnych informacji można również spodziewać sie na najbliższym zebraniu klubu Wink
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 21-05-2008, 08:48    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te dwa pasma są częścią Karpat Zakrętu, czyli pd.-wsch. część Karpat.

zobacz w googlemaps

Nasza trasa wyglądała mniej więcej tak:



Jak sobie wspominam, to wydaje mi się, że Grohotis i Baiului podobały mi
się najbardziej, ale jest bardzo prawdopodobne, że to tylko takie wrażenie,
spowodowane tym, że dalsze pasma widzieliśmy po prostu później i już
nie robiły takiego wrażenia :)

Bardzo mi się spodobała też Piatra Crailului, pod którą niestety nasza
grupa nie chciała podejść (poniekąd słusznie, bo tam było dość stromo, a parę
dziewczyn z grupy nie wyglądało jakby potrafiło się wspinać w ten sposób).
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 09-07-2008, 21:11    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej!

Wstępnie planuję wybrać się we wrześniu w Góry Transylwanii. Wyjazd pociągiem z Warszawy do Simerii w sobotę 6 września wieczorem, powrót w nocy z czwartku na piątek 18 września. Wypad namiotowo-schroniskowy

Planuje zobaczyć łańcuch górski Karpat Południowych, w tym Fagaras, Grohotis i Baiului, oraz miejsca związane z Władem III Ţepeşem - hospodarem wołoskim
No i szukam chętnych. Jacyś chętni? Smile
(jakby co mój nr gadu 8083189, mail: glowa.sailor@gmail.com, oraz tel. 604-630-199)
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 18-07-2008, 10:57    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem chętny. To podeślij mi info na maila lub gg.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 30-07-2008, 09:15    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, znam mniej więcej koszty transportu, a ten zwykle pochłania najwięcej kasy Smile

Bilet w obie strony na trasie warszawa - bukareszt (ale można wysiąść w dowolnym miejscu, pochodzić, i potem dalej jechać) kosztuje:
- dla 2 osób: ??? pln w obie strony (na osobę)
- dla 3 osób: 367,67 pln w obie strony (na osobę)
- dla 4 osób: 344,50 pln w obie strony (na osobę)
- dla 5 osób: 330,60 pln w obie strony (na osobę)
-> w pociągach z rezerwacją dodatkowe opłaty (najczęściej 12zł na pociąg, za miejsce siedzące w 2kl.)


Reszta kosztów to przede wszystkim jedzenie (licząc 20 pln x 13 dni = 260 pln) i inne duperele (pamiątki w tym alkohol, pocztówki, ew. nocleg w schronisku itd.).


Ostatnio zmieniony przez Bartosz dnia 21-08-2008, 08:39, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 21-08-2008, 08:38    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oferta last minute ! Wink

Ktoś jeszcze chętny?

(ceny transportu lekko w górę... solidność pkp :/ )

Powyżej już zaktualizowane
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 02-09-2008, 09:17    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Wam! Ja właśnie wróciłem z Bułgarii i chyba stwierdzam, że Rumunia
mi się bardziej podobała. Czyli krótko mówiąc - dobry wybór! Smile Ilu Was
ostatecznie pojechało?
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 02-09-2008, 12:03    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatecznie we dwóch jedziemy :/

Wyjazd w piątek popołudniu.

A gdzie byłeś w Bułgarii? Bo też coś myślę o tamtym kierunku Smile Może mała relacja? Cool
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 02-09-2008, 12:34    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisa³:
Ostatecznie we dwóch jedziemy :/

To trochÄ™ smutno ;) Ale i romantycznie ;)

W Bułgarii zwiedziliśmy pasma Riłę i Pirin. Było nas 18 osób. Jest sporo
minusów takiej dużej grupy, chyba najbardziej preferuję grupy w okolicach
6 osób ze mną w roli szefa :P Trochę mnie wkurzało jak przewodnicy schodzili
z tych pięknych szczytów tylko po to, żeby mieć nocleg z wodą! (no wiem,
woda ma swoje plusy, ale wschód słońca w takim miejscu ma większe, hehe)

Relacja? Może? Zdjęcia jakieś wkleję na pewno. Było super :)
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 02-09-2008, 22:11    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak na granicy było? Przekraczaliście tylko z dowodem osobistym? Kolejowe czy samochodowe przejście?

Czekam więc na fotorelację Wink

Pozdro
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 02-09-2008, 22:43    Temat postu: Re: Transylwania 2008 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisa³:
A jak na granicy było? Przekraczaliście tylko z dowodem osobistym? Kolejowe czy samochodowe przejście?

Jechaliśmy przez Serbię (koleją), więc niestety paszport. Nie było żadnych
problemów.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ -> Rajdy i imprezy Klubu GRAŃ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group