Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Lidzbark Welski
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Rowerowej 4R -> Rajdy i wyprawy Klubu 4R
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Do³±czy³: 01 Cze 2006
Posty: 283
Sk±d: z siodeÅ‚ka

PostWys³any: 13-10-2008, 22:41    Temat postu: Re: Lidzbark Welski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

phi... też mi sztuka posłuchać ludzi na starcie i ustalić najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. zwłaszcza, że były wcześniejsze zapisy uczestników i chętni w mailach już wtedy sygnalizowali, że raczej interesuje ich jeden dzień jazdy i powrót wieczorem. ostateczny termin zgłoszeń był do 12:oo w pt, informacje od wszystkich chętnych podsumowałem wieczorkiem, więc już rano w sob na Dworzec jechałem z gotową propozycją powrotu wieczornym pociągiem.
zresztą z zapowiadanych 6 osób jechało 3...
żeby były wcześniej ustalone, zarezerwowane noclegi, to może bym inaczej podchodził, ale znajomi z gospodarstwa agro zgodzili się na bardzo luźny sposób zapowiedzi grupy, dlatego nic się nie stało, że noclegu nie było.
jak dla mnie normalna sprawa.
fotki podeślę na maila adminowi do wrzucenia gdzieś.
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 13-10-2008, 23:53    Temat postu: Re: Lidzbark Welski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mirxx napisa³:
phi... też mi sztuka posłuchać ludzi na starcie i ustalić najlepsze rozwiązanie dla wszystkich.


Moim zdaniem w ten sposób można postępować, jak umawiamy się na wycieczkę z kolegą z bloku. Jeżeli jest impreza, która jest w pewnym sensie imprezą oficjalną (dotacja, ogłoszenia w internecie itd.) powinna mieć plan, z jednoznacznym określeniem ram czasowych.

Może nie jest dobrym rozwiązaniem podawanie przykładów na swoim przykładzie, no ale cóż Wink Załóżmy, że chcę jechać z Wami. Okazuje się, że zapadła decyzja, że wracamy w sobotę. I ja zostaję na lodzie - nie mam gdzie spać, nie mam czym wrócić do domu itd.

Wydaje mi się, że lepiej jest określić, że jeździmy 2 dni, z tym, że istnieje alternatywa dla tych, co np. nie czują się na siłach jechać następnego dnia lub dla tych co np. mogą być tylko jeden dzień. Jeżeli w trakcie rajdu okaże się, że wszyscy chcą wracać pierwszego dnia to nie ma problemu - wracamy Smile Ale jeżeli znajdą się np. 3 osoby, które chcą jechać następnego dnia, albo takie osoby jak np. ja, co nie mają jak wrócić do domu, to impreza trwa dalej Smile

Oczywiście, to jest moje zdanie Smile Nie należę do osób czepiających, chodzi mi tylko o to, żeby wspólnie wyciągać wnioski, tak aby podnieść profesjonalizm organizowanych imprez. Trzeba przewidzieć wiele scenariuszy, chociaż czasami człowiek może się starać i tak coś przegapi Wink
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Do³±czy³: 01 Cze 2006
Posty: 283
Sk±d: z siodeÅ‚ka

PostWys³any: 14-10-2008, 16:31    Temat postu: Re: Lidzbark Welski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zazwyczaj odsyłam nieuważnych czytelników moich informacji do textu źródłowego, czyli ogłoszenia o wyjeździe, ale tu zrobię mały wyjątek i daję cytat ze strony głównej Gazety Turystycznej:
"Organizatorzy przewidują dopłaty do transportu, wyżywienia, ew. noclegu. Wystarczy się zgłosić: rowerowyolsztyn@o2.pl lub 507 617 656. Ostateczny termin upływa 10 października o godz. 12:oo /piątek/."
Otóż dzieki temu terminowi ja już w pt wieczorem wiedziałem kto jedzie i na co się nastawia.
tak więc nie był jakiegokolwiek ryzyka, że osoba będzie "na lodzie", bo nastawi się na nocleg itd..... jeśli choć jedna osoba zgłosiłaby chęć na 2-dniową jazdę, to na pewno znalazłbym sposób na bezpieczny powrót dla grupy pierwszej i na atrakcyjny pobyt dla pozostałych.
system jest dobrze obmyślony i sprawdza się na otwartych imprezach w tej skali.

jak widzę, Twój przykład jest zatem dobry, ale na pokazanie, że w ogłoszeniach trzeba dobitniej wskazywać potencjalnym uczestnikom, że jest koniecznośc wcześniejszego zgłaszania się i jakiś deadline na to.

coÅ› jeszcze?
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 14-10-2008, 18:36    Temat postu: Re: Lidzbark Welski Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mirxx napisa³:


coÅ› jeszcze?


Nie Wink

Twoja impreza, Twój system Wink Dlatego używam form "moim zdaniem", "wydaje mi się", itd. Jeżeli taka forma sprawdza się w Twoim przypadku to ok Smile
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Rowerowej 4R -> Rajdy i wyprawy Klubu 4R Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group