Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Zabytki, przyroda i ciekawe miejsca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Co lajkonikiem Olsztyna?
lasy
14%
 14%  [ 1 ]
jeziora
85%
 85%  [ 6 ]
Wszystkich Gosw : 7

Autor Wiadomo
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-04-2008, 09:07    Temat postu: Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artykuł z Gazety Wyborczej pt. "Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy
Magda" - http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,5127387.html

Cytat:
Toruń ma Kopernika, Warszawa - syrenkę, Kraków - lajkonika i smoka, Opole - festiwal, nawet Mrągowo ma country, z którego jest znane w Polsce. A Olsztyn? Trudno powiedzieć. Dlatego władze miasta chcą to zmienić i znaleźć coś, co wyróżnia stolicę Warmii i Mazur


a jakie jest wasze zdanie Question
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
P3dr0s
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 02 Pa 2007
Posty: 108
Skd: Olsztyn City

PostWysany: 17-04-2008, 14:09    Temat postu: Re: Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja powiem przewrotnie - może spotkania Śpiewamy Poezję? Co prawda z roku na rok co raz trudniej organizatorom zamknąć budżet, jednak jest to jedna z bardziej znanych imprez w Olsztynie.
Co do ankiety, to chyba jednak i las i jeziora. Niewiele jest w PL miast, które mogą się tym "pochwalić" jednocześnie.
_________________
Czasem tak, czasem nie...

>> Mój blog o tych co parkować nie "umią" <<
Powrt do gry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 26 Sie 2005
Posty: 458
Skd: ...z krainy OZ

PostWysany: 17-04-2008, 16:42    Temat postu: Re: Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy swoistą Wenecja północy. Miasto "na wodzie"- bo woda u nas przeważa. W granicach administracyjnych Olsztyna jest przecież kilkanaście jezior całkiem sensownych rozmiarów.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.


Ostatnio zmieniony przez Kwiatek dnia 18-04-2008, 14:10, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-04-2008, 19:58    Temat postu: Re: Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszyscy jednak zapominają o Łynie Confused miasto jest odwrócone tyłem do rzeki a wystarczyło by trochę dobrej woli radnych miejskich aby rzeka stałą sie prawdziwą wizytówką miasta.

Ostatnio zmieniony przez Milan dnia 20-04-2008, 13:07, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Doczy: 01 Cze 2006
Posty: 283
Skd: z siodełka

PostWysany: 17-04-2008, 21:40    Temat postu: Re: Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lasy i jeziora są piękne, wspaniale wyeksponowane na mapie miasta, do każdego można dojechać, bezpiecznie wykąpać się pod okiem przystojnego ratownika/ratowniczki. grzyby same wchodzą do koszyka, a sieć drogowa pieknie uzupełnia cały ten układ przyrodniczy...
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrt do gry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 15 Sie 2005
Posty: 119
Skd: z Domu

PostWysany: 19-04-2008, 12:51    Temat postu: Re: Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słynne na całą Polskę są olsztyńskie juwenalia, przynajmniej w środowisku akademickim Razz
Powrt do gry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 15 Lut 2005
Posty: 382
Skd: Olsztyn

PostWysany: 20-04-2008, 20:56    Temat postu: Re: Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że nie powinniśmy rozgraniczać lasów i jezior. Lepiej chyba integrować. A oprócz nich mamy też zabytki, mamy rzekę Łynę. Byłoby wspaniale eksponować wszystkie te nasze dobra w jednym czy dwóch przemyślanych produktach turystycznych, chociażby w postaci tras rowerowych wyposażonych w wypożyczalnie rowerów, odpowiednie oznakowanie, przystanki, punkty widokowe. W podobny sposób można zorganizować trasy piesze, lub kajakowe - tutaj potrzebna by była stanica z prawdziwego zdarzenia. Potrzebni są tylko ludzie, którzy się tym zajmą, ot co.
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki
Powrt do gry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 21 Cze 2005
Posty: 433
Skd: Gdańsk

PostWysany: 20-04-2008, 21:52    Temat postu: Re: Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michu C napisa:
Ja myślę, że nie powinniśmy rozgraniczać lasów i jezior. Lepiej chyba integrować.


Zgadzam się z Michałem. Jako osoba mieszkając poza Olsztynem mogę powiedzieć, co mnie ciągnie do tego miasta: jeziora, lasy i klimat miasta dzięki któremu człowiek czuje się inaczej, niż w innych dużych miastach. To jest wspaniałe, że żeby obcować ze wspaniałą naturą nie trzeba jechać nie wiadomo jak daleko, bo w sumie wszystko co potrzebne jest pod nosem Smile I właśnie te zalety Olsztyna należy wykorzystywać.
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrt do gry
Premnathan
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 12 Kwi 2007
Posty: 72
Skd: Olsztyn

PostWysany: 16-05-2008, 10:58    Temat postu: Re: Co lajkonikiem Olsztyna? Jeziora czy lasy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dorzucam ten sam głos. Jednocześnie lasy i jeziora. Połączenie jednego z drugim jest rzeczywiście rewelacyjne.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Zabytki, przyroda i ciekawe miejsca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group