Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem?
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 10 Gru 2007
Posty: 86
Skd: Olsztyn/Gołdap

PostWysany: 13-05-2008, 23:23    Temat postu: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej! To nic pewnego, bo zależy jeszcze od wielu czynników, ale o tyle
pilne, że mogą się zająć miejsca w samochodzie. Mam już jedną chętną
dziewczynę, poszukuję dodatkowego chętnego/chętnej *z namiotem*,
najlepiej piszcie na GG (3946025).

Koncept:

Przyjazd samochodem (piątek wieczorem), potem byśmy się na 3 noce
odłączyli od samochodu i jego właściciela, potem znów wrócilibyśmy
samochodem (poniedziałek rano). Śpimy w namiotach na dziko z
ogniskiem. Jest PEŁNIA KSIĘŻYCA, więc jedną noc możnaby nie przespać w
ogóle, czyli rozbić namiot po wschodzie słońca (lub w ogóle).

Jeszcze raz: Bieszczady nocą przy pełni księżyca!! Kto może NIE BYĆ
chętny? ;)
Powrt do gry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Skd: Olsztyn

PostWysany: 14-05-2008, 10:47    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym była chętna , gdyby nie fakt, że w poniedziałek mam egzamin Confused Jakby to był inny termin to chętnie bym się wybrała... Ale do 17 czerwca niestety jestem wyłączona od świata.. Mam nadzieję, że obronię w terminie ten cholerny licencjat...
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrt do gry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 10 Gru 2007
Posty: 86
Skd: Olsztyn/Gołdap

PostWysany: 14-05-2008, 11:32    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MaLeNkA napisa:
Ja bym była chętna , gdyby nie fakt, że w poniedziałek mam egzamin :? Jakby to był inny termin to chętnie bym się wybrała... Ale do 17 czerwca niestety jestem wyłączona od świata.. Mam nadzieję, że obronię w terminie ten cholerny licencjat...

No chodź, egzaminów będziesz miała jeszcze wiele, a takich okazji niekoniecznie! :P
Powrt do gry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 10 Gru 2007
Posty: 86
Skd: Olsztyn/Gołdap

PostWysany: 28-05-2008, 08:08    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napiszę parę słów jak było, póki jeszcze pamiętam Wink

Ostatecznie pojechaliśmy tylko z Krystyną (na tym forum ma pseudo
orsini), no i z niejakim Hero jako kierowcą, Hero jechał na jakiś
taki zjazd internetowych miłośników bieszczad, a my jechaliśmy w góry
Wink

Ogólnie pogoda całkiem dopisała, chociaż spacer w świetle księżyca był
średnio przyjemny ze względu na wiatr i trochę chmur, ale i tak było
bardzo jasno i trochę klimatu księżycowego pozostało. Chodziliśmy do 1
w nocy (okolice Tarnicy, Halicza), a potem spaliśmy pod gołym niebem
przy ognisku. Ponieważ w nocy obudził nas kozioł (samiec sarny, wydaje
dźwięki coś pomiędzy szczekaniem a ryczeniem), więc Krystyna obiecała
sobie że nigdy więcej, była pewna że to jakiś niedźwiedź i że ja go
zwabiłem swoim chrapaniem Wink A mi się cholernie spodobał klimat Very Happy
(mimo że ognicho mi dość boleśnie poparzyło stopę przez sen).

A trzeciego dnia wieczorem mieliśmy wyjechaną, nocną burzę - tej
ostatniej nocy kimaliśmy razem z Hero i innymi ludźmi z forum, a Hero
okazał się tak samo zapalonym fotografem jak my Wink Udało się trochę
piorunów uwiecznić Smile)

Ludzi też w ten weekend było mało, czuło się klimat gór. Smile

Ogólnie zajebązis. Wink Coraz bardziej myślę o wyprawie na Pikuj -
połonię bieszczadzką tuż za granicą Ukraińską - podobno nawet
piękniejsze niż nasze Bieszczady, a w Ukrainie można rozbijać namioty
legalnie gdzie się chce Smile Może ktoś chętny...?
Powrt do gry
Premnathan
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 12 Kwi 2007
Posty: 72
Skd: Olsztyn

PostWysany: 28-05-2008, 10:31    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrygiel napisa:

Ogólnie zajebązis. ;) Coraz bardziej myślę o wyprawie na Pikuj -
połonię bieszczadzką tuż za granicą Ukraińską - podobno nawet
piękniejsze niż nasze Bieszczady, a w Ukrainie można rozbijać namioty
legalnie gdzie się chce :)


Nie wiem, czy tam jest piękniej niż u nas, ale inaczej. Tamte góry są bardzo cywilizowane, jeszcze powyżej 1000m można spotkać samochody ciężarowe, i pełno wiosek. Jeśli chcesz spokoju i samotności, to z tym mogą tam być problemy. Ale namioty możesz rozbijać, nie ma tam żadnych parków narodowych ale nic takiego, więc nikogo to nie obchodzi. O ile nie wejdziesz na jakiś chroniony teren, ale z tym moje wiadomości mogły się całkowicie zdezaktualizować. Ludzie są bardzo życzliwi, nie sądzę, żeby czegoś należało się obawiać.
Powrt do gry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 10 Gru 2007
Posty: 86
Skd: Olsztyn/Gołdap

PostWysany: 28-05-2008, 16:36    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parę moich zdjęć z tego wypadu:





Powrt do gry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 10 Gru 2007
Posty: 86
Skd: Olsztyn/Gołdap

PostWysany: 28-05-2008, 16:39    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Premnathan, spokoju chciałem szukać na połoninach, a nie w
dolinkach, ale i tak mnie zaskoczyłeś trochę. W polskich Bieszczadach
ciężarówek na obwodnicy mało, czyli faktycznie inne klimat.

Czyli na dole więcej ludzi niż u nas, ale mam nadzieję, że na górze
vice versa...?
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 28-05-2008, 18:03    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrygiel, zdjęcia pierwsza klasa. Szczególnie do gustu przypadły mi materiał przedstawiające burze. Idealnie uchwyciłeś pioruny. Zazdroszczę wyjazdu Wink
Powrt do gry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 10 Gru 2007
Posty: 86
Skd: Olsztyn/Gołdap

PostWysany: 28-05-2008, 18:22    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Głowa napisa:
Wrygiel, zdjęcia pierwsza klasa. Szczególnie do gustu przypadły mi materiał przedstawiające burze. Idealnie uchwyciłeś pioruny. Zazdroszczę wyjazdu :wink:

Dzięki :)) Naprawdę piękna burza się trafiła, jak tylko taka będzie w
Olsztynie to wskakuję na rower pewnie z aparatem od razu ;) Ale na razie
coś ani widu ani słychu... Mi się z tych zdjęć jeszcze bardzo podoba ten
gryzoń (chciałoby się powiedzieć mysz, ale pewnie źle bym zgadł).

BTW, to zdjęcie z piorunem i kominem to było robione już w dzień, w
drodze powrotej, pozostałe były robione w nocy.

Napisałem sobie ostatnio programik, który sprawdza w internecie aktualne
wyładowania atmosferyczne w okolicach Olsztyna i jakby jakaś burza się
zbliżała do Olsztyna to wyrzuca mi na ekran popupa :)
Powrt do gry
Premnathan
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 12 Kwi 2007
Posty: 72
Skd: Olsztyn

PostWysany: 29-05-2008, 14:19    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrygiel napisa:
Premnathan
Czyli na dole więcej ludzi niż u nas, ale mam nadzieję, że na górze
vice versa...?

Zależy. Turystów nie spotykałem w ogóle, ale to było kilkanaście lat temu i mogło się coś zmienić. Ale ludzi w pobliżu mieszka tyle, że zawsze znajdzie się ktoś, kto z jakiegoś powodu pójdzie w góry. Tam jest zupełnie inny świat, niż znamy nie tylko z Bieszczad, ale w ogóle z gór. Jeszcze powyżej 1000m można spotkać uprawy i drogi gruntowe. Także ze spokojem to tam może być różnie. Na pobliskie Połoniny, Równą i Borżawę, chodzą masowo po jagody, to największe zagłębia jagodowe, jakie widziałem. W samych Bieszczadach nie widziałem jagodników, ale dotarłem tylko na 1200. Nawiasem mówiąc, w naszych Bieszczadach podobno przed wojną było tak samo jak w ukraińskich teraz, dopiero akcja Wisła uczyniła je takimi, jakie je znamy.
Ciekawostka: Orłowicz uważał Bieszczady za najmniej ciekawe pasmo z Karpat Wschodnich.
Powrt do gry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 10 Gru 2007
Posty: 86
Skd: Olsztyn/Gołdap

PostWysany: 29-05-2008, 14:49    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Premnathan napisa:
Także ze spokojem to tam może być różnie. Na pobliskie Połoniny, Równą i Borżawę, chodzą masowo po jagody, to największe zagłębia jagodowe, jakie widziałem.

Dobrze widzieć. Mam tylko nadzieję, nie trzeba się bać o nocnych
niespodziewanych gości.

Premnathan napisa:
Nawiasem mówiąc, w naszych Bieszczadach podobno przed wojną było tak samo jak w ukraińskich teraz, dopiero akcja Wisła uczyniła je takimi, jakie je znamy.

Hehe, a ja się właśnie tak dziwiłem słuchając starych piosenek i opowieści
jak to w Bieszczadach się chodzi i zbiera borówki ;)

Premnathan napisa:
Ciekawostka: Orłowicz uważał Bieszczady za najmniej ciekawe pasmo z Karpat Wschodnich.

Do tej pory z Karpat Wschodnich widziałem praktycznie tylko Bieszczady
(nie licząc Karpat Zakrętu w Rumunii, które uważam za dużo piękniejsze
od naszych Bieszczadów), więc powiem zupełnie szczerze, że mam
nadzieję, że miał rację - bo to znaczy, że jest jeszcze dużo do zobaczenia :)
Powrt do gry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 26 Pa 2007
Posty: 50


PostWysany: 30-05-2008, 10:16    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wojtek fantastyczne fotki!!!
ja później kilka wstawię, ale jak Ty to zrobiłeś, że są takie małe tu na forum?
Z tą burzą to on 3h ponad czatował na te pioruny hihihihi ale warto było , tzn świetne zdjątka.
Aaaaa , potem ja do nich wyszłam też chciałam pioruny, i najpierw mi się prześwietlały-jasno jak w dzień. A potem ciągle czarne były. I taki był piękny piorun i oczywiście u mnie czarność wyszła.
Więc ja z takim żalem:
-oj nie znowu mam czarny obraz;-( DLACZEGO!!!
-a zdjęłaś zaślepkę z obiektywu?
-ooo, zapomniałam!
:lol: :lol: :lol:
ja wkleję jedno na razie:

Wojtek sobie poszedł po połoninach pobiegać, a ja w dolinkach;-)) tam to wiosna w pełni
Powrt do gry
Premnathan
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 12 Kwi 2007
Posty: 72
Skd: Olsztyn

PostWysany: 04-06-2008, 14:09    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrygiel napisa:

Dobrze widzieć. Mam tylko nadzieję, nie trzeba się bać o nocnych
niespodziewanych gości.

Tego nie mogę obiecać. Ogólne nastawienie do Polaków jest tam bardzo dobre, najchętniej by się do nas przyłączyli. Ale zdarzają się jednostki nastawione wrogo. Ja bym nie bał się tam jechać i stawiać namiotu, byle nie w miejscu widocznym z daleka. Ale zostawiać namiot bez opieki to nawet miejscowi mi odradzali.
Moim zdaniem Bieszczady Wschodnie są w równym stopniu urokliwe, co nasze, ani mniej ani więcej, tylko ich urok polega na czym innym.

Cytat:

Hehe, a ja się właśnie tak dziwiłem słuchając starych piosenek i opowieści
jak to w Bieszczadach się chodzi i zbiera borówki ;)

Jak się pomyśli, że to, co w Bieszczadach podoba nam się najbardziej, zawdzięczamy czystkom etnicznym (bo tak należy to zakwalifikować), to muszą najść dziwne refleksje. A właśnie wyjazd na ukraińską stronę pokazuje to w całej rozciągłości.

Cytat:

Do tej pory z Karpat Wschodnich widziałem praktycznie tylko Bieszczady
(nie licząc Karpat Zakrętu w Rumunii, które uważam za dużo piękniejsze
od naszych Bieszczadów)

Ja widziałem Połoniny Równą i Borżawę, trochę Gorganów i slajdy z Czarnohory. Połoniny, poza tym że są wyższe od Bieszczad, i że tak powiem przestrzenniejsze, są takie same. I nie wiem, czemu Równa się tak nazywa, bo wcale nie jest równa. Gorgany są zupełnie inne i na pewno warte poznania, Czarnohora jest jeszcze inna i też warta poznania. I chyba mogą dostarczyć mocniejszych wrażeń niż Bieszczady.

Cytat:
więc powiem zupełnie szczerze, że mam
nadzieję, że miał rację - bo to znaczy, że jest jeszcze dużo do zobaczenia :)

Tego możemy być pewni :)
Powrt do gry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 26 Pa 2007
Posty: 50


PostWysany: 04-06-2008, 17:55    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Premnathan napisa:
[Jak się pomyśli, że to, co w Bieszczadach podoba nam się najbardziej, zawdzięczamy czystkom etnicznym (bo tak należy to zakwalifikować), .

dziwnie kwalifikujesz bandycką zbrodnię ludobójstwa!!!
Ja nie jestem w stanie przeczytać do końca ani jednej relacji tych co przeżyli krwawe niedziele i inne, bo mi niedobrze się robi na samą myśl, jak to np na żywca patroszono i rozwieszano wnętrzności na płotach tylko dlatego,że było się Polakiem...
Powrt do gry
Premnathan
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 12 Kwi 2007
Posty: 72
Skd: Olsztyn

PostWysany: 04-06-2008, 18:59    Temat postu: Re: PILNE - chętny/chętna w Bieszczady 16-19 maja samochodem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jesteś pewien, że to są relacje akurat z Bieszczad? Bo z tego, co mnie wiadomo, akurat nie stamtąd, a ludność Bieszczad cierpiała w równym stopniu ze strony polskich wojsk i ukraińskiej partyzantki.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group