Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Smacznie i turystcznie - czyli co jeść na wyjazdach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Ogólne informacje, porady, opinie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 18-07-2008, 10:52    Temat postu: Smacznie i turystcznie - czyli co jeść na wyjazdach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dręczy mnie pewien problem - co mogę sobie upichcić na wyjeździe?

Najlepiej, to byłoby pójść do spożywczego i kupić sobie co tylko dusza zapragnie, ale co zabrać ze sobą, jak mam to wszystko taszczyć w plecaku przez 2 tygodnie? Przy założeniu, że w pobliżu nie ma żadnych sklepów. Ewentualnie można ognisko rozpalić (aczkolwiek co zrobić, jeśli ognia nie ma?).

Ja tam lubię kaszkę kuskus (wystarczy zalać wrzątkiem) wraz z jakąś kostką knorra, do tego kawałki kabanosa. Zjadalne i zapychające. Do tego można jeszcze dorzucić serek topiony (rozpuścić) i wtedy mamy już tzw. mordosklejkę Very Happy

A co wy proponujecie? Z naciskiem, żeby składniki niewiele ważyły i nie trzeba było długo gotować.
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 18-07-2008, 10:56    Temat postu: Re: Smacznie i turystcznie - czyli co jeść na wyjazdach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

makaron nitki + sos w proszku
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Do³±czy³: 01 Cze 2006
Posty: 283
Sk±d: z siodeÅ‚ka

PostWys³any: 18-07-2008, 23:20    Temat postu: Re: Smacznie i turystcznie - czyli co jeść na wyjazdach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na sniadanie albo gorszy humor lub pogodÄ™:
zrobione z (nawet letnią) wodą mleko w proszku + platki owsiane (najlepiej przygotowane w chacie: pogrzewasz je w garnku i wsypujesz cukier+posiekane orzeszki różne, to wszystko się oblkeja i super słodkie jedzonko)
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 20-07-2008, 15:21    Temat postu: Re: Smacznie i turystcznie - czyli co jeść na wyjazdach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

admin1 napisa³:
makaron nitki + sos w proszku


A są sosy instant? Takie, które wystarczy zalać tylko wrzątkiem? Bo ja znalazłem tylko takie co trzeba gotować 1min Sad

mirxx napisa³:
zrobione z (nawet letniÄ…) wodÄ… mleko w proszku + platki owsiane


Zamiast mleka w proszku polecam także kaszki dla niemowląt, takie co chyba każdy jadł w młodości Very Happy Malinowa moja ulubiona Smile

A jadł ktoś dania liofilizowane (racje żywnościowe)? Jak to się sprawdza?
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 05-08-2008, 08:28    Temat postu: Re: Smacznie i turystcznie - czyli co jeść na wyjazdach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na dłuższe wyprawy bez dostępu do sklepu polecam też granulat sojowy,
dobrze imituje mięso ;)
Powrót do góry
MagiczneMiejsca
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 13 Sie 2012
Posty: 5


PostWys³any: 13-08-2012, 13:08    Temat postu: Re: Smacznie i turystcznie - czyli co jeść na wyjazdach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też żywiliśmy się makaronem, domowe hamburgery i jajecznica Razz
Powrót do góry
tonka



Do³±czy³: 17 Wrz 2012
Posty: 1


PostWys³any: 17-09-2012, 14:10    Temat postu: Re: Smacznie i turystcznie - czyli co jeść na wyjazdach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wszystko instant jest ok, szybko przyrządzisz i jest ciepłe. Nie ma co, ciepłe trzeba jeść, na zimnych kanapkach nie pojedziesz Smile
Powrót do góry
Annika



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2012
Posty: 2


PostWys³any: 18-10-2012, 09:11    Temat postu: Re: Smacznie i turystcznie - czyli co jeść na wyjazdach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tonka napisa³:
wszystko instant jest ok, szybko przyrządzisz i jest ciepłe. Nie ma co, ciepłe trzeba jeść, na zimnych kanapkach nie pojedziesz :)


To prawda, dzień lub dwa da radę, ale potem może się to źle skończyć, czego zresztą kiedyś doświadczyłam :(
_________________
projekty domów
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Ogólne informacje, porady, opinie... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group