Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

poligon muszaki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Rowerowej 4R -> Rajdy i wyprawy Klubu 4R
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
majk3l
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 03 Pa¼ 2007
Posty: 20


PostWys³any: 31-07-2008, 10:44    Temat postu: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Planuję jednodniowy wypad w okolice trójkąta wielbarskiego w któryś z sierpniowych weekendów (najprawdopodobniej 2 lub 3).
Start z Nidzicy w kierunku poligonu Muszaki. W programie między innymi: zwiedzanie cmentarzy z I WŚ, Złote Góry, rezerwat Małga, oraz inne ciekawe miejsca.

Długość trasy ok. 100 km.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 07-08-2008, 21:03    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można otrzymać więcej informacji na temat rajdu Question
Powrót do góry
majk3l
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 03 Pa¼ 2007
Posty: 20


PostWys³any: 12-08-2008, 20:30    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do Nidzicy jedziemy pociągiem. Start na dworcu w Nidzicy, meta w Olsztynie. Trasa w większości będzie przebiegała przez tereny leśne.

Pociąg z Olsztyna odjeżdża o 8:05, przyjazd do Nidzicy 9:00. Jeszcze nie wiem czy ktoś byłby chętny i kiedy komu pasuje, więc konkretnego terminu jeszcze nie ustaliłem.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 12-08-2008, 22:22    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na mnie za bardzo nie można liczyć. W ten weekend jestem w Gdańsku, później przygotowuje się do wyprawy do Transylwanii. Nie owijając w bawełnę ze spontanów jestem wyłączony do Harpagana włącznie (do 19 października). Ewentualnie któraś z niedziel (najlepiej 31 sierpnia wchodzi w rachubę). Inne terminy są u mnie spalone Sad
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 13-08-2008, 08:55    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Majkel, uważaj tylko na przekraczanie Omulewu, bo mimo, że na mapie są mosty, to w rzeczywistości najbliższy jest w miejscowości Kot.
Wiem z doświadczenia Wink
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 13-08-2008, 18:39    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Bartek nie wiem która mapę widziałeś, ale przed i za miejscowością Kot są jeszcze inne mosty.
I tak od wypływu rzeki Omulwi z jeziora Omulew są mosty:
1. Jaz w lesie między wypływem rzeki z jeziora, a droga 545, widoczny m.in na mapach na zumi pl.
2. Most na drodze 545
3. w miejscowości Kot
4. Jaz w miejscowości Dębowiec

Na północ od Dębowca jest w istocie narysowany most, którego nie ma jednak rzeka w tym miejscu ma głębokość do 30 cm i większe pojazdy takie jak traktor przeprawiają sie wpław Wink

Wiem bo pływałem sobie kajakiem po tej rzece. Wink Następne mosty dopiero w okolicy Wesołowa.
Powrót do góry
majk3l
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 03 Pa¼ 2007
Posty: 20


PostWys³any: 13-08-2008, 20:44    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od Dębowca do Wesołowa są na Omulwi 3 nie zaznaczone na mapie mostki, więc z przeprawą nie będzie problemu:)
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 13-08-2008, 22:05    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan, też patrzyłem na zumi i geoportalu, ale dostałem info, że zdjęcia są stare i tamten most, który upatrzyłem, defacto przeszedł do historii.

A na jesieni byłem w okolicach małgi - dwa mosty na mapie, zero w rzeczywistości.

Jeżeli macie lepsze info, dot. mostów to zwracam honor - tylko chciałem przestrzec, że coś takiego może się zdarzyć, zawsze lepiej być przygotowanym Wink

Peace Smile
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 14-08-2008, 17:29    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisa³:
chciałem przestrzec, że coś takiego może się zdarzyć, zawsze lepiej być przygotowanym Wink


Oj tam. Zapewne ekipa nie będzie typowo mięczakowatą-marudna, więc o przeprawę bym się nie bał. Zawsze można jak komando, pokonać przeszkodę wodną w pław Laughing
Powrót do góry
majk3l
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 03 Pa¼ 2007
Posty: 20


PostWys³any: 04-09-2008, 12:14    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.
Termin wyjazdu trochę się odwlekł. Wycieczka planowana jest na sobotę 6 września. Wyjazd z Olsztyna pociągiem osobowym o 8:05. Czy ktoś by chciał się przyłączyć?
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 04-09-2008, 14:15    Temat postu: Re: poligon muszaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpadam. W tym czasie będę w Warszawie czekał na pociąg do Rumunii. Życze udanego wyjazdu i czekam na relacje Smile
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Rowerowej 4R -> Rajdy i wyprawy Klubu 4R Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group