Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Masa krytyczna w Olsztynie
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka rowerowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-09-2008, 11:48    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętajcie że coraz większa grupa ludzi, zwłaszcza w usługach, pracuje od 9.00 do 17.00. Myśłę że warto by to wziaść pod uwagę, żeby dac potencjalnym uczestnikom możłiwość udziału. Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-09-2008, 14:08    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

P3dr0s napisa³:
Godzina 17.00 była w mediach podana prawidłowo.

moje rozumowanie było takie, że jak w mediach była podana godz.17:00 to ja nie zdążę.... a średnio mi się chciałoby was szukać itd.

Lepsza godzina byłaby 17:30 jako godzina oficjalna.
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
P3dr0s
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 02 Pa¼ 2007
Posty: 108
Sk±d: Olsztyn City

PostWys³any: 26-09-2008, 14:15    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masa ma na celu pokazanie, że rowerzystów jest "trochę" w mieście.
Sens ma to wtedy, kiedy w Centrum (nie trzeba nikogo wtedy szukać Wink ) jest jeszcze dość spory ruch samochodowy. Dlatego piątek (a nie np. sobota czy niedziela) i taka godzina. Wcześniej, to będzie jeszcze trudniej o dobrą frekwencję, a później - już jest zbyt luźno na ulicach. W październiku o tej porze będzie dodatkowo jeszcze wcześniej ciemno Confused
Może się mylę, ale wydaje mi się, że 17.00 to dobra pora, a kto chce może przyłączyć się i nie co później. Sam przejazd nie trwa 15 minut, więc spóźnienia też są dopuszczalne Wink
_________________
Czasem tak, czasem nie...

>> Mój blog o tych co parkować nie "umią" <<
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-09-2008, 15:43    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

P3dr0s napisa³:
Może się mylę, ale wydaje mi się, że 17.00 to dobra pora,

....a jak ktoÅ› np pracuje do 17:00 na Jarotach...albo jeszcze dalej?

Przesuniecie masy z 17:00 do chociaż 17:15 ułatwi.

No ale to już problem dla organizatora co dla niego jest priorytetem.
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrót do góry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Do³±czy³: 01 Cze 2006
Posty: 283
Sk±d: z siodeÅ‚ka

PostWys³any: 27-09-2008, 15:56    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

organizator nie przesuwa godziny rozpoczęcia Masy.
spotykamy się 24 października o 17:oo pod Ratuszem. wyjazd na ulice około 17:20.
co do szukania Masowiczów na mieście, to no problem, bo kręcimy sie po samym śródmieściu i wystarczy krótki tel. do "prowodyra" i kilkuminutowe oczekiwanie na jedną z grup gdzieś koło Ratusza...

jesienią robi się szybko ciemno, a znając standardowe wyposażenie rowerzystów nie chcę ryzykować ewentualnego czepiania się do nich, mandatów albo zatrzymań.

do zobaczenia w październiku!
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrót do góry
P3dr0s
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 02 Pa¼ 2007
Posty: 108
Sk±d: Olsztyn City

PostWys³any: 27-09-2008, 19:38    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tradycyjnie na horyzoncie u mnie wyrasta przeszkoda - zjazd na studiach. Ale może uda się, że piątek będzie wolny... Jeśli tylko będę mógł - na pewno będę...
_________________
Czasem tak, czasem nie...

>> Mój blog o tych co parkować nie "umią" <<
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-09-2008, 20:53    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zjawie się, ale nie wiem, czy do tego momentu mój rumak będzie sprawny. Jeśli nie, to postaram zrobić małą fotorelacje z masy Smile
Powrót do góry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Do³±czy³: 01 Cze 2006
Posty: 283
Sk±d: z siodeÅ‚ka

PostWys³any: 28-09-2008, 22:50    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ooo, spoko. fotoreporter nie jadący w Masie jest równiez bardzo potrzebny. jeśli już będziesz wiedział co i jak, to daj znaka, a ja podeślę Ci trasę, żebyś mógł bez nabijania zbędnych kilometrów spaceru cykać max wiele zdjęć na mieście.
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrót do góry
P3dr0s
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 02 Pa¼ 2007
Posty: 108
Sk±d: Olsztyn City

PostWys³any: 27-10-2008, 13:36    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i kolejna masa się odbyła (już słychać zapowiedzi kolejnej w listopadzie).
Relacja Gazety Olsztyńskiej pt. Rowerzyści zamanifestowali swoja obecność w mieście.

Ja niestety nie mogłem być, ale mam nadzieję pojechać w listopadowym przejeździe.


Pętle indukcyjne RULEZZZ Wink
(przepraszam za rozmiar zdjęcia, ale w takim formacie zamieszcza je GO)



Więcej zdjęć na stronie GO
_________________
Czasem tak, czasem nie...

>> Mój blog o tych co parkować nie "umią" <<
Powrót do góry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Do³±czy³: 01 Cze 2006
Posty: 283
Sk±d: z siodeÅ‚ka

PostWys³any: 28-10-2008, 10:49    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dla jasności, żeby nie zniechęciła kogoś mała ilość osób na zdjęciu- ostatnie Masy są w pełni legalnymi przejazdami 15-osobowych kolumn, a więc na fotce jest jedna z grup. druga grupa blokowała pętlę po drugiej stronie skrzyżowania:)
na kolejne Masy koniecznie zabierajcie komplet oświetlenia!!!
dokładna data akcji wkrótce.
patronem Masy będzie kolor biały.
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-10-2008, 17:30    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

P3dr0s napisa³:

(przepraszam za rozmiar zdjęcia, ale w takim formacie zamieszcza je GO)


co za problem zmniejszyć?
Powrót do góry
P3dr0s
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 02 Pa¼ 2007
Posty: 108
Sk±d: Olsztyn City

PostWys³any: 29-10-2008, 01:20    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo jest podlinkowane prosto z serwera GO
_________________
Czasem tak, czasem nie...

>> Mój blog o tych co parkować nie "umią" <<
Powrót do góry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Do³±czy³: 01 Cze 2006
Posty: 283
Sk±d: z siodeÅ‚ka

PostWys³any: 31-10-2008, 15:03    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

następna Masa Krytyczna w Olsztynie dobędzie się w listopadzie. w który piątek? wkrótce napiszę dokładnie;)
przewodni kolor: biały.
ważne!: bardzo prosimy o zabranie kompletu oświetlenia!!!
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrót do góry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła


Do³±czy³: 01 Cze 2006
Posty: 283
Sk±d: z siodeÅ‚ka

PostWys³any: 03-11-2008, 15:21    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, już ustalone.
po raz kolejny na ulice Olsztyna wyjedziemy wspólnie 28 listopada /pt/.
spotkanie pod Ratuszem o 17:oo, odjazd ok. 17:2o.
na starcie sprawdzamy przepisowe wyposażenie rowerów:
- lampka przednia biała
- lampka tylna czerwona
- odblask tylny
- dzwonek
- sprawny hamulec.
to ważne, aby nie dać nikomu pretextu do przerwania przejazdu.
każdy będzie miał możliwość wypożyczenia/kupienia taniego (ale dobrego) oświetlenia na przód i na tył oraz dzwonka.
o cenach na pewno wkrótce napiszę.

przypominam o propozycji przystrojenia siebie i/lub roweru w kolor biały:)

p.s. fotki z Masy różowej znajdują się na biblioteka.warmia.net (galeria aktywna tylko dla zalogowanych osób).

/edited by P3dr0s: zmieniłem godzinę spotkania na 17.00 i linka do galerii poprawiłem
_________________
rowerowy.olsztyn.pl
biblioteka.warmia.net
ngo.pl
Powrót do góry
Mira
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 37
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 03-11-2008, 16:49    Temat postu: Re: Masa krytyczna w Olsztynie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uświadomcie mnie proszę, o co chodzi z tymi kolorami na masie?

przyłączę się w listopadzie, jeśli czas pozwoli :)

pozdrawiam
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka rowerowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastêpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group