Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

raki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Mira
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 37
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-09-2008, 20:23    Temat postu: raki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,

potrzebuję kupić sobie raki paskowe i w związku z tym mam pytanie- na co zwrócić uwagę przy wyborze?

pozdrawiam
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 29-09-2008, 08:41    Temat postu: Re: raki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, też zamierzam kupić raki Smile Jakoś tak w październiku, także jak coś będzie można wspólne zamówienie zrobić Wink

Jeszcze zależy do czego Ci te raki będą potrzebne, jednak podejrzewam, że do klasycznej turystyki zimowej. Jakie góry dokładnie?

Z tego co udało mi się w internecie wyczytać, to te raki: http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=161&kat=8&podkat=53&subkat= są całkiem zachwalane, a przede wszystkim - tanie.
Mój kumpel miał je w karkonoszach w tamtą zimę i spisywały się zupełnie ok (tylko wersja stricte paskowa). W tym roku chyba w nich na mt blanc wchodził, ale muszę z nim dokładnie pomówić.

I co do wersji - są dwie wersje: paskowa i z koszykami (nie licząc automatów i pół). Koszyki są wygodniejszą (w zakładaniu) wersją pasków, tylko problem polega na mniejszej możliwości kompresji raków koszykowych oraz śruba przy tylnym koszyku może niszczyć niekiedy but.
Linki poglÄ…dowe:
Paskowe: http://www.e-pamir.pl/0,1589,climbing-technology-raki-shark.html
Koszyki masz w linku wyżej, te na górze.

PS. Modele raptor i shark różnią się tylko długością zębów. Sharki są raczej przeznaczone dla butów o większych rozmiarach.

I jeśli ktoś się orientuje, czy półautomaty będą pasować do zwykłych wojskowych butów ( http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=399 ) ? Z tego co czytałem to potrzebne są buty z "wcięciem", co to oznacza?
Powrót do góry
Mira
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 37
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 29-09-2008, 21:22    Temat postu: Re: raki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady Smile
i chyba wybiorę zwykłe paskowe, a nie koszykowe.
Cena jest do przyjęcia Smile
Mam jeszcze tydzień do zastanowienia, więc będę nadal czytać i szukać.

W jakie góry potrzebuję?- w różne,
ale najprędzej to alpejskie lodowce, więc będę musiała dokupić jeszcze czekan, bo chodziłam z pożyczonym i wypada w końcu dorobić się własnego Smile
Czytałam, że Ty również masz zamiar kupić czekan, czy już wiesz jaki i możesz mi też coś podpowiedzieć? Chciałabym by był w miarę lekki, niedrogi, na lodowce i zimowe przejścia. I proszę, nie odsyłaj mnie do salonu Ery Laughing

pozdrawiam
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 12-10-2008, 23:26    Temat postu: Re: raki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja polecam koszyki bo wg mnie stabilniej trzymają buta niż paskowe i są lepiej dostępne. także polecam sharki lub raptory.

Czekan jeśli nie ma być o zwiększonej wytrzymałości czyli stylisko typu T tylko podstawowe do zastosowań stricte turystyczno lodowcowych a nie do wspinaczki to polecam Coulion Climbing Technology. Jest lekki cały z alu co sprawia że jest narzędziem którym lekko operować ale zrobienie stanowiska typu deadmen w śniegu zdecydowanie odpada. polecam Nepala marki Grivel albo jakieś "laski" Raveltica. Snowalker patzla tez jest dobra opcja. Salewe Freney sam mam a moja panna wspomnianego Coulior CT.

Generalnie jak czekan do tyrystyki to lekki jak do alpinizmu i zastosowań ocierajacych o ta dziedzine to stylisko typy T z głownią kuta najlepiej a nie spawaną.

Ja mam chrapke na dwa grivele Air tech ale to kasa a i moje potrzeby puki co ich nie obejmujÄ….

pozdrawiam
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Mira
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 37
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-10-2008, 14:45    Temat postu: Re: raki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za dobre rady :)
Raptory mam już w domu. Co do czekana, to pewnikiem będzie to Nepal marki Grivel, ale to jak zbiorę na to kasę :)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group