Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Kajaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 04-12-2008, 14:37    Temat postu: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną

Termin: 3.01.2009 Noworoczna Sobota
Trasa spływu: Rzeka Łyna na odcinku Olsztyn ul. Obrońców Tobruku - Zamek– Elektrownia Redykajny około 8 km.
Jest to tzw. przełom rzeki przebiegający przez „Las Miejski”, trudność umiarkowana, możliwe wiatrołomy, bystrza, płycizny.
Założenia imprezy: Spływ odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych, weźmie w nim udział maksymalnie 12 załóg.
Warunkiem uczestnictwa w spływie jest pełnoletniość, uczestnicy biorą w nim udział na własną odpowiedzialność nie będąc pod wpływem używek.
Cena spływu: 30 zł / os.
W cenie: Miejsce w kajaku 2 os. polietylenowym z wyposażeniem (wiosła kapoki), transport sprzętu, ubezpieczenie NNW na kwotę 10.000 zł, ognisko po zakończeniu spływu.
Program spływu: godzina 9.30 zbiórka nad rzeką przy mostach na ulicy Obrońców Tobruku (zakończenie ulicy Gotowca), przyjęcie sprzętu przez załogi, omówienie trasy oraz zasad bezpieczeństwa, spływ około 2,5 godziny, zdanie kajaków około 12.00 ognisko przy elektrowni. Uczestnicy we własnym zakresie wracają do Olsztyna (około 1,5 km do przystanku „Las Miejski” linia MPK 23 – godziny odjazdów 12:11, 13:06, 14:06, 15:06.)

Zgłoszenie i opłata za spływ: do dnia 30.12 w biurze Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie ul. Staromiejska 1, informacji udzielają
Milan Rzepkowski kom.502 655 426 oraz Kamil Kopyść kom.508 281 622.
Informacje o spływie na www.mazurypttk.pl
Organizatorzy: Mazury PTTK sp. z o.o.
Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie
Organizator zastrzega możliwość odwołania spływu w każdym terminie w przypadku warunków atmosferycznych uniemożliwiających transportu kajaków lub braku minimalnej liczby uczestników – 12 osób.
Powrt do gry
Candra
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Doczy: 23 Lip 2008
Posty: 33


PostWysany: 07-12-2008, 12:03    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

super inicjatywa Smile ale chyba jednak nie zdążymy wrócić z gór...
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 23-12-2008, 15:10    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktos jeszczer może chętny Question Niewiele czasu zostało już na wpłaty Wink
Powrt do gry
aparatka;]
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 36
Skd: z nienacka

PostWysany: 28-12-2008, 00:11    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan, a można wpłacić w dniu spływu? Bo ja zza granicy (województwa;p) i prędzej nie będzie mnie w Olsztynowie...
_________________
always on the run...
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 28-12-2008, 13:45    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wpłacić w dniu spływu ostatecznie można ale po wcześniejszym uzgodnieniu
Wink

P.S. Byc może podłączą się do nas koledzy z Nowego Miasta Lubawskiego, którzy przyjadą do nas specjalnie przetestować nowoczesną przenoskę pod Zamkiem Wink
Powrt do gry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 03-01-2009, 15:35    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niech żałują Ci co nie byli:):)spływ suuuuuper, tego nie da sie opisaćSmile mam nadzieje ze stanie się Naszą tradycją, moze tylko zmniejszmy liczbę wodowańSmileSmile

Milan wielkie buzkiaki i podziekowania za organizacjęSmile
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 26 Pa 2007
Posty: 50


PostWysany: 03-01-2009, 16:20    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

eee zwiększymy liczbę wodowań, tylko ja płynę bez aparatu następnym razem i już;-)))
A czy siostra walentyny tu gdzieś się ukrywa?bo obiecała wkleić linka do forum dzikich ludzi z Lasu Miejskiego, a ja Wam link do naszego forum:
http://www.4wm.fora.pl/spoty-zdjecia-z-naszych-spotkan,23/noworoczna-lyna-hit-sezonu,619.html
a w ogóle to zapraszamy jak ktoś się fotografią interesuje.
Powoli się będą tam fotki pojawiać, ja osobiście mam tego sporo, może zrobimy jakąś galerię gdzieś?bo my u siebie to wkleimy tylko te ciekawsze, a w sumie nawet te powiedzmy nudne, są ciekawe jako dokumentacja spływu.
Dzięki za fantastyczny spływ!!!

to samo co tam jakby się komuś po innych www nie chciało chodzić;-))

edit:
Kaziu wkleił super foty z kąpieli, zapraszam na nasze fotograficzne forum KONIECZNIE
padniecie ze śmiechu :lol: :lol:
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 03-01-2009, 18:12    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

walentyna napisa:
Niech żałują Ci co nie byli:):)spływ suuuuuper, tego nie da sie opisaćSmile mam nadzieje ze stanie się Naszą tradycją, moze tylko zmniejszmy liczbę wodowańSmileSmile


Widać, żę minęła mnie świetna zabawa na wodzie, tutaj będę ubolewał nad tym. Akurat w tym momencie wracałem z udanego sylwestra z Beskidów i nie było mi pisane wzięcie udziału w spływie (w Olsztynie byłem dopiero dziś o 10 rano). Czekam jednak na relacje/fotorelacje. Gratulacje dla kierowników imprezy, zasłużyliście.

Szacunek i siekierki dla wszystkich uczestników spływu Very Happy
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 03-01-2009, 20:51    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki dla wszystkich, którzy odważyli sie płynąć Łyną w styczniu.

Jak widać, rzeka wydawałoby sie na tak prostym odcinku pokazała jednak co potrafi Wink

Mam nadzieje że mimo mokrych wrażeń wszystkim sie podobało. Wink

Jeżeli o mnie chodzi to ten spływ na pewno przejdzie do historii z wielu powodów
Wink

1. Był to pierwszy od wielu lat zorganizowany spływ noworoczny na Łynie
2. Był to pierwszy spływ zorganizowany, który przeprawiał się na nowo wybudowanej przenosce pod zamkiem.
3. W spływie brały udział osoby nawet z dalekich zakątków Polski jak np. Hajnówka, czy koledzy z Nowego Miasta Lubawskiego
4. Pierwszy w ogóle spływ organizowany przez pttk w województwie tego roku

Dodam tylko że ostatecznego bilansu nikt sie nie spodziewał
Wink 18 kajaków (12 pttk, 6 Nowe Miasto Lubawskie), 6 kajaków zatopionych Shocked wraz z bliżej nieustaloną ilością sprzętu fotograficznego.

Szczególne podziękowania dla kolegów z Nowego Miasta Lubawskiego, których pomoc okazała sie nieoceniona w krytycznym momencie wyławiania zatopionych kajaków.

Pozdrawiam Wink I Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2009 Roku.
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 03-01-2009, 20:56    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.zycieolsztyna.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1017&Itemid=1

I jeszcze taki drobny artykuł z neta Wink
Powrt do gry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 03-01-2009, 23:56    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc Smile
dla wszystkich zainteresowanych wrzucam adres stronki o Dzikich Ludziach z Lasu Miejskiego Wink

http://bialozor.olsztyn.pl/

Pozdrawiam , Karolina
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
aparatka;]
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 36
Skd: z nienacka

PostWysany: 04-01-2009, 13:44    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan wielkie dzięki za zorganizowanie tego spływu. Tak jak napisałeś, każda wyprawa turystyczna niesie ze sobą jakieś nieprzewidziane przygody, a może właśnie dlatego nas tak pociąga:)?

Inicjatywa jest super i po zainteresowaniu widać, że ma powodzenie na powtórkę. Ja już się zapisuję Very Happy
_________________
always on the run...
Powrt do gry
JanuszWaw
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Doczy: 04 Sty 2009
Posty: 5
Skd: Olsztyn

PostWysany: 04-01-2009, 14:56    Temat postu: Inaczej byłoby nudno... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan,
nie będę ukrywał, że w pierwszej chwili pomyślałem, że pomysł jest szalony. Embarassed
Potem pomyslałem - a co mi tam ! Surprised
Nad Łyną zobaczyłem, że "szalonych" (nie tylko u nas) nie brakuje ! Shocked
Impreza fantastyczna, jak tylko buty wyschną, mogę brać udział w kolejnej.
Wielkie dzięki, a Łyna nie była tak zimna jak... myslałem. Twisted Evil

Nurkujący nr 6 Wink, spacerujący (teoretycznie) po wodzie Confused , dymiący nogawicami przy ognisku Rolling Eyes i ... zdrowy (na ciele) Twisted Evil Mr. Green , ku zdumieniu domowników
PS. Może warto założyć SKP (Sekcję kajaków podwodnych) !? Pewne doświadczenia już zebraliśmy ! A na lato też dobre, bo ...komary nie dokuczają Very Happy -
_________________
- Janusz (w)
Powrt do gry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 10 Gru 2007
Posty: 86
Skd: Olsztyn/Gołdap

PostWysany: 04-01-2009, 17:50    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heh, też żałuję, że mnie nie było (też byłem w pociągu z gór). Choć z drugiej
strony może dobrze, przynajmniej aparat wciąż suchy :->

Janusz, jak zobaczyłem Twojego posta to pomyślałem, że mi się fora
popieprzyły ;)
_________________
:: krótko o mnie :: Trójmiejskie Forum Górskie
Powrt do gry
mala czarna



Doczy: 14 Gru 2008
Posty: 3
Skd: Białogard/Olsztyn

PostWysany: 04-01-2009, 21:39    Temat postu: Re: Noworoczny Spływ Kajakowy Łyną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan napisa:
Dzięki dla wszystkich, którzy odważyli sie płynąć Łyną w styczniu.


Alez nie ma za co.
Bardzo sie ciesze ze sie zdecydowalam na ten splyw. Co prawda bylo to szalenstwo, pierwszy raz w zyciu wsiadac do kajaka w zimie, ale raz sie zyje :D Na szczescie udalo sie bez kapania, za co dziekuje panu Jurkowi z Hajnowki.
_________________
life is a journey not a destination
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Kajaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group